Školení v práci a těhotenské nevolnosti

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 24.10.18 08:58
Školení v práci a těhotenské nevolnosti

Ahoj holky, mám takovou otázku. Mám jet kvůli práci na školení, které je sice jednodenní, ale mimo mé pracoviště. Musím jet vlakem tam i zpátky a vychází to tak, že v půl 7 ráno pojedu a vrátím se tak v půl 8 večer. Jde mi o to, že mám docela velké nevolnosti, ráno když vstanu tak zvracím a celý den je mi hodně špatně. Problém je, že jsem teprve 9tt a v práci o mém těhotenství ještě neví, ale školení je povinné. Nevím co dělat, buď tam jet a nějak to přetrpět (což myslím že fakt nedám), nebo to v práci oznámit už teď, abych tam jet nemusela? Slyšela jsem, že těhotné na tyhle cesty nemusí. Co by jste dělali na mém místě? Prosím o zachování anonymity, děkuji :kytka:

Reakce:

baruanny
Povídálka 13 příspěvků 24.10.18 09:18

ahoj, jsem taky 9tt jsem na neschopence, je mi blbě a nebudu se stresovat v práci, taky tam nic nevědí, miminko je přednější

Uživatel je onlinejanny079
Kecalka 357 příspěvků 24.10.18 09:18

A nepomohlo by treba poprosit tvou gyndr o neschopenku treba na dva tri dny behem skoleni? Nebo mate v praci sickdays, ze by sis jakože jeden „vybrala“?

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 24.10.18 09:23

@janny079 sick days jsme měli 2, které už mám kvůli těh. nevolnostem vyčerpané. Neschopenku by dr nabízela, ale zas se nechci “ulejvat” z práce. Navíc ikdyby mi jí napsala na tohle školení, pošle mě šéfka další týden na další :roll:

baruanny
Povídálka 13 příspěvků 24.10.18 10:18

tak to řekni jen šéfové, s tím at nikomu nic neříká

Gvendolínka
Povídálka 34 příspěvků 24.10.18 10:21

A co si nechat napsat neschopenku na dýl, když víte, že vás na to školení budou posílat? :) Uvidíte, třeba nevolnosti za 3 týdny přejdou. Nemá cenu někde trpět, zvlášť v prvním trimestru, kdy se máte co nejvíce šetřit ;). A v práci se nemusíte zmiňovat, že jdete na neschopenku kvůli těhotenským nevolnostem.

Kecalka 357 příspěvků 24.10.18 11:37

Tak asi tict sefove pravdu. Napadla me jeste pohadka, ze mas treba bloklou krcni pater a chodis ted kazde rano na injekce a pak do prace a kdyz te posle na sluzebku, tak to nestihnes… ja jsem tak na ty se njekce skutecne chodila a chodila po nich normalne do prace a krk me po injekci nebolel, takze jsem fungovala normalne. Ale uz je to velka lez. Pokud mas dobrou sefku, ktera neni pes a je na ni spoleh, tak bych ji to rekla. Lepsi nez delat uz velke opicky… ja jinak tehotenstvi oznamila az v 5. mesici… :D

baruanny
Povídálka 13 příspěvků 24.10.18 13:46
@janny079 píše:
Tak asi tict sefove pravdu. Napadla me jeste pohadka, ze mas treba bloklou krcni pater a chodis ted kazde rano na injekce a pak do prace a kdyz te posle na sluzebku, tak to nestihnes… ja jsem tak na ty se njekce skutecne chodila a chodila po nich normalne do prace a krk me po injekci nebolel, takze jsem fungovala normalne. Ale uz je to velka lez. Pokud mas dobrou sefku, ktera neni pes a je na ni spoleh, tak bych ji to rekla. Lepsi nez delat uz velke opicky… ja jinak tehotenstvi oznamila az v 5. mesici… :D

můžu se zeptat jak to zaměstnavatel vztal? taky se chystám říct to později

Kecalka 357 příspěvků 24.10.18 20:44

@baruanny sef uplne v pohode, jen mi firma nedala pak smlouvu na dobu neurcitou a smlouvu na dobu urcitou mi behem MD skoncila…

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Aby dětem nepopraskaly rty: Vyberte správný balzám

Každého z nás někdy před odchodem na hřiště odchytla máma, aby nám namazala... číst dále >

Rebečina křídla: Příběh Rebeky, která trpí nemocí motýlích křídel

O nemoci motýlích křídel v poslední době slýcháme stále častěji. V čem... číst dále >

Články z Expres.cz

Nová láska na obzoru? David Kraus se vášnivě líbal se známou herečkou

Těžké časy jsou konečně zažehnány! Vypadá to, že si zpěvák David Kraus (38)... číst dále >

Největší pocta Velké válce: Režisér Pána prstenů 4 roky upravoval 100 let staré záběry

„Dechberoucí... Materiál, který nemá obdoby a měl by být okamžitě zařazen do... číst dále >

Články z Ona Dnes

Život Livie Klausové ovlivnil pobyt v dětském domově i smrt otce

Zatímco Václav Klaus byl jako prezident jedněmi obdivován a druhými... číst dále >

KVÍZ: Kdo byl svatý Martin a co se v jeho svátek jí, pije a dělá?

Po roce 1989 se opět začaly dostávat ke slovu tradice, kterým bývalý režim... číst dále >