Skolioza u dítěte po zlomené noze

Anonymní
22.8.20 22:49

skolioza u dítěte po zlomené noze

Ahoj, na preventivní prohlídce zjistila doktorka u sedmileté dcery vyšší postavenou pravou kyčel a poslala nás se žádankou na skoliozu na ortopedii. Dcera měla jako čtyřletá zlomenou holenní kost. Podle dr je noha, co byla zlomená kratší. Na ortopedii jdeme až za měsíc a půl. Nemá prosím někdo zkušenost s tímto problémem, dost mě to zaskočilo. Jakou jste měli rehabilitaci a zlepšilo se to? Děkuji, prosím anonym, pro mě citlivé téma.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
Anonymní
22.8.20 23:19

Ahoj, s léčbou a výsledky neporadím, ale já jsem měla ve 12 zranění na patě a abych ulevila bolesti, která pak trvala ještě dlouho, začala jsem došlapovat pouze na špičku. Už si nepamatuji, kdy mi doktorka zjistila, že právě na straně té zraněné nohy mám kyčel výš. Ale jen to konstatovala, neřešila a dál už mě nikam neposlala. Bude mi 40 a kyčel mám pořád výš, je to vidět, když se na to opravdu soustředím, ale ostatní si toho podle mě všimnout vůbec nemůžou. (Až na doktorku :) ) Jinak nikdy jsem žádné problémy jako bolesti zad nebo něco podobného kvůli tomu neměla. Ťuk ťuk. :) Tak držím palce, ať se to u dcerky srovná.

• Citovat
  • Nahlásit
24674
22.8.20 23:37

Rozhodně bych zašla za šikovným fyzioterapeutem. Ten dcerku zdiagnostikuje, zjistí příčinu skoliozy, stav a délku končetin a celkově svalstva - nohy, záda, trup… A poradí s cvičením. Pokud by byla jedna nožka kratší, zřejmě se nevyhnete nějaké kompenzační obuvi…Ale to předbíhám, třeba to bude něco jiného.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
23.8.20 13:47

Děkuji za vaše příspěvky, mám strach, jak dopadneme na ortopedii a taky, aby dcerka neměla nějaká omezení :,(

• Citovat
  • Nahlásit
24.8.20 06:16

Zašla bych též za fyzioterapeutem, umí dělat s lidským tělem divy a dceři by určitě pomohl, existuje mnoho cvičení. Taky mám zkušenost s tím, že když jsem byla po operacích, tak jsem nemocné noze ulevovala. “Tahala jsem ji přes kyčel”. Trvalo to poměrně dlouho, co jsem se kolíbala, jako “kachna” a srovnalo se to až po 8 měsících, kdy jsem v nohu znovu získala důvěru. Pokud ti dceru nijak neomezuje a ty sis toho doteď nevšimla, až po návštěvě doktorky, tak to nebude tak hrozné, neboj. :hug:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama