školka 2. dítě/pobírání PPM na 3. dítě

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Janíček
Nováček 2 příspěvky 04.03.09 22:45
školka 2. dítě/pobírání PPM na 3. dítě

Ahoj holky, jsem tu nová. Chtěla bych vás poprosit o radu. 4.9.2009 budou mé dceři 3 roky a já bych jí chtěla dát do školky. Čekáme třetí dítko 12/8/2009 a budu pobírat PPM (6 měsíců od července) a pak rodičovský příspěvek, ale na to třetí dítko. Nevíte, mohu jí tam dávat jen na 4 hodiny nebo na celý den, abych nepřišla o PPM nebo později o rodičák? Je jasné, že ze začátku tam bude jen na pár hodin, ale později když tam bude chtít spát, abych neměla průšvih. díky moc za radu. Janča

Reakce:

farska
Vesmírná mluvilka 30178 příspěvků 04.03.09 22:49

Ahoj,
mam za to,ze jakmile nastoupis pred porodem na MD,uz od toho prvniho dne muze byt tva dcerka v MS neomezene dlouho.....
Nejsem si timhle zcela jista,ale co vim teda NABETON.-OD NAROZENI TRETIHO DITKA TAM MUZE BYT,JAK DLOUHO CHCE …:-))

Je to totiz i nas pripad…:-))

Halka
Ukecaná baba ;) 1760 příspěvků 04.03.09 22:49

Ahoj Jančo,
já si myslím, že rodičák se vždy pobírá na nejmladší dítě a první dvě mohou klidně chodit do školky.
 Halka

Lesina
Echt Kelišová 9865 příspěvků 04.03.09 22:52

Jakékoli jiné dítě než je to nejmladší nemá na dávky žádný vliv :) Vím to zcela jistě ;)

L.

Milli
Extra třída :D 14079 příspěvků 05.03.09 07:57

Souhlas s ostatníma - Matýsek bude mít 10.5. tři roky a já bych měla rodit 1.6. Nebudu pobírat PPM, takže můžu dát Matesa na plnou celodenní docházku ode dne porodu. Jinak bych mohla už od prvního dne, kdy bych začala pobírat PPM. Speciálně jsem se na to byla ptát na sociálce a paní mi tam řekla, že je zajímá to dítě, na které budu pobírat dávky. Ty ostatní už nemají žádný vliv.

Macka1
Zasloužilá kecalka 856 příspěvků 05.03.09 12:17

Holky a já bych ještě připojila dotaz -

jak se to dělá, když jsem teď na MD s roční holčičkou a v říjnu se nám narodí další? Vím, že přejdu na mateřskou a posléze na rodičovskou dovolenou s tím mladším. Jak je to ale administrativně? Dostanu mateřskou od zaměstnavatele a počítanou z platu nebo se to dělá jinak?

jjelena 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 05.03.09 12:48

Macko, před rokem a něco to tak bylo. Zašla jsem na sociálku, dneska myslím, že to dělá ÚP, a tam jim nahlásila přestup z rodičáku na mateřskou, v práci mi dali na základě potvrzení od dr o nástupu na mateřskou další potvrzení s výší denní dávky (nebo jak ej ta terminologie), to jsem odnesla na socku. Pak to bylo jako poprvé, výplata % z platu od zaměstnavatele a po 26týdnech klasický rodičák od sociálky dle zvolené varianty.

Macka1
Zasloužilá kecalka 856 příspěvků 05.03.09 13:20

Jé, tak to je prima :-) Děkuji!

Lacenka
Neúnavná pisatelka 18631 příspěvků 05.03.09 18:33

Má cenu to ještě potvrzovat?
Taky to vím na beton, že pokud nastoupíš na MD či RD s mladším dítětem, to starší může chodit do školky odkdy cheš a na jak dlouho budeš chtít, nebo dítě dovolí :wink:

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Velká fotosoutěž: Fisher-Price je u konce. Kdo se může těšit na výhru?

Milé maminky, od 24. 9. 2018 do 9. 12. 2018 jste mohly přidávat fotografie... číst dále >

Konec ftalátům i salmonele. Co přináší Evropa vašemu miminku?

Slýcháte kolem sebe občas lamentování, že přivést děti do dnešního světa je... číst dále >

Články z Expres.cz

Co se s ní stalo? Bývalá Víznerova láska Vendula Křížová vypadá unaveně

Herečka Vendulka Křížová (46) se vypravila na Mikulášský charitativní bazar... číst dále >

Matka Daisy Lee je ve vážném stavu v nemocnici. Její dcera se těší na veřejnou soulož!

Uplynul přesně měsíc od požáru v bytě příbramské političky Aleny Ženíškové,... číst dále >

Články z Ona Dnes

Příběh Ondřeje: Chci konečně strávit Štědrý den s mámou, žena je proti

Začal advent, období, které jsem měl od dětství z celého roku nejraději.... číst dále >

O 10 let mladší: Tragédie v dospívání Petru zničila, chce nový restart

Petra je matkou dvou dětí, které vychovává sama. Hodně pracuje a ještě k tomu... číst dále >