Skolióza 6 let - doporučení ortopeda, cvičení

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
lucienne
Neúnavná pisatelka 16137 příspěvků 11.08.19 14:07
Skolioza 6 let - doporučení ortopeda, cvičení

Zdravím, dcera 6 let ma nové zjištěnou skoliozu a chtěla jsem poprosit o doporučení dobrého dětského ortopeda Praha, střední Čechy, sever. Nebo nějaké cvičení pomáhá? Máme doporučení jen na ortopeda, nevím jestli mám hledat ještě třeba rehabilitace nebo se to řeší až po vyšetření ortopedem? Děkuji za vaše zkušenosti. :kytka:

Reakce:
Havlova
Ukecaná baba ;) 1138 příspěvků 11.08.19 14:14
@lucienne píše:
Zdravím, dcera 6 let ma nové zjištěnou skoliozu a chtěla jsem poprosit o doporučení dobrého dětského ortopeda Praha, střední Čechy, sever. Nebo nějaké cvičení pomáhá? Máme doporučení jen na ortopeda, nevím jestli mám hledat ještě třeba rehabilitace nebo se to řeší až po vyšetření ortopedem? Děkuji za vaše zkušenosti. :kytka:

Syna poslala ortopedka, nějaké cviky dostal i od ní.

P4ja
Extra třída :D 10607 příspěvků 11.08.19 14:19

@lucienne Doporučuji SM systém a fyzioterapeuta, který se na děti specializuje. Pokud pro vás není problém Praha, tak se obraťte na centrum Mudr. Smíška. Ten to cvičení vymyslel.

Bubla Bůčková
Echt Kelišová 7798 příspěvků 11.08.19 14:24

Doporučila bych pražskou Bulovku :kytka: A teda mi řekni, dřív jste nic neřešili? Mně přijde, že se od mimin řeší každý prd, všecho ergonomicky a i přesto takhle :think: Nebo myslíš, že třeba si ji předčasne posazovala, to by mě pro zajímavost zajímalo. I když já měla kdysi taky náběh a může to být i když děti rychle rostou.

Ukulina
Extra třída :D 14881 příspěvků 11.08.19 14:41

@Bubla Bůčková Příčiny skoliózy zatím nejsou známé, takže ano, může to přijít najednou.

Zakladatelko, jak vážná skolióza je, kolik stupňů? Ortoped vám napíše poukaz na cvičení u fyzioterapeuta. SM metoda už tu byla zmíněna.

Peggi
Kecalka 476 příspěvků 11.08.19 14:49

Výborná je i hippoterapie. Pokud máte v okolí někoho, kdo ji nabízí, určitě toho využijte. V kombinaci s cvičením je velmi účinná :palec:

lucienne
Neúnavná pisatelka 16137 příspěvků 11.08.19 17:26

Moc díky všem, o sm systému jsem slyšela více pozitivních reakci, zkusíme to. Já mám skoliozu taky, měla jsem i korzet, jezdila do lázni ale nic mi nepomohlo, tak jsem chtěla slyšet nějaké jiné metody, ten korzet to je utrpení a k ničemu. Asi to bude dědičné :nevim: @Bubla Bůčková minuly rok na 5 létě prohlídce vše v poho. Teď v létě jsem si všimla ze ma jedno rameno výš, tak jsme skocily za obvodackou a ta potvrdila skoliozu (nevím kolik stupňů) a dala doporučení na ortopedii. Neposazovala jsem, neměli jsme choditko ani nositko, netahala jsem za ruce. :nevim:

P4ja
Extra třída :D 10607 příspěvků 11.08.19 21:09
@lucienne píše:
Moc díky všem, o sm systému jsem slyšela více pozitivních reakci, zkusíme to. Já mám skoliozu taky, měla jsem i korzet, jezdila do lázni ale nic mi nepomohlo, tak jsem chtěla slyšet nějaké jiné metody, ten korzet to je utrpení a k ničemu. Asi to bude dědičné :nevim: @Bubla Bůčková minuly rok na 5 létě prohlídce vše v poho. Teď v létě jsem si všimla ze ma jedno rameno výš, tak jsme skocily za obvodackou a ta potvrdila skoliozu (nevím kolik stupňů) a dala doporučení na ortopedii. Neposazovala jsem, neměli jsme choditko ani nositko, netahala jsem za ruce. :nevim:

Tak to je super. SM můžete cvičit obě dvě. :)

lucienne
Neúnavná pisatelka 16137 příspěvků 12.08.19 00:23

@P4ja díky, mám to v plánu :palec: pěkný večer

Ukulina
Extra třída :D 14881 příspěvků 12.08.19 19:20

@lucienne Tak uvidíš, co ortoped. Nás poslal na specializované pracoviště do Brna. Konzultovali jsme u více lékařů a i odpůrce korzetu nám řekl, že by ho svému dítěti dal. Dcera měla korzet od pěti let. Teď je jí osm a je bez něj, křivka je lepší, ale počítáme s tím, že zas přijde jeho čas.

Váš příspěvek
Reklama