Skolióza u 3letého dítěte

malyprinc12
15.3.16 11:26

Skolioza u 3 letého dítěte

Dobrý den,
chtěla jsem se zeptat, DO JAKÉ MÍRY SI MYSLÍTE, ŽE DĚDIČNOST OVLIVŇUJE SKLON KE SKOLIOZE?

Sama mám středně těžkou skoliozu, mám za sebou 7 let nosení korzetu, léčebny…v mých očích ve srovnání s tím, co bylo uděláno „proti“ zdaleka nedosahuje „pro“…navíc jsem si ze všech léčeben odnesla obrovské psychické trauma kvůli šikaně, chování a odloučení od rodičů…ponesu si to do konce života…uznávám, že jsem citlivější povahy a věci se mi víc dotknou, ale jsem přesvědčená, že kdyby i otrlý člověk tam zažil to, co já, nenechá ho to bez následků…

Jsem přesvědčená, že pokud jí budou nabídnuty lázně, bez váhání je odmítnu…nechci, aby skončila jako s prominutím psychická troska jako jsem já..cvičit se dá doma

Nyní řeším - ač jsem v mých očích udělala všechno proto, aby to tak nebylo - podobnou situaci se svou dcerkou…

Od narození se s ní cvičí vojtovka kvůli torticollis a nízké porodní váze, zajistila jsem jí kromě indikované fyzioterapeutky další 3, placené, které nám doporučily další cviky a životní chování tak, aby jí to pomohlo…
Světe div se, malé se záda stejně horší :(

U mě bylo zasáhnuto pozdě a nedůsledně, což nyní vidím jako největší problém, u ní ne, cvičí se od 3.dne po porodu (!!!)…pokud jsem byla vysílená já, cvičil manžel, zapojila jsem i prarodiče…malá má opravdu nadstandardní péči…má doma dokonce vlastní „tělocvičnu“ - má tady spoustu pomůcek na cvičení, které opravdu pravidelně používáme, ne že se tam jako válí a já si tady vylívám srdce…

Myslím, že u malé to má souvislost s nástupem do školky…tam jí nikdo stokrát za hodinu neříká narovnej se…zároveň často marodí, chodí tam děti s rýmou, kašlem a přenáší se to tam pořád dokola…takže doma polehává…to je to nejhorší, co může být

Mam momentálně pocit, že to obrovské, neskutečné úsilí jde vniveč :nevim: :nevim: :,(

Takže prostě je svět nespravedlivej, že někdo ty sklony má a i přes intervence to prostě odnese…??
to je docela šílený

• Citovat
  • Upravit
Napsat příspěvek

Reakce:

447
15.3.16 11:36

Prosím nešil, pokud lázně nabídnou, určitě at jede, když je malý tak s tebou, taky jsem nosila 7 let korzet, v léčebnách jsem byla od 3 let každý rok…, ted se to hodne posunulo, ver mi, vím to od kamaradek, kt. tam mely deti, neboj se.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
malyprinc12
15.3.16 11:43

…„Prosím nešil“…asi jsem dostatečně nezdůraznila jak moc mě to poznamenalo…léčím se již 12 let na psychiatrii, mám za sebou 4.typ léků a rozvinula se u mě depresivní a úzkostná porucha, kvůli které pracuji v chráněné dílně…kdyby nás neživil manžel…víc o tom nechci mluvit…opravdu NECHCI, aby takto dopadla…jako spouštěč byly souhlasně stanoveny pobyty v lázních

• Citovat
  • Upravit
447
15.3.16 11:52

Aha, tak to jsem netušila, každý to snáší jinak, tak uvidíš. Určite se dá i anbulantně docházet na cvičení apod.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4142
15.3.16 13:52

@malyprinc12 teď jezdí malé děti do 6 let s rodiči ;) Co vím od známých, tak tam děti pobyt milují.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
959
15.3.16 14:05

@malyprinc12 Zkus přijmout ten fakt, že se to i přes úsilí může horšit. Za to nikdo nemůže, zvlášt ty ne!
Buď na sebe hrdá, že se dceři tak věnuješ.
Jsou horší nemoci- třeba jenom takové obyčejné astma- kdy se ti dítě dusí…
Buď statečná a netrap se tím moc :srdce:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
447
15.3.16 18:09

Ted jsou opravdu lázně o necem jiném, je mi 40, tak asi tusim, o cem pises… na druhou stranu mi tam moc pomohli.., jasne byt i 4 mes. bez rodicu je narocné, ale aspon ma clovek prupravu do dospelosti

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2900
15.3.16 19:04

Nic se nemá přehánět :)

V dnešní době jsou ty lázně o něčem jiném než před lety, to je první věc.

Za druhé, chápu, že to je složité a že ty křivdy v tobě jsou zakořeněné dost hluboko, ale nějakým způsobem by to chtělo s tím pracovat, třeba víc alternativně - hypnóza ohledně překonání tvých osobních zkušeností s léčebnami.

Tělo odráží ducha. Neříkám, že by se to všechno vyléčilo, ale třeba by se něco málo zlepšilo, kdybys to brala třeba trochu pozitivněji a „jinak“. A to i u tvé dcery, protože děti hodně reagují na rodiče.

Aby tvá dcera jednou neměla zase problém s tím, že nedělala nic jiného, než že cvičila a cvičila. Ale nevím, jak moc cvičíte. Jen na to pozor, prostě se nic nemá přehánět.

Svět je bohužel nespravedlivý, ale chce to pozitivní přístup, úsměv a i ty největší problémy se třeba zdají o něco lepší a snesitelnější :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama