Škola, práce a volný čas - nezvládám to

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
Anonymní
30.10.21 11:01

Škola x práce x volný čas - nezvládám to

Dobrý den, žiju svůj život od desíti k pěti. Bude mi 21 let, studuju vysokou, chodím na poloviční úvazek, máme s přítelem byt a tak mi přibývají další povinnosti. Den co den jsem negativní, naštvaná a nic mě nebaví. Byli jsme teď tři týdny na dovolené, a já se cítila skvěle, ale stačilo přijet a vědět, co vše mě znovu čeká, a opět mám chuť se zabořit do polštáře a bečet. Jsem přecitlivělá, já vím, ale den co den chodit do školy, z ni do práce, a domu se chodit převážně vyspat, už mám toho vážně dost. Premyslela jsem nad tím, že bych školu zkusila z prezenčního na kombinované studium. Jenomže si nejsem pořád jistá zdali bych měla motivaci ji dokončit. Škola mě vyčerpává a fakt ji nemám rada, ale vysoká je můj takový záchytný bod a sen, a jsem ve druhem ročníku, což už mě nutí to dotáhnout do konce.

Práce mě víceméně baví, i když je to kancelář, což z toho děla stereotyp. Mým snem bylo alespoň jedno leto jet pracovat jako animátorka, což vlastně nevím, zda mi vyjde, když zde mám přítele, práci a školu (i když ta v létě stejně není).

Nevím, proč to píšu, nevím co po vás chci. Chtěla jsem se asi jen vypsat ze svých pocitů, protože v úterý jdu po třech týdnech do školy a do práce, a už teď jsem psychicky složená. Vím, že umím být silná, a že to zvládnu, ale nevím zda mi to za ty neustálý slzy stojí. Blbě spím, blbě jim, s přítelem jsem věčně na kordy.

Díky za vyslechnutí, díky že jste si to přečetli, a díky, pokud mi tu necháte jakýkoli komentář. Vypsat se mi pomohlo.

Ps. Omlouvám se za anonym. A omlouvám se, pokud je diskuze v blbé kategorii - nevěděla jsem, kam to zařadit.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
10853
30.10.21 11:05

No pořád se k tomu stav tak, že je to pouze přechodné období. A ta škola ti pomůže k lepší a lépe placené práci.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
17260
30.10.21 11:12

A lepší už to nebude. Takhle vypadá svět dospělých.
Já chodila na kombinované studium. Neskončila jsem.
Z mojí zkušenosti a známých z okolí, prostě volný čas trávíš učením a přípravou do školy. Prostě ostatní sny odložíš až si splníš ten první.
Nemůžeš mít všechno najednou

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
30.10.21 11:14

Měla jsem to tak tři roky. Prezenčně VŠ, 20 hodin týdně kancelářská práce a k tomu vlastní domácnost. Kombinovaně jsem si dala až magisterské studium. Upřímně mne to celé oproti ostatním posunulo úplně jinam než vrstevníky. Získala jsem aspoň nějakou práci v oboru, nadpracovala si na mateřskou a teď jsem právě na RD a kombinovaně dodělávám magisterské.

Vím, že je to někdy těžké, a taky jsem to občas nedávala, ale naštěstí na VS jsou dlouhé prázdniny, kdy jsem se vždy stihla vzpamatovat :lol:

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
30.10.21 11:18

Chápu, že je to záhul, ale věř mi, lepší příležitost ani podmínky pro studium mít už nebudeš. Vím o čem mluvím.

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
30.10.21 11:33

A musíš při prezenčním studiu tolik pracovat? Půlúvazek k prezenčnímu studiu je opravdu hodně. Píšeš, že jsi v druhém ročníku. Minulý rok to asi šlo, protože jste měli distanční výuku. Teď to budeš mít obtížnější. Zbytečně jsi si naložila i tu domácnost s přítelem v takto mladém věku. Přítel ještě pracuje nebo také studuje?
Také jsem studovala při práci VŠ, ale kombinovaně. A potom ještě při rodičáku, takže také vím o čem mluvíš. Na praxi jsem si kolikrát musela brát dovolenou, takže potom mně zbyl třeba jen týden za rok na relaxaci. Také záleží, co za obor studuješ. Sestra studovala VŠ prezenčně, ale nic dalšího už při studiu nestíhala, nedovedu si představit, že by chodila do práce.

• Citovat
  • Nahlásit
15912
30.10.21 11:46

Kdyz v tomhle veku pojedes pres limit + stres, zadelavas si na velmi vazne zdravotni problemy. Pozor na to.

Jestli te cas s pritelem netesi, rozejdete se.
Najdi si spolubydleni nebo se vrat k rodicum, babicce, omez naklady, abys nemusela tolik pracovat.
Skola + prace denne je opravdu prilis velky zaprah.

Zacni si planovat to leto, jakoukoliv brigadu, co te bude bavit - pritele i praci pores predem, aby to proste slo.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
13913
30.10.21 11:49

Zkrat úvazek v práci. A domácnost je až na posledním místě. Doufám, že neděláš vše sama?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3601
30.10.21 11:52

Mela jsem to takhle 5 let, prezencni studium na nelehke skole a prace na castecny uvazek. Osobni zivot pres semestr nula. Taky jsem obcas mela pocit, ze me to strasne ubiji, ale vis co, ted par let po vysoke jsem rada, ze jsem tehdy zatla zuby a vydrzela, mam titul, dost praxe a osobni zivot jsem po skonceni vysoke dohnala a vlastne mi nic moc neuteklo

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4178
30.10.21 12:04

Měla jsem to tak roky… nad vodou mě držela myšlenka, že je to jen přechodné období…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
341
30.10.21 12:04

Hele při nejhorším může na nějakou dobu přerušit a vzpamatovat se.
Fakt si vážím toho, že u nás jde o rok prodlužovat školu a nic nemusíš platit.
Takže… nejde o život, úzkosti nejsou na místě. Možnost prodlužování je super :hug:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
238
30.10.21 12:07

Na kombinované (dálkové) studium nejde přejít z denního. Obvykle je postup takový, že musíš složit přijímačky na kombin. studium a nechat si uznat stejné předměty, nejlépe na stejném VŠ, kde mají shodný studijní plán pro kombi i denní studium.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
36094
30.10.21 12:08

A co rodiče na to? Máš jejich finanční podporu, případně soudní výživné?
Těžko říct, jak to máte, kdybys bydlela doma, by Tě třeba komplet živili. Ale pokud sis (třeba) postavila hlavu, že musíš žít s přítelem v nájmu, tak aspoň vidíš, co všechno to obnáší a žádný soud v tomto případě neuloží rodičům výživné takové, aby Ti to nahradilo příjem.

Zvážila bych variantu přejít na kombinované studium nebo se vrátit k rodičům. Máš nárok na to, aby Tě živili.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
36094
30.10.21 12:09
@jejjej píše:
Na kombinované (dálkové) studium nejde přejít z denního. Obvykle je postup takový, že musíš složit přijímačky na kombin. studium a nechat si uznat stejné předměty, nejlépe na stejném VŠ, kde mají shodný studijní plán pro kombi i denní studium.

Právě že jde, pokud je na oboru místo a ten obor je o v kombi formě. Nejde to naopak, z kombi na denní, protože denní studium má jinou akreditaci a z určitého úhlu je hloubkovější a komplexnější.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6217
30.10.21 12:23

@Pears206 jak kde. Například na Ostravské to skutečně nejde.

Ujasni si priority. Já teď jedu poslední rok VŠ, k tomu plný úvazek, domácnost, dvě děti a rekonstruujeme dům. Mám pocit, že mi praskne hlava, ale držím. Musím. Prioritou je se nesložit. :) nejsi v tom sama a bude už jenom lépe.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat