Skolióza - příšerná bolest po porodu

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
MaJa 81
Kecalka 209 příspěvků 29.09.12 14:03
Skolioza- příšerná bolest po porodu

Ahoj holky,
chci se zeptat, jestli měl někdo stejnou zkušenost jako já..
Mám skoliozu páteře a už mám jeden porod za sebou. Bylo to císařským řezem, protože se miminko nevešlo do porodních cest- právě díky mé páteři a navíc jsem astmatička a neudýchala bych to. V průběhu těhotenství, jsem měla bolesti převážně v bederní oblasti -dloubání, nůž v zádech- nic příjemného, ale dalo se to vydržet. Taky jsem vyfasovala těhotenský pás, který docela pomohl. Ke konci, čím bylo bříško větší, se bolesti zhoršovaly a už jsem se těšila, až to bude všechno zamnou. Po porodu vše ok, žádné komplikace, nic až do druhého dne… řekla bych, že se mi páteř posunula zpět - tím jak se uvolnilo místo a to bylo něco příšerného. :,( Řvala jsem bolestí, nemohla jsem se nadechnout, lehnout si… stále mě nutili lehnout si na záda a já nemohla. Sestře jsem zatnula nehty do kůže… koukali na mě jak na hypochondra, ale mě je ještě teď zle a do breku, když si na tu bolest vzpomenu a to už bude rok od porodu… máte někdo podobnou zkušenost?? jak jste to zvládaly?? začínám se znova bát, protže v lednu jdu na druhý císařák… jo jo, je to rychle za sebou ;),zadařilo se neplánovaně, ale na miminko se i tak těším.

Stránka:  1 2 3 Další »
Reakce:
Tiger-lily
Vesmírná mluvilka 34442 příspěvků 1 inzerát 29.09.12 14:11

??? :nevim: Proč nejdeš k doktorovi a neřešíš s ním tu páteř? Skolioza není důvod pro CS. Bolest v bedrech jsi měla řešit už v těhotenství, třeba by tě poslali na rehabilitaci, nebo po porodu doporučili operaci???

MaJa 81
Kecalka 209 příspěvků 29.09.12 14:18

Samozřejmě jsem u doktora byla, nejsem hloupá… pro skoliozu jsem sledovaná už od 7 mi let a to dost pravidelně.. a věř, že to důvod k císaři byl… když píšu, že se miminko nevešlo do porodních cest, tak to znamená, že jinou cestou než císařem ven opravdu nepůjde. Já jsem nechtěla radu, ale popovídat si s někým, kdo má nebo měl stejný problém.

Lemonkas
Závislačka 4155 příspěvků 29.09.12 14:18

Určitě zajít k doktorovi, já mám také skoliozu u doktora jsem teda nebyla už spoustu let, ale v těhu jsem žádné bolesti neměla a ani po porodu takže zatím to moc neřeším, což není dobře, ale není čas

MaJa 81
Kecalka 209 příspěvků 29.09.12 14:29

Já jsem dokonce i se svým orptopedem řešila, zda si nechat druhé dítě… (i když už jsem v podstatě věděla, že si ho nechám) řekl mi, že na ty mé křivky a stupně, mám dobré držení těla i hybnost. Ptala jsem se na tu bolest, říkal, že to s velkou pravděpodobnosti bude tím, že se páteř pohnula a na dotaz, zda mám očekávat tyto bolesti po druhém porodu mi řekl, že s velkou pravděpodobností ano, ale také to, že čím budu starší, tím to bude horší a tím pádem mi v podstatě toto těhotenství schválil..

NiKina
Závislačka 4035 příspěvků 29.09.12 15:10

Já teda skoliozu mám taky, ale jen mírnější formu. Přesto v těhotenství záda dostala zabrat a bederní páteř naprosto příšerně. Jak popisuješ ty bolesti při porodu, tak to jsem teda ještě ráda, že jsem zažila JEN to, co jsem zažila. Přesto to pohmoždění tam bylo a dávala jsem to dokupy možná půl roku.
Popovídej si o tom s doktorem, mě třeba hodně pomáhá cvičení. Ne moc, ale pravidelně, fakt 2 minutky denně, když děti usnou, tak si jen rukama protáhnu záda a je to mnohem lepší. Jinak rehabky, moc moc by sis zasloužila masáže. Zkus si o ně říct, může ti to pomoct i psychicky, že si chvilku odpočineš.

MaJa 81
Kecalka 209 příspěvků 29.09.12 15:39

@NiKina : díky :)
rehabky mi zkončili, pak jsem zjistila že jsem těhotná a kvůli pojišťovně mi další nenapsali, prý až za půl roku, ale to už mi fyzioterapeutka řekla, že se mnou cvičit nemůže -teda ne to, co bych potřebovala.. takže v úvahu připadají pouze ty masáže a to už je v jednání :) jinak taky cvičím sama doma, určitě ne tada tolik, kolik by to chtělo -přeci jen mám doma dítko, které stále vyžaduje pozornost.. dělá první krůčky :mrgreen:,ale mám doma balon - ten mi pomáhá a jinak než jdu spát se protáhnu a procvičím - no, to co můžu v tomto stavu. Jak říkám, skoliozu mám zjištěnou ad 7 mi let, vystřídala jsem spoustu korzetů a jezdila na rehabilitační pobyty. já jsem jen chtěla vědět, že tohle nepotkalo jen mě -teda, ne že bych to někomu přála, ale spíš jsem si sem přišla pro takový to „neboj, to zvládneš!“ :hug: :mrgreen:

NiKina
Závislačka 4035 příspěvků 29.09.12 15:48

Majo, určitě, záda jsou mrchy a i s miminama jsem to flákala, takže chápu všechna tvá ALE…a taky jsem teda trpěla. A já to taky flákám i teď, ale bohužel musím uznat, že když se driluju a ty 2 minutky večer tomu věnuju, tak je to mnohem, mnohem lepší. Záleží na tom, kde máš tu skoliozu, já mám povrtanou krční i hrudní páteř a nejvíc dobře mi dělají různé pohyby rukama (jako při plavání, úklony a protažení krční páteře, šíjových svalů).
ale masáže si dej, to ti uleví moc.

MaJa 81
Kecalka 209 příspěvků 29.09.12 16:22

Já mám, jednu křivku v oblasti bederní a jedna mi jde přímo pod lopatku. Na masáže už se těším, jen domluvit s masérkou termín.. ještě dělám autoškolu, tak toho mám povícero ;). mě třeba teď moc ty záda nebolej, jasně když celý den běhám po městě a zvedám malou, večer to pak cítím. A k tomu ještě nosím ten těhotenský pás - ten pomůže. já se spíš bojím toho, co bude následovat po porodu, víš? Já vím, že to přijde, že to bude opět strašný a že proti tomu nelze nic udělat.. je to prostě nevyhnutelný a z toho mám strach. :( někdy si říkám, že to musím brát tak, jako jiný holky co se bojej klasickýho porodu.. bude to bolet, ale přežiju to. Do tří dnů mi ta bolest ustoupila - teda po asi 50ti injekcích :D, ale byl pak klid. a to že mě pak bolely záda, když jsem se starala o malé miminko, to už bylo „normální“. Bolelo to, ale mohla jsem se nadechnout a neřvala jsem u toho bolestí. já jsem pak už ani nevnímala bolest břicha a jizvy po císaři, to šlo stranou.. tahle bolest byla něco, co v životě nezapomenu a určitě nejhorší, co jsem kdy v životě zažila.

NiKina
Závislačka 4035 příspěvků 29.09.12 18:44

Tak císař ti uleví od těch hrůz porodu…
a potom, já nevím, víš co, zkus se poptat tý masérky, třeba pomůžou nějaký blbůstky typu teplo na bolavý místa, nalepíš si tam flastr nebo třeba i ty masáže, když seženeš na chvíli někoho, kdo ti pohlídá mimčo.
Co nějaká akupunktura, akupresura nebo nějaký takový přírodní oblbováky bolestí?

MaJa 81
Kecalka 209 příspěvků 29.09.12 18:49

Akupunktura i akupresura by se měla dělat až po porodu, protože by to mohlo vyvolat porod- byla jsem tak poučená už v prvním t., po porodu jsem furt neměla čas na nic a najednou jsem zjistila, že jsem znva těhotná. no a jak píšeš o té masérce.. tu co mám domluvenou, je kamarádka mé kamarádky a už jsme předběžně domluvené, že pokud se ta bolest dostaví (jako že jo ),tak jí zavolám a ona přijde a třeba mi i od toho uleví alespoň trošku. ale jak jsem to měla loni, tak ani nikdo nevěděl co mi je, chtěli mi dělat ekg, rentgen a tisíce jiných vyšetření..

NiKina
Závislačka 4035 příspěvků 29.09.12 19:42
@MaJa 81 píše:
Akupunktura i akupresura by se měla dělat až po porodu, protože by to mohlo vyvolat porod- byla jsem tak poučená už v prvním t., po porodu jsem furt neměla čas na nic a najednou jsem zjistila, že jsem znva těhotná. no a jak píšeš o té masérce.. tu co mám domluvenou, je kamarádka mé kamarádky a už jsme předběžně domluvené, že pokud se ta bolest dostaví (jako že jo ),tak jí zavolám a ona přijde a třeba mi i od toho uleví alespoň trošku. ale jak jsem to měla loni, tak ani nikdo nevěděl co mi je, chtěli mi dělat ekg, rentgen a tisíce jiných vyšetření..

:mavam: perfekt. Ta masérka je perfekt!
To ti myslím hodně pomůže, hlavně když už víš, jak na to.
Je to naprd, protože po porodu jsi zmlácená tak nějak normálně a celkově a do toho mít ještě spřerážený záda - to je fakt lahůdka. Už ani nevím, jak jsem to přežila,…ale je pravda, že už to je 7 a 4 roky. Čas je milosrdný, zapomíná se. Pomalu, ale tak po těch 3 letech už živé vzpomínky blednou.

MaJa 81
Kecalka 209 příspěvků 29.09.12 20:29

Já doufám, že na tuhle bolest zapomenu! Ale rok po té, to mám tak živě v paměti, že se toho dost bojím. Bylo to nepříjemné i v tom, že se přišel na nás podívat tatínek a furt nám tam couraly sestry a měřily mi tlak- byly to žákyňky a nedomluvily se- chodily mi tam po 2 minutách. Nemohla jsem si v klidu to čerstvé miminko užít nejen kvůli té bolesti, přítel byl nervozní co se děje..Já jsem jim celou dobu opakovala, že je to určitě kvůli té skolioze a oni mi to nevěřili, ani ortopeda mi neposlali. Fakt strašný přístup. :(

MaJa 81
Kecalka 209 příspěvků 29.09.12 20:30

Ale je fakt, že to miminko za to stojí!! Těch pár dnů přežiju ;)

NiKina
Závislačka 4035 příspěvků 29.09.12 21:07

Uf…držím palce, ať doktoři nekiksujou… jímá mě děs!

Stránka:  1 2 3 Další »
Váš příspěvek
Reklama