Školení bezpečnosti práce mimo pracovní dobu?

Anonymní
2.9.19 18:25

Skoleni bezpecnosti prace mimo pracovni dobu?

Dobry den, mam takovy dotaz-jestli nekdo nemate prehled… Nastupuji do noveho zamestnani. Mam povinne absolvovat skoleni bezpecnosti prace-cca 6 hodin. Bylo mi receno, ze na skoleni si mam zajit po nocni smene, tj ve svem volnu. Je to v poradku? Nemelo by skoleni probehnout normalne v pracovni dobe? Tj v ramci denni smeny? (provoz to rozhodne umoznuje). Prosim anonym, nechci mit v praci hned v zacatku nejake problemy.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
2674
2.9.19 18:36

V novy praci je lepsi v tomhle drzet pusu a krok. Po roce si muzes vyskakovat, kdyz budes vedet, ze si nenahraditelna… ja taky sla na skoleni 2× mimo volno, ale sla jsem rada, poznala jsem i novy kolegy z druhy smeny, pokecali jsme atd a pak bylo i snazsi kvuli necemu si prohodit sichtu, nebo jsme se vzajemne podrzeli v necem

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
18749
2.9.19 18:40

Já na tohle školení šla taky v době volna, když ho dělali pro nějakých 100 lidi tak by si těžko všichni sjednotili směnu :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8
2.9.19 18:41

Je to mimo zákon nejprve musí proběhnout školení BOZP a pak teprve můžete na dílnu základní školení trvá cca 2 hod opakovaně je 1× ta 2 roky pracují a organizují školení takže to vím na 100,%

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
2.9.19 18:48

Hadat se nebudu, jen mne to prekvapilo, neb v minulem zamestnani bylo BOZP v ramci prvniho dne v praci, normalne v prac.dobe.

• Citovat
  • Nahlásit
10403
2.9.19 18:51
@Micinek 1 píše:
Je to mimo zákon nejprve musí proběhnout školení BOZP a pak teprve můžete na dílnu základní školení trvá cca 2 hod opakovaně je 1× ta 2 roky pracují a organizují školení takže to vím na 100,%

Ale on může být nadřízený proškolen jako školitel, a pak stačí, když jí před nástupem „na dílnu“ proškolí on, a na ofiko dlouhé školení jde klidně po pár dnech (kvůli sladění termínů). Opravdu není v řadě firem reálné, aby bylo takové školení organizováno v každý den, kdy nastoupí někdo nový. Spousta firem to má řešeno formou e-learningu, a je i naprosto běžné, že zašlou odkaz na školení v den nástupu (nebo před), a zaměstnanec si to odkliká doma.
Za mě by nový zaměstnanec, který se už domáhá práva „odpracovaných hodin“, znamenal velký vykřičník k jeho jménu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
2.9.19 19:10

@zrcadlo jak jsem rekla-hadat se tam nebudu, za to mi to opravdu nestoji. Jen jsem proste chtela vedet, jak je to osetreno oficialne, pokud nejak je, neb z minuleho zamestnani jsem mela uplne jinou zkusenost. Takze zadne vykricniky se konat nebudou, nejsem kverulantni typ.
O to misto stojim a i zamestnavatel velmi stoji o mne, tudiz proc to vsem kazit, ze…

• Citovat
  • Nahlásit
Ou
14339
2.9.19 19:23

No zaměstnavatel je dost vykuk.

1. bez bezpečnostního školení tě nemá pustit do práce, zejména pokud to není kancelářská činnost a ta bezpečnost je tam fakt podstatná.

2. 6 hodin po noční a ještě bez mzdy? No uvidíš jak to bude fungovat dál, ale jako dobrá praxe to prostě není.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
2.9.19 20:00

@Ou no ano, jak jsem rekla, obe strany o sebe stoji, proto kverulovat nechci, nicmene- jak tady nekdo zminoval ty vykricniky, myslim ze @zrcadlo je otazka, jestli si naopak ten maly vykricnicek neudelat u zamestnavatele, ktery po mne chce, abych po nocnich dvanacti hodinach (koncim v 7h) stravila ve svem volnu 8-14:30 na skoleni a v 18:45 zas byla nastoupena na nocni dvanactku…
No nic no :)

• Citovat
  • Nahlásit
10403
2.9.19 20:24
@Anonymní píše:
@Ou no ano, jak jsem rekla, obe strany o sebe stoji, proto kverulovat nechci, nicmene- jak tady nekdo zminoval ty vykricniky, myslim ze @zrcadlo je otazka, jestli si naopak ten maly vykricnicek neudelat u zamestnavatele, ktery po mne chce, abych po nocnich dvanacti hodinach (koncim v 7h) stravila ve svem volnu 8-14:30 na skoleni a v 18:45 zas byla nastoupena na nocni dvanactku…
No nic no :)

Tak pokud je to takhle, tak je to samozřejmě blbost. Pokud by to byla noční osmička, na kterou hned navazuje školení, které je oficiálně 6h a reálně je za 1,5h vše vyřízeno, tak bych problém neviděla.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
2.9.19 20:35

Tak snad to bude jediny zadrhel, jinak zatim vse vypada dobre. Diky vsem za reakce!

• Citovat
  • Nahlásit
5480
2.9.19 23:22
@Anonymní píše:
No nic no :)

Tak abys hlavne mezi skolenim a dalsi smenou stihla mit take zakonnou pauzu… Chapu, ze nekdy skoleni proste nejde udelat jinak, ale rozhodne by ti ty hodiny meli nahradit (financne nebo nahradni volno).

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama