Škola - strašák nebo partner? Názory!!

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Happy Hippo
Kecalka 385 příspěvků 06.07.19 09:15
Škola-strašák nebo partner? Názory!!

Zdravím, jaký máte názor na naše školství? Všude čtu, jaká je to bída s nouzí, jak jsou děcka stresovaný, jak se nenaučí důležité věci, jak jsou učitelé vyhořelí nebo neumí a podobně. Ale mně samotné to tak vůbec nepřijde…jsem ve školství mnoho let a až na těžké podfinancování, zejména moderního vybavení tříd, nových pomůcek atd., tak moho lidí i přes to zůstává stejných, protože je ta práce baví, pomůcky si tvoří sami, stejně jako zajímavý styl výuky atd. Ale dobrá pověst školství u nás jako takového dost mizí a je to škoda a myslím si, že si to školy nezaslouží. Nemyslím ministry, ale učitele a fungování škol samotných. I přes nedostatek financí ve školách učitelé jedou, tvoří a co víc investují i peníze ze svého, aby to bylo dle jejich představ. :zed: A protože je mi jasné, že tak jako i v jiných profesích, tak i ve školách se najdou negativní výjimky, mě zajímají Vaše zkušenosti a názory zejména na základní školství.
Moc děkuji.
Krásné léto. :palec: :kytka:

Stránka:  1 2 3 4 5 6 Další »
Reakce:
SlečnaDahlia
Závislačka 2650 příspěvků 06.07.19 09:18

Podfinancováni jsou zejména učitelé samotní. A to se na jejich kvalitě dokáže projevit hodně.

hanka.br.
Generální žvanilka 20236 příspěvků 06.07.19 09:21

Mám stejný názor jako ty. Učím skoro 25 let, baví mě to strašně, moje kolegyně jsou vesměs nadšené a přitom zkušené učitelky, děláme maximum pro spokojenost dětí i rodičů, i když je pravda, že některé požadavky rodičů jsou skoro absurdní(nedávno do mě jeden tatínek hučel, že si NEPŘEJE, aby jeho dcera komukoli pomáhala). Osobně nevidím úpadek ve školách, ale v rodinách, kde se hodnoty jako práce, snaha, píle, pomoc druhému a obětavost nenosí. A v tom jim jako partner nápomocna nejsem. Ale valná většina rodičů a dětí jsou příjemní vstřícní lidé, které nás motivují.

ProfZav
Ukecaná baba ;) 2255 příspěvků 06.07.19 09:21

Vidím to stejně, mám v práci fakt úžasné kolegy, kteří vymysli inovace a dělají pro studenty hodiny pestré a zajímavé. Bohužel taky vidím, že některá děcka to absolutně prudi. Tihle studenti by nejradši seděli, opisovali zápis, pak se to nadrtili na test a zapomněli. Největší problémy řešíme s dětmi, na které rodiče nemají čas nebo mají pocit, že jejich miláčkovi někdo šíleně krivdi a snad i škodí. Problem vidím taky v nadměrném sebevědomí některých jedinců, až se divím, kde se to v nich bere :-)

Fíková
Kelišová 6011 příspěvků 06.07.19 09:23

Tak dcera teď skončila první třídu, nevím jestli můžu už objektivně hodnotit, ale musím říct, že jsme měli fakt kliku. Jak na školu i na paní učitelku. Z ničeho nedělají vědu, nic není problém, je tam taková až rodinná atmosféra. Přitom platí za nejlepší ve městě, co se týče úrovně vzdělávání. Jsem moc ráda. Když to srovnám se svou ZŠ, tak to byla sbírka starých vyhořelých čarodějnic, které snad ani neměli k dětem pouštět.

PaníBovaryová
Závislačka 4919 příspěvků 06.07.19 09:29

Pro me jsou ucitele neschopni a tupi. Bylo to tak, kdyz jsem chodila do skoly a je to tak porad. Presvedcuju se o tom pravidelne ve skolni komisi, financnim vyboru pri rozborech hospodareni skol a vlastne kdykoliv, kdy mamtu cest s nimi jednat. Kdyz posloucham, jake blaboly nosi ze skoly osmileta svagrova :roll: Vetsina ucitelu ma vic nez 12 let praxe a jsou to sadisticti niemandi s obrovskymi komplexy menecennosti.

Čičorečka
Ukecaná baba ;) 2282 příspěvků 06.07.19 09:38

Já byla vždy se školou spokojená. Jistě, našli se vyhořelí, ještě častěji učitelé přesvědčení o vlastní dokonalosti a neomylnosti, ale v převážné většině to byli lidé laskaví, vstřícní, přiměřeně přísní i přátelští. Jako v každé profesi. Myslím, že se na ně zbytečně útočí. A mám ten názor i přes to, že jsem kvůli jednomu k..ténovi nemohla jít ke státnicím, i když jsem vejšku zvládala výborně u všech ostatních přednášejících.

Happy Hippo
Kecalka 385 příspěvků 06.07.19 09:41

@PaníBovaryová to je mi líto, že máš takové špatné zkušenosti!!!

Šarlota4
Extra třída :D 11519 příspěvků 06.07.19 10:01

Ja cele skolstvi vzdy obhajovala ( vim, ze nemaji idealni podminky ), ale se.re me to cim dal vic. Ten pristup ve statnich ustavech :roll: starsi ucitelky porad zastavaji “drz hlavne hubu a krok” a to ja odmitam akceptovat. Chci, aby se dite rozvijelo, umelo slusne vyjadrit nazor ( a netrestat jej za to ), aby bylo podporovano, motivovano apod. Nevim jestli uz mam predsudky, nebo je to fakt cele zkostnatele :nevim:

Sany80s
Kelišová 7384 příspěvků 06.07.19 10:02

Učitelé jsou jak dobří tak špatní. Bylo to tak za mě a je tomu tak i teď, za mě bylo co jsem zažila v průměru v učitelském sboru víc těch dobrých.
Myslím si, že platy jsou teď celkem adekvátní, školství je prostě veřejné a nelze očekávat a není reálné, aby zaměstnání, která jsou v tomto sektoru, patřila k nejlukrativnějším.
Bohužel kvalita toho, co děti umí, když vycházejí ze školy, se snižuje.
Děti nejsou stresované z učení, možná z rostoucí agresivity jich samotných. Dnes je těžké vybrat školu, kde by děti museli makat. Stejně jako jsou agresivní děti, jsou často agresivní i jejich rodiče. I když ti zejména slovně, ale ono to stačí.
A tam, kde se nemusí makat a přemýšlet, tam je téměř nemožné, aby z té školy někdo vylezl se znalostmi a schopností ty znalosti použít.

hanka.br.
Generální žvanilka 20236 příspěvků 06.07.19 10:05
@Šarlota4 píše:
Ja cele skolstvi vzdy obhajovala ( vim, ze nemaji idealni podminky ), ale se.re me to cim dal vic. Ten pristup ve statnich ustavech :roll: starsi ucitelky porad zastavaji “drz hlavne hubu a krok” a to ja odmitam akceptovat. Chci, aby se dite rozvijelo, umelo slusne vyjadrit nazor ( a netrestat jej za to ), aby bylo podporovano, motivovano apod. Nevim jestli uz mam predsudky, nebo je to fakt cele zkostnatele :nevim:

Jo, tohle slýcháme často. zejména od maminek, jejichž děti jsou permanentně drzé a nedělají nic, co se jim zrovna nechce. :mrgreen:

cilly
Generální žvanilka 22149 příspěvků 06.07.19 10:06

Já jsem ze školy dost rozčarovaná a zklamaná - dítě dokončilo teď první třídu. Asi jsme nekapli na vyhovující učitelku, ta naše je taková neuroticka soudružka učitelka, která všechno hroti. :zed: :zed:

Happy Hippo
Kecalka 385 příspěvků 06.07.19 10:17

@cilly a vidíš, někteří tady by to zas ocenili :? Stres z učení, neustálý makání…já si osobně nemyslím, že je ten stres je k vědění až tak nutný. Je a není. Každopádně držím palce, ať je to ve 2.třídě lepší!!! :hug:

Šarlota4
Extra třída :D 11519 příspěvků 06.07.19 10:19
@hanka.br. píše:
Jo, tohle slýcháme často. zejména od maminek, jejichž děti jsou permanentně drzé a nedělají nic, co se jim zrovna nechce. :mrgreen:

To je presne ono, jiny nazor jsem zrovna od tebe ani necekala :roll:. Ja neuznavam volnou vychovu. Od sveho ditete ocekavam, ze se bude chovat slusne k detem i dospelym. Nikdy jsme nemuseli v ustavech resit vychovny problem, pokud v ustavech neco po nas rodicich chteli neco “navic” vzdy jsme to s manzelem zaridili, nakoupili, diteti vysvetlili co je potreba a proc. Promin v tomhle mam svedomi ciste, svoje dite neobhajuju a pokud bych se dozvedela, ze se k ucitelce chova nevhodne ( nebo obecne nevhodne ) tak dostane ceres a vysvetleni.

ProfZav
Ukecaná baba ;) 2255 příspěvků 06.07.19 10:28

@Šarlota4 Ja ti v tomhle rozumím, ale zase Hanka má taky část pravdy. On je totiž rozdíl, když dítě obhajuje svůj názor a umí ho vyjádřit a argumentovat, já třeba jsem ochotna změnit nějaký svůj postoj nebo postup, jsou-li argumenty relevantní a dítě třeba nastini řešení. Jenže pak je kupa drzkaru, kteří jen prskaji jedy, vadí jim prakticky všechno, protože oni školu vlastne jako nepotřebují, ale náhradní řešení nenabidnou. Je velmi těžké to někdy ukocirovat. Někteří chtějí „diskutovat“ jen aby se zabil čas a neucili se.

Stránka:  1 2 3 4 5 6 Další »
Váš příspěvek
Reklama