Školení v práci a těhotenské nevolnosti

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 24.10.18 08:58
Školení v práci a těhotenské nevolnosti

Ahoj holky, mám takovou otázku. Mám jet kvůli práci na školení, které je sice jednodenní, ale mimo mé pracoviště. Musím jet vlakem tam i zpátky a vychází to tak, že v půl 7 ráno pojedu a vrátím se tak v půl 8 večer. Jde mi o to, že mám docela velké nevolnosti, ráno když vstanu tak zvracím a celý den je mi hodně špatně. Problém je, že jsem teprve 9tt a v práci o mém těhotenství ještě neví, ale školení je povinné. Nevím co dělat, buď tam jet a nějak to přetrpět (což myslím že fakt nedám), nebo to v práci oznámit už teď, abych tam jet nemusela? Slyšela jsem, že těhotné na tyhle cesty nemusí. Co by jste dělali na mém místě? Prosím o zachování anonymity, děkuji :kytka:

Reakce:
baruanny
Povídálka 33 příspěvků 24.10.18 09:18

ahoj, jsem taky 9tt jsem na neschopence, je mi blbě a nebudu se stresovat v práci, taky tam nic nevědí, miminko je přednější

janny079
Zasloužilá kecalka 508 příspěvků 24.10.18 09:18

A nepomohlo by treba poprosit tvou gyndr o neschopenku treba na dva tri dny behem skoleni? Nebo mate v praci sickdays, ze by sis jakože jeden „vybrala“?

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 24.10.18 09:23

@janny079 sick days jsme měli 2, které už mám kvůli těh. nevolnostem vyčerpané. Neschopenku by dr nabízela, ale zas se nechci “ulejvat” z práce. Navíc ikdyby mi jí napsala na tohle školení, pošle mě šéfka další týden na další :roll:

baruanny
Povídálka 33 příspěvků 24.10.18 10:18

tak to řekni jen šéfové, s tím at nikomu nic neříká

Gvendolínka
Stálice 63 příspěvků 24.10.18 10:21

A co si nechat napsat neschopenku na dýl, když víte, že vás na to školení budou posílat? :) Uvidíte, třeba nevolnosti za 3 týdny přejdou. Nemá cenu někde trpět, zvlášť v prvním trimestru, kdy se máte co nejvíce šetřit ;). A v práci se nemusíte zmiňovat, že jdete na neschopenku kvůli těhotenským nevolnostem.

janny079
Zasloužilá kecalka 508 příspěvků 24.10.18 11:37

Tak asi tict sefove pravdu. Napadla me jeste pohadka, ze mas treba bloklou krcni pater a chodis ted kazde rano na injekce a pak do prace a kdyz te posle na sluzebku, tak to nestihnes… ja jsem tak na ty se njekce skutecne chodila a chodila po nich normalne do prace a krk me po injekci nebolel, takze jsem fungovala normalne. Ale uz je to velka lez. Pokud mas dobrou sefku, ktera neni pes a je na ni spoleh, tak bych ji to rekla. Lepsi nez delat uz velke opicky… ja jinak tehotenstvi oznamila az v 5. mesici… :D

baruanny
Povídálka 33 příspěvků 24.10.18 13:46
@janny079 píše:
Tak asi tict sefove pravdu. Napadla me jeste pohadka, ze mas treba bloklou krcni pater a chodis ted kazde rano na injekce a pak do prace a kdyz te posle na sluzebku, tak to nestihnes… ja jsem tak na ty se njekce skutecne chodila a chodila po nich normalne do prace a krk me po injekci nebolel, takze jsem fungovala normalne. Ale uz je to velka lez. Pokud mas dobrou sefku, ktera neni pes a je na ni spoleh, tak bych ji to rekla. Lepsi nez delat uz velke opicky… ja jinak tehotenstvi oznamila az v 5. mesici… :D

můžu se zeptat jak to zaměstnavatel vztal? taky se chystám říct to později

janny079
Zasloužilá kecalka 508 příspěvků 24.10.18 20:44

@baruanny sef uplne v pohode, jen mi firma nedala pak smlouvu na dobu neurcitou a smlouvu na dobu urcitou mi behem MD skoncila…

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

DIY: Karnevaly se blíží. Vyrobte dětem originální masku

Každý, kdo se v posledních letech zúčastnil dětského karnevalu, ví, že se to... číst dále >

3 nejčastější úrazy dětí a první pomoc: Víte, jak se zachovat?

Hlídáte je jako ostříž, ale stačí vteřinka nepozornosti a neštěstí je na... číst dále >

Články z Expres.cz

Zrušený koncert a konec zpívání? Karel Gott se bojí velkého zklamání

Jak už jsme informovali, zpěvák Karel Gott zrušil svůj velký červnový koncert... číst dále >

Útrapy Simony Krainové na exotické dovolené: Nejdříve sběr plastů, potom déšť!

Letošní Bali pojala krásná Simona Krainová (45) opravdu netradičně. Nejenže... číst dále >

Články z Ona Dnes

Pohádky jsou švindl, říká psychiatr Radkin Honzák

Pohádky a Vánoce k sobě patří jako kapr a šupiny. Radkin Honzák však říká, že... číst dále >

Jak prožít spokojený rok 2019? Zlepšujte přítomnost, radí psycholog

Pokaždé, když rok končí a další začíná, všichni si přejeme, aby byl ten nový... číst dále >