Školka a dysflatik (opožděný vývoj řeči)

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Ajaxxx
Stálice 51 příspěvků 13.11.14 10:07
školka a dysflatik ( opožděný vývoj řeči )

Ahojky mamky, mam synka skoro už 4 letého a má opožděný psychomotorický vývoj vč. dysfázie. Skoro rok na tom pracujeme a je vidět zlepšení ale mám asi největší problém a to ŠKOLKA!!! Je mě z toho smutno a nejradši bych řvala! Chodí do soukromé školky, do státní ani náhodou a oni ho berou jako vyvrhela co nic neumí a nejlépe aby nechodil, je to pro ně přítěž. Už hodně školiček nás odmítlo, že je živej a že by si sním nevěděli rady, je to o přístupu. Můžeme mít asistenta ale zas to není takovej případ aby ho měl, nechtějí se mu věnovat a věnují se dětem co si chtějí např. kreslita jeho nechají hrát. Na jaře chci si dát přihlášky do logopedických školek aby se dál rozvíjel. Mamky setkali jste se také s takovým přístupem od školek a učitelek?

Reakce:
Dagmar83
Kecalka 263 příspěvků 13.11.14 10:23

Ahoj neztrácej naději, nejstarší syn(12) má ADHD s poruchou řeči, do 5 let uměl říci pár slov jinak mu nebylo rozumět, chodil do spec. školky, pak jsme se přestěhovali a abychom nemuseli dojíždět, dali sme ho do státní školky. Asi sme měli štěstí protože učitelky si ho oblíbili a pracovali s ním. Do školy nastoupil do normální třídy(pouze menší počet žáků) s tím, že je veden jako individuální, takže má úlevy na čj, aj. Stále má problém s vyjadřováním a slohovka nebo čtenářský deník je naše noční můra. Druhý syn(6) má také opožděnou řeč, teda bylo mu jakž takž rozumět ve 4 letech, je opět ve státní školce jako bratr, učitelky jsou informovány a hlavně už vědí jak s ním pracovat, na zápis byl v klasik škole a bude do ní chodit, necháme mu udělat individuální plán výuky. No a třetí syn(1) to se necháme teprve překvapit.
Já bych státní školku nezatracovala.

AndilekOli
Kelišová 5073 příspěvků 13.11.14 10:24

Odkud jste? Jestli jste z Prahy, ideálně z Prahy 6 tak vím o výborné státní školce.

mabis
Kelišová 5086 příspěvků 13.11.14 10:33

Nepropadej panice… dcerka má stejnou diagnozu a po 4,5 roce nastal raketový start ;) dokonce už umíme i R (to že sice neumí hromadu jiného je vedlejší :D )
Do státní školky vás vzít musí, pokud dodáš papír z pedagogicko-psychologické poradny tak ti musí i dítě zohlednit. Je pravda, že soukromá (menší počet dětí) či logopedická školka by byly lepší, rozhodně to chce i intenzivní práci doma a kvalitního logopeda. Ale fakt se neboj, pokud budou podněty a není tam žádný neurologický problém tak si to samo sedne ;)

Já měla z toho jejího nemluvení hrozné komplexy, že je to katastrofa a od září jsem začala učit v první třídě… Díky dětem co tam mám je moje dítě ještě v pohodě - teď už jí i v 80% případů rozumím :D

AndilekOli
Kelišová 5073 příspěvků 13.11.14 10:39
@mabis píše:
Do státní školky vás vzít musí, pokud dodáš papír z pedagogicko-psychologické poradny tak ti musí i dítě zohlednit.

Nemusí, mně syna ze školky vyhodili v 5 letech. Přesněji mně řekli, že pokud nepřejdeme do speciálky tak ho vyhodí. Naprosto nekvalifikovaná učitelka, která měla za to, že veškeré vady jsou způsobeny výhradně neodbornou výchovou. U nás to byl fakt. že syn se nesocializuje s ostatními dětmi, nezapojuje se do společných činností a plus měl velké logopedické problémy.

Nakonec jsme tedy přešli do té státní speciálky - intergují „zdravé“ děti s dětmi s nějakým handikepem. Všechny učitelky byly naprosté profesionálky - speciální pedagožky. Jen díky nim mohl syn nastoupit bez odkladu do první třídy, což byla věc, která se zdála být nemožná.

Takže pokud je zakladatelka z Prahy mohu je doporučit - je to školka Duha, ulice Laudova, Řepy. Mají dvě třídy běžné a dvě speciálky.

Ajaxxx
Stálice 51 příspěvků 13.11.14 10:57

Mamky jsem od Říčan u Prahy. V Praze mam furt trvalej pobyt právě kvuli školkám logo. Na neurologii jdeme v prosinci, tak jsem zvědavá! Snad to bude dobrý. Prostě mě štve přistup školek a lidí. Hodně cvičime jak jemnou tsk hrubou motoriku, doma cvičíme vše od slovní zasoby po mluvení, no proste
máme vybavení jak pro školku :-)). Ted mě řekli ve školce, že to s ním zkusí, že nad ním nezlomí hul a že uvidí, jedině kdyby přišlo moc dětí tak by mě řekli ať už nechodí a ukončí docházku. V říčanech do státní ho nevemou, nemáme tam bydliště. Snad ho vezmou do té logopedické. Je škoda že takových to školek pro takováto dětátka není více, je moc dětí s poruchama a není je kam dát.

Etcetera78
Neúnavná pisatelka 17546 příspěvků 13.11.14 10:58

To by chtělo speciální školku, nebo školku s integrací. Tam jsou učitelky o něčem jiném, než v běžných školkách…najdi si Speciálně pedagogické centrum ve vašem okolí, oni budou mít o školkách přehled, i provedou vyšetření a napíšou doporučení

zuzkasim
Ukecaná baba ;) 2243 příspěvků 13.11.14 11:02

@Ajaxxx Píšeš, že můžete mít asistenta, to ti řekl kdo? Protože pokud vám ho doporučí, vůbec se tomu nebraň. Buď bych doporučila logopedickou školku nebo normální, ale musel by být integrovaný. Pro učitelky ve školkách je takový asistent velká pomoc. Nejen, že pracuje s daným dítětem, ale sem tam samozřejmě vypomůže i jinak, stačí, když se naučí spolupracovat spolu. Je jasné, že hledat místo pro takové dítě je těžší, ale věř, že se to podaří. Využij všech možností, které vám budou nabídnuty, předpokládám, že chodíte do SPC a tam mají bohaté zkušenosti, kam tyto děti posílat či jaká doporučení dávat. Tvůj syn není na světě s tímto problémem sám.

Ajaxxx
Stálice 51 příspěvků 13.11.14 12:11

Ano, máte pravdu, že mám využít asistenta ale ve školce mě ho drželi v nejmenších a to i přes to, že by tam byl asistent, tak bych ho dala pryč! Tam pro ně byl jak táta :-)) největší a nejstarší. Ted je u starších dětí a začleňuje se, to mu zase moc prospěje a zas naučí plno věcí. Rozhodně změnu školku udělám bud tu logo nebo speciální. Jsem objednaná do centra ale vše je zdlouhavé. Byla jsem se synkem po 3 roce u psycholožky a ta mě do zprávy napsala, že asistenta může, za necelý rok udělal velký skok a už jen tu řeč rozhejbat, snaží se i když je línej. Vím že děti Je moc ale zas učitelky je nemohou brát jak odpad. Dřív se to neřešilo a dnes už je na vše tabulka a pomoc.

petra79
Echt Kelišová 9908 příspěvků 13.11.14 12:23

Duhu můzu taky doporucit, mame tam syna, ale dostat se tam je nadlidsky vykon.

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Vyšší rodičovská se bude týkat jen dětí narozených od roku 2020

Výše rodičovského příspěvku od příštího roku vzroste. Na více peněz si... číst dále >

Trendy světa podlah pro rok 2019? Známe je

Odborníci rok od roku představují nejnovější módní trendy. Ne jinak je tomu i... číst dále >

Články z Expres.cz

Vyhazov Klause ml. bude ODS hodně mrzet, Fiala je politické jelito, hřímají lidé

Fakt, že výkonná rada Občanské strany demokratické (ODS) vyloučila ze svých... číst dále >

Zdrcující kritika Vémoly: Fejkový zápasník, vybírá si slabé soupeře, říká trenér MMA

Jsem česká jednička! Tuto větu donekonečna opakuje nejslavnější tuzemský MMA... číst dále >