Škola pro multilingvní dítě, Praha 2 a Praha 3

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
subversion
Nováček 10 příspěvků 11.01.19 12:09
Škola pro multi lingvni dítě, Praha 2 a Praha 3

Prosím o radu! :andel:
(předem se omlouvám za případné chyby - čestina není můj mateřský jazyk)

S předstihem už teď se porozhlížím po místních ZS u nás na Praze 3 (bydlíme v Biskupcovi naproti Aeru). Ze spadovky což je ZS Jeseniova máme husí kůži 8o

Situace je taková že máme (ani nevím jak se to rekne..kvadro lingvni?) dítě které umí perfektně: Německy, Rusky, Cesky a teď začíná mluvit i Anglicky (my mluvíme doma právě Anglicky, odhaduju že v 6 letech už plynule mluví).

Vybrali jsme pár škol: Lupacovku, Kladskou a na Chmelnici (ta je od nás kousek, není jazyková ale tváří se příjemně).

Otázkou je jestli ty jazyky, konkrétně Němčinu podporovat už od první třídy (Kladska), nebo vlastně nechat na později (zase nechceme to přehnat nebo zkazit způsobem že při výuce bude ostatní rušit z nudy když ostatní budou učit slova a-la „kočička“ nebo „mama-tata“ :cert: )

Od školy chci aby mi dítě hodilo domů vicamene nadšene a dělalo úkoly pokud ne s radostí tak aspoň v klidu. Aby se učit chtělo a program byl celkem ok.

Poradíte něco? Klidně jinou školku na Praze 2 nebo 3. Klidně i někde na Palmovce.

Taky by mě zajímal váš názor jestli jste s takovou situací setkaly a co je vlastně v rámci toho českého základního vzdělání podle vás pro tuto konkrétní situaci nejlepší udělat? Předem děkuju za jakékoliv reakce. :kytka:

Reakce:
warita
Echt Kelišová 9368 příspěvků 3 inzeráty 11.01.19 12:32
@subversion píše:
Prosím o radu! :andel:
(předem se omlouvám za případné chyby - čestina není můj mateřský jazyk)

S předstihem už teď se porozhlížím po místních ZS u nás na Praze 3 (bydlíme v Biskupcovi naproti Aeru). Ze spadovky což je ZS Jeseniova máme husí kůži 8o

Situace je taková že máme (ani nevím jak se to rekne..kvadro lingvni?) dítě které umí perfektně: Německy, Rusky, Cesky a teď začíná mluvit i Anglicky (my mluvíme doma právě Anglicky, odhaduju že v 6 letech už plynule mluví).

Vybrali jsme pár škol: Lupacovku, Kladskou a na Chmelnici (ta je od nás kousek, není jazyková ale tváří se příjemně).

Otázkou je jestli ty jazyky, konkrétně Němčinu podporovat už od první třídy (Kladska), nebo vlastně nechat na později (zase nechceme to přehnat nebo zkazit způsobem že při výuce bude ostatní rušit z nudy když ostatní budou učit slova a-la „kočička“ nebo „mama-tata“ :cert: )

Od školy chci aby mi dítě hodilo domů vicamene nadšene a dělalo úkoly pokud ne s radostí tak aspoň v klidu. Aby se učit chtělo a program byl celkem ok.

Poradíte něco? Klidně jinou školku na Praze 2 nebo 3. Klidně i někde na Palmovce.

Taky by mě zajímal váš názor jestli jste s takovou situací setkaly a co je vlastně v rámci toho českého základního vzdělání podle vás pro tuto konkrétní situaci nejlepší udělat? Předem děkuju za jakékoliv reakce. :kytka:

Setkala. Ja a moje sestra jsme chodily na zakladni skolu v Rakousku. Ja az od 5. tridy, segra byla chvilku v nemecke skolce, tam se mnoho ty nemciny nenaucila bohuzel a pak sla rovnou do rakouske prvni tridy.

Ja byt tebou, tak dite rovnou prihlasim do cizojazycne skoly, pokud jazyk uz ovlada. Nevim, nac to resit nejakym polovicatym resenim a osobne si myslim, ze se nudit bude, kdy se ostatni deti budou ucit zakladni slovicka. Moje sestra to zvladala docela dobre, i kdyz se s ni matka musela ze zacatku intenzivneji ucit.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 11.01.19 12:39

A ZŠ Jarov? Jak je to tam s jazyky nevím, ale mají fajn ředitele i učitele, je to taková rodinná škola.

subversion
Nováček 10 příspěvků 11.01.19 14:08
@warita
Děkuji za odpověď! Cizojazyčná škola v našem případě může být jen německá nebo anglická (ruská je v Praze hrozná, chodí tam děti mafiánů a dalších borců). Německé a anglické základky co vím začínají od CZK 140.000 za rok. My jsme si řekli že za školu platit nechceme, raději ty peníze ušetříme pak na další vzdělání nebo kurzy pro malou. Navíc všechny ty soukromé jazykové ZS jsou od nás hrozně daleko, hodinu cesty fakt ráno nedáme 8o Navic chci aby se pořádně naučila česky (číst, psát a vše potřebné), možná půjde pak na český gympl nebo českou vysokou školu potom. Takže sháníme školu kde byla čeština jako hlavní jazyk.
@Anonymní píše:
A ZŠ Jarov? Jak je to tam s jazyky nevím, ale mají fajn ředitele i učitele, je to taková rodinná škola.

Díky za odpověď! ZS Jarov zní taky příjemné, akorát že té třídy co mají lepší angličtinu nejsou zadarmo. Zkusím se dostat na den otevřených dveří a vše zjistit.

warita
Echt Kelišová 9368 příspěvků 3 inzeráty 11.01.19 14:15
@subversion píše:
@warita
Děkuji za odpověď! Cizojazyčná škola v našem případě může být jen německá nebo anglická (ruská je v Praze hrozná, chodí tam děti mafiánů a dalších borců). Německé a anglické základky co vím začínají od CZK 140.000 za rok. My jsme si řekli že za školu platit nechceme, raději ty peníze ušetříme pak na další vzdělání nebo kurzy pro malou. Navíc všechny ty soukromé jazykové ZS jsou od nás hrozně daleko, hodinu cesty fakt ráno nedáme 8o Navic chci aby se pořádně naučila česky (číst, psát a vše potřebné), možná půjde pak na český gympl nebo českou vysokou školu potom. Takže sháníme školu kde byla čeština jako hlavní jazyk.Díky za odpověď! ZS Jarov zní taky příjemné, akorát že té třídy co mají lepší angličtinu nejsou zadarmo. Zkusím se dostat na den otevřených dveří a vše zjistit.

blizko Ladvi maji nemecko-ceskou. Kolik se tam plati skolne ovsem nevim.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 11.01.19 14:31

@subversion Rádo se stalo:) Kdybychom nebydleli na jiném konci Prahy, tak bych tam velmi ráda dala naše dítě. Na žádné jiné škole jsem nezažila tak milou atmosféru.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 11.01.19 16:38

@subversion A kde chcete žìt? To je asi nejdůležitější. Pokud v ČR, tak bych vybrala dobrou českou školu. Z těch tebou zmíněných Chmelnici, ta je prý fajn. Lupáčovka a Kladská jsou školy, které jedou hodně na výkon a je problém se tam dostat. Vyžadují velkou spolupráci rodičů, děti mají hodně úkolů a počítej s tím, že ty tam jsi kvůli nim, ne oni kvůli tobě. A tvé dítě by tam stejně začínalo s jazykem úplně od začátku. Pak bych ještě uvažovala o německých školách. Jedna je na Butovicích, ale blíž máte asi ZŠ německo-českého porozumění. Na tu mám samé dobré reference. A pokud se chcete přesunout někam do zahraničí a màte na to peníze, tak ho dej na některou IS.

subversion
Nováček 10 příspěvků 14.01.19 10:13
Dekuji za vsechny rady,
@warita píše:
blizko Ladvi maji nemecko-ceskou. Kolik se tam plati skolne ovsem nevim.

40k rocne, ale to bychom dali, ovsem je to trochu vice z ruky a autobusova zastavka je naproti velkemu hrbitovu, coz mi ted nevadi, ale prijde cas kdy bude jezdit do skoly a zpet sama.. tak nevim no 8o

@Anonymní píše:
@subversion A kde chcete žìt? To je asi nejdůležitější. Pokud v ČR, tak bych vybrala dobrou českou školu. Z těch tebou zmíněných Chmelnici, ta je prý fajn. Lupáčovka a Kladská jsou školy, které jedou hodně na výkon a je problém se tam dostat. Vyžadují velkou spolupráci rodičů, děti mají hodně úkolů a počítej s tím, že ty tam jsi kvůli nim, ne oni kvůli tobě. A tvé dítě by tam stejně začínalo s jazykem úplně od začátku. Pak bych ještě uvažovala o německých školách. Jedna je na Butovicích, ale blíž máte asi ZŠ německo-českého porozumění. Na tu mám samé dobré reference. A pokud se chcete přesunout někam do zahraničí a màte na to peníze, tak ho dej na některou IS.

Zit chceme zatim v CR, pak se mozna prestehujeme do Nemecka, ale tak treba za deset let (podle zdravi manzelovych rodicu). Zatim jsme tu.

Lioness34
Ukecaná baba ;) 1799 příspěvků 14.01.19 10:24

Klobouk dolu před vámi - deti umí tak dobre jazyky v tomhle veku :potlesk: každopádně školství v ČR je kapitola sama pro sebe… tak ať dobre vyberete! :srdce:

Lioness34
Ukecaná baba ;) 1799 příspěvků 14.01.19 10:31

A jinak jedno z řešení je klidně dobrou českou ZS a k tomu dobre soukrome hodiny cizího jazyka (němčina angličtina) … prvni trida je celkem snadná a uci většinou jen do 12h tak se to da…

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Tělocvik děti nebaví a pohybová gramotnost klesá. V čem je problém?

Studie Mezinárodní zdravotnické organizace potvrdila, že za posledních 13 let... číst dále >

Články z Expres.cz

Odeberte jí děti, zní hlasy na poslední Výměnu! Co se dělo pak? Potrat a stěhování do ciziny

Česko má za sebou jednu z nejskandálnějších Výměn manželek. Diváci nestačili... číst dále >

Proč jste chodil za Vondráčkovou? Hádek po otázce redaktora Expresu předvedl totální zkrat

Bezhlavým útěkem zakončil rozhovor Matěj Hádek pro Expres.cz. Nelíbila se mu... číst dále >

Články z Ona Dnes

Vyprošťováky, které vás po divoké noci nakopnou do nového roku

Silvestrovská noc bude možná dlouhá a zábavná, ale první novoroční ráno může... číst dále >

Silvestrovské jednohubky a novoroční jídelní tradice

Za dveřmi je oslava nového roku. A co by to bylo za slávu, kdyby nebylo co... číst dále >