Skola s anglickou vyukou-poradte prosim.

Anonymni
31.1.09 04:37

Skola s anglickou vyukou-poradte prosim.

Ahoj holky.

Zijeme nekolik let v USA. Narodila se nam tu dcera, ktere bude za par dni 5 let. Planujeme se pristi rok na jare vratit do Cech. Bydlet budeme pravdepodobne nekde u Prahy.
Premyslime o tom, kam ji dat do skoly. Nyni uz umi perfektne anglicky (stejne jako cesky) a ja bych ji chtela dat do nejake skoly, kde by tu anglictinu uplatnovala a nezapomnela i dal. Nejlepsi by pro ni byla asi skola, kde se vsechno vyucuje jen v anglictine.
Nebo klasicka ceska skola, kde maji ale anglictinu kazdy den - nekolik hodin?

Vubec nemam tuseni jake jsou v CR moznosti.

Poradite nektera? Mate nektera ditko v anglicke skole nebo alespon v nejake jazykovce, kde hodne mluvi anglicky? Kolik takove skoly stoji?

Dekuji moc za jakekoliv info.

Jana.

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

18515
31.1.09 08:55

Ahoj, se skolou neporadim, ale urcite bude v Praze a ne jedina. Jen pro predstavu, my mame u nas anglickou skolku(mluvi se tam jen anglicky- jsou tam jen anglicani, i chlapi), stoji 16 tis. mesicne bez jidla(coz je pro nas bohuzel nedostupne. Vim nedaleko jeste o jedne, tam prehled nemam.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
31
31.1.09 10:19

Ahoj, tak ma dcera chodi do Prahy-Nebusic,koukni na net www.isp.cz ,mezinarodni skola a vyuka je stejna jako v USA, taky jsme tam zili a prestehovali se kdyz mala zacala druhou tridu. Je to tam od skolky az po „maturitu“. No a skolne je cca od 12 tisic euro rocne do nejakych 17 tisic myslim. Jinak v cene jsou zahrnuty vsechny skolni krouzky. Skolu doporucuju, vyucovani je v anglictine a jinak pro nejmensi probihaji i hodiny cestiny. Jsou tam ruzne deti,celkem dost cechoamericanu takze se tam dcera bude citit urcite dobre. Ucitelky jsou vetsinou cizinky ale ve tridach mivaji tak 2 extra pomocnice a to byvaji cesky takze vysvetli ucivo i v cestine. No je to pohoda. Maji pekny hriste, kdyz jsou vetsi tak cestujou do ruznych exotickych mist. A snobarna to zadna neni. V jidelne je moznost si vybrat ze tri druhu jidel. Ale kdyby jsi se rozhodla tak je treba co nejdriv zaslat prihlasku kvuli poctu mist, je tam dost narvano. Pa

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
926
31.1.09 10:57

Teď se do mě N&A77 určitě pustí, ale já o Nebušické ISP neslyšela nic moc pěkného a to z mnoha stran.
Můj bývalý šéf (Australan) tam dal své dvě dcerky a po půl roce je stáhnul jinam, protože mu úroveň vyučování nepřišla na úrovni ceny, kterou za to platili.
Bývalý kolega (z jiného zaměstnání) tam měl manželku v administrativě, a ta v podstatě tvrdila, že pokud chcete, aby se vaše dítě něco naučilo, tak Nebušice nebrat. Mnozí učitelé tam nemají odpovídající kvalifikaci (prý kromě toho, že mluví anglicky a chtějí žít v Praze :( ) a zastávají názor, že děti cizinců stejně za pár let odjedou jinam, tak nemá cenu se nějak moc snažit a hustit do nich vědomosti.
Já osobně tam znám jednoho amerického „učitele“, a ten opravdu kvalifikaci nemá … je to bývalý voják z povolání, začínal v ISC v nějaké jiné admin pozici a „vyšplhnul“ se na pana učitele.

Asi opravdu záleží, co od školy očekáváš. Věřím, že zázemí je tam úžasné, na druhou stranu tvé dítě nebude obklopeno „normálním“ vzorkem společnosti, protože pro běžnou rodinu to finančně dostupné rozhodně není.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
31
31.1.09 12:05

Vychazeje z toho ze uz dcerka par skol prosla a ze jsme hodne cestovali a ja sama jsem do ceske skoly chodila tak musim rict ze i kdyz je cena vysoka (vetsinou to proplaceji zamestnavatele rodicu tamnich deti) tak ja osobne preferuji americky styl vyuky (coz znamena maximalni duraz na schopnost se vyjadrovat jak mluvou tak pismem, zbytecne do nich nehusti nepotrebne veci ktere se casto na ceskych skolach uci). Co se tyce ucitelu tak „tridni ucitele“ ti kvalifikovani jsou, vetsinou cestuji po celem svete a vyucuji prave v ruznych mezinarodnich skolach ,meni se kazdych par let. Ti mene kvalifikovani pak vyucuji napriklad francouzstinu,zase je vyhodou ze jsou rodili mluvci a pro mensi deti ktere se uci zaklady jsou vyhovujici, taky jsou vetsino mladi a ve vetsi oblibe :) .Jinak co se tyce toho zminovaneho „vzorce spolecnosti“ tak to si myslim ze v Praze onen vzorec je asi uplne jiny nez vzorce v jinych castech republiky a s tim ze pokud uz clovek zil mimo Cr a treba jeste bude zit je tenhle vzorec nestandartni. Ja taky studuji tady v Praze na americke univerzite a casto si tam sice stezuji na kvalifikaci onech profesoru, ale proste v Praze si clovek nevybere, to bych jeste rekla ze Isp bude patrit k tem nejduveryhodnejsim. Osobne jsem se vzdy bala dite dat do ceske skoly, ucitelky me pripadaji casto neprijemne(diky nizkym platum) a taky je tam vetsi procentu ze se dite setka s sikanou. Jinak je tady i Britska skola, tak se podivej na jejich stranky…napis pak co jsis vybrala…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
926
31.1.09 14:26

Omlouvám se zakladatelce za OT, ale musím reagovat na vzorek společnosti v Praze. Souhlasím s tím, že struktura lidí v Praze je trochu jiná než ve zbytku ČR, ale stejně je komunita kolem Nebušic někde jinde i v rámci Prahy, a určitě by nepatřila do normálu ani v jiné zemi. Nechci zacházet do diskuse o tom, co je lepší nebo horší nebo jestli je dobré strkat dítě do finančně elitní skupiny nebo ne, to ať si zváží každý sám.
Můj manžel je cizinec, prcek ve svém věku zvládá obstojně AJ i ČJ, finančně bychom Nebušice utáhli a stejně bych ho tam nedala. Ať si každý na systém našeho školství nadává jak chce, pořád při rozhovoru s průměrným američanem mám pocit, že jsem vystudovala 10 vysokých škol a ne jednu :D
Co se týče možnosti šikany … pochopitelně bych nechtěla, aby mé dítě bylo něčemu takovému vystaveno, ale 99% dětí v téhle zemi chodí do škol normálních a nemyslím, že by z toho měly traumata.

Našla jsem kontakt na tu britskou základku:
http://www.parklane-is.cz/…vitejte.html

pak je ještě jedna v Roztokách u Prahy, tam měl své dcery ten můj bývalý šéf … je snad prý levnější a lepší.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2237
31.1.09 14:54

Ahoj,

zkusenosti nemam, jen chci podotknout, ze spouste lidi prijde americka vyuka naprosto nedostacujici, ale ona jen funguje jinak. Ano, Americani nevi, kde je ceska republika, netusi nic o historii jinych narodu, atd. Manzel ma americkou maturitu a sestrenka je ted zrovna na stredni v USA. Oba se shoduji, ze co se tyce obtiznosti, tak se to s ceskem neda porovnat. Ale…oni je uci premyslet nad tim, co se to vlastne uci a z toho vyplyva, ze osnovy jsou postavene jinak a nestihnou se toho tolik nabiflovat zpameti. Abych to shrnula, po teto zkusenosti manzel odmitl studovat vysokou v CR, aby se prave vyhnul nasemu zastaralemu systemu a odjel do Anglie, kde se to alespon trochu podobalo tomu, co videl v USA.

Terik

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymni
31.1.09 19:22

Ahoj holky.

Tady zakladatelka diskuze. Diky moc za reakce, jste hrozne hodne. Zase jsem o neco malo chytrejsi.
Ono je to tezke, no. Ja bych ji klidne dala do klasicke ceske skoly. Ale jde mi ciste o tu anglictinu. Kdyz ted v ni vyrusta a mluvi krasne plynule, bylo by skoda, aby to pak najednou v sesti letech utla a temer vsechno zapomnela. Chtela bych, aby v tom pokracovala dal a „nezakrnela“.
Jak se rika - co se v mladi naucis - ve stari jako kdyz najdes.
Take ale samozrejme zalezi na cene, nemela jsme vubec prehled, kolik takova jazykovka v CR stoji. Tak uvidime, no.

DIKY moc vam vsem!!!
Jana.

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymni
1.2.09 15:11

Jano - resim podobny problem, jako Ty… ozvi se mi na kdoe@seznam.cz jestli chces, muzeme si popovidat…

Kimmy

• Nahlásit
  • Citovat
1
19.6.09 11:16

Re: Skola s anglickou vyukou-poradte prosim.

Ahoj,

my mame 3 letou dcerku v anglicke skolkce Skrivanek Smarties na P4. Zili jsme s dcerou 7 mesicu v anglii a chtela jsem aby dcera na anglictinu nezapomnela. Maji tam jak ceske pi ucitelky, tak rodile mluvci, jsme moc spokojeni:)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama