Školačka už týden zvrací

10981
27.12.20 07:16

Školačka už týden zvrací

Dobré ráno,

moc prosím o radu. Devítiletá dcera minulý pátek (18.) v noci blinkala a měla i průjem. Mysleli jsme, že si zničila žaludek při třídním posezení u stromku. Dávali jsme jí dietu, a jak jsme trochu povolili, zvracela znovu (neděle).

Takže zase dieta, na Štědrý den měla přírodní kuře a brambor, minimum sladkého atd. V pátek už jsme si říkali, že je to dobrý, takže rodinná návštěva, krůta se zelím a knedlíkem, malinko cukroví, cajk. Včera (sobota) měla kachnu s bramborovou kaší a řízek s kaší, a teď zase zvracela.

Nevíte, čím to může být? Manžel je v pořádku, mně taky před týdnem nebylo dobře, ale mohlo to být od PMS.

Jsou nějaké střevní neřády, co mají takový průběh?

Zítra ji chci vzít k doktorce, ale abych měla nějakou představu, co se takto může projevovat.

Předem díky za rady.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
26103
27.12.20 07:38

No ono se to nekdy vraci, ale teda ve čtvrtek dietne a vpatek hned prask kachna se zelim, pak smazene, no nevim, jestli to neni tim.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10981
27.12.20 07:41

No jasně, že může, ale říkala jsem si, že už to možná je dobrý 🙁 A po kachně byla v pohodě…

Tak přemýšlím, jestli má normálně zkažený žaludek, nebo jestli to spíš vypadá na infekci. Má se teď vidět s kamarádkou, což je zvlášť blbé.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
491
27.12.20 07:48

Nejdriv nejist den a pak postupne a hodne opatrene. Nejdriv to sussi a proste poatupne. Ne hned preci

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
26103
27.12.20 07:48

No tak s kamarádkou bych ji nenechala sejit, pokud bude zvracet. Muze mit i nejakou bakterii, treba i salmonela je nakazliva.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10981
27.12.20 07:50

Naposledy blbě jí bylo v neděli, řízek dostala v sobotu. Nepřijde mi to hned.

No právě jí nechci poslat ke kamarádce. Jde mi o to, jestli myslíte, že to bude spíš infekce, nebo spíš jen zkažený žaludek.

A jinak tušíte, jak by mohlo vypadat vyšetření u doktorky? S trávicími problémy jsme se nikdy nepotýkali, tak nemám zkušenost…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
52141
27.12.20 07:56

Teplotu ma? Hodne zvraci a ma prujem ted od vcera sestra. Jede dnes na testy, jestli nema covida.

Mi zvracelo dite v sobotu v aute. To bezne nedela a ani po jidle nebyl. Dva dny jedl rohliky suche a caj. Nic jineho nechtel. Zas dobre.
Byla to jednorazova :poblion:.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
52141
27.12.20 08:07

Tak vypsana jidla jsou hnusy, kdyz ma clovek rozbourene bricho a streva. Proc ji nedas neco dietnejsiho? To se nedivim, ze ji to nakopava znovu. A zadnou navstevu bych ted nepodstoupila.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
751
27.12.20 08:33

Vypada to na dietni chybu. Mela by mit dietnu cca 2-3 dny. Kachna, knedliky, kruta, smazeny rizek…zarazovala bych hodne opatrne a postupne. Pokud by se to nelepsilo, tak k Dr. Hlavne zavodnovat - slaby a oslazeny cerny caj, neperlivou Magnezii (neochucenou) apod. Jidlo bych ted nenutila.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5094
27.12.20 08:50

Zkus ji dát Hylak. Je teda docela hnusnej, tak je otázka jestli ho zvládne pozřít, ale zabírá rychle.

A nedávejte jí nic těžkého na žaludek (tučné, kořeněné).

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
921
27.12.20 09:28

Jak uz holky psaly vyse, myslim, ze na podrazdenx zaludek jste dali vsechno co by nemel:-D musi se zacinat velmi opatrne - 2-3 dny rohlik, banan, trocha slaby nemastny vyvar, ryze, testoviny, zlehka treba i sunka… a urcite teda ne cukrovi, zeli, knedlik a tou kachnou jste to fakt zazdili :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
11719
27.12.20 09:41

@Slečna Ferka Moc brzy jste zrusili dietu… Dcera nam takhle take blinkala pri strevni chripce po tydnu, a to mela jen prirodni platek, zel na tuku… Moje dcera ma hodne citlivy zaludek a uz jsme si zvykli, ze ze strevni chripkyci zkazeneho zaludku se krisa 14 dni. Samozrejme jsou ale i jine moznosti a nemusi to byt jen strevni chripka… Nevolnosti mohou byt treba i od zanetu ledvin (to jsme doma take meli).

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
32781
27.12.20 09:41

Po takové,, dietě" bych blila taky. U nás se po žaludečních obtížích nasazuje první den černý čaj a rohlík, druhý den chleba zeleninový vývar, případně dušená zelenina. Žádný tuk, natož řízek. Kolik ti proboha je?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
106
27.12.20 09:58

Dieta minimalne 14dni!!! Ikdyz ji bylo po tak tezkem jidle jednou dobre, zaludek na to neni pripraven…

Takze zaprve k doktorce hned zitra…
Zadruhe urcite 14dni DIETAAAA!!! Žádna kachna proboha, knedliky, salat… 8o :roll: 8o :roll: :roll: :roll: :zed:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10981
27.12.20 14:37
@inkakřivák píše:
Po takové,, dietě" bych blila taky. U nás se po žaludečních obtížích nasazuje první den černý čaj a rohlík, druhý den chleba zeleninový vývar, případně dušená zelenina. Žádný tuk, natož řízek. Kolik ti proboha je?

Umíš číst?! Bylo jí blbě v neděli, krůtu měla v pátek. (A je vás tu víc, kdo mi píšou, že mám dát na dva tři dny dietu :zed: ) Mezitím jedla suché housky a to vše, co tu popisujete jako vhodné. Fakt nejsem blbá, abych jí dala těžké jídlo hned, ale myslela jsem, že čtyři dny diety stačí.

A pokud jde o krůtu, byla to libová prsa a dala bych jí to s knedlíkem klidně po čtyřech dnech i v rámci dietního režimu, jen bez zelí. I ta kachna byla libová, šest hodin pečená - všechen tuk pryč, a jen prsa. A bylo to v sobotu, skoro týden od posledních potíží.

Chtěla jsem vědět, jestli je běžné, že pět dní diety nestačí - a zda to bývá infekční, nebo to může být i ze „zkaženého žaludku“ zpřed týdne. Nikdy totiž neměla tyhle potíže déle než dva dny, tak s tím neumím zacházet.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat