Školka a jak ji zvládnout

Anonymní
14.7.21 22:55

Školka a jak ji zvládnout

V první řadě prosím o anonym z osobních důvodu, nebo vymazat.
Dcera bude mít 3 a půl roku a od září bude chodit do školky.
Je bojácna, má ráda ticho, vadí ji, když blízko kolem ní pobíhají děti. Má několik nemocí, kvůli jedné bere 3× denně prášky.

Chci ji ulehčit nástup do kolektivu. Kvůli covidu jsme omezily návštevy pouze na nejbližší rodinu. Nechodila vlastně nikam mezi lidi, naštěstí má aspoň sourozence.

Už začíname žít normálněji, ale vzhledem k tomu, že pro ní je covid velice nebezpečný(je sice ditě, ale kardiak), ten rok izolace je znát.

Máte nějaké rady? Být tam první dny s ní pak ji to prodlužovat? Nebo ji tam nechat po cca 10min. samotnou např. na. hodinu? Jsem doma, takze to problém nebude.
Krom toho, je pomalejší, do schodů se musí něčeho(někoho) držet, vysvleče si pouze kalhotky a ponožky…

Máme o školce knížky, povídæme si o ní, ale je faktem, že sama byla beze mě jenom jednou a to hlídal taťka. S cizím člověkem, dokonce ani babičkou(nemáme) ne. Děkuji.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
1357
14.7.21 22:57

Ono to tak stejně bude, že první den jen hodku druhý den do oběda třetí po obědě atd.. Se domluvíš s učitelkou vše ji řekni.
Třeba se dcera adaptuje daleko lépe než čekáš :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
32814
14.7.21 23:00
@Anonymní píše:
Je bojácna, má ráda ticho, vadí ji, když blízko kolem ní pobíhají děti. Má několik nemocí, kvůli jedné bere 3× denně prášky.

Chci ji ulehčit nástup do kolektivu. Kvůli covidu jsme omezily návštevy pouze na nejbližší rodinu. Nechodila vlastně nikam mezi lidi, naštěstí má aspoň sourozence.

Už začíname žít normálněji, ale vzhledem k tomu, že pro ní je covid velice nebezpečný(je sice ditě, ale kardiak), ten rok izolace je znát.

Máte nějaké rady? Být tam první dny s ní pak ji to prodlužovat? Nebo ji tam nechat po cca 10min. samotnou např. na. hodinu? Jsem doma, takze to problém nebude.
Krom toho, je pomalejší, do schodů se musí něčeho(někoho) držet, vysvleče si pouze kalhotky a ponožky…

Máme o školce knížky, povídæme si o ní, ale je faktem, že sama byla beze mě jenom jednou a to hlídal taťka. S cizím člověkem, dokonce ani babičkou(nemáme) ne. Děkuji.

Pokud máte normální učitelky, poradí ti, jak dítě adaptovat. Obyčejně se tam první týden nechává dítě do svačiny. Rodič odchází se slibem, že se vrátí. Čím víc na ni budeš přenášet nervozitu z odloučení, tím to bude těžší. Jak bude starší a zralejší, bude i odvážnější a tvoji nepřítomnost snese lépe. Nečekala bych zázraky, že se do měsíce adaptuje. Ale zas bych z toho nedělala vědu. Ale běžně se prý adaptují děti i dva měsíce. Některým to trvá déle. Syn zkraje nadšen a když zjistil, že to bude „napořád“, začalo se mu nechtít. Ale teď je mu zas líto, že jako předskolák odchází.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2540
14.7.21 23:04

Ahoj, prijde mi to zvlastni. Doted jste se izolovali kvuli Covidu a ted pujde najednou do skolky? Co se zmenilo? Podle popisu mi neprijde zrala do klasicke skolky. Jde do nejakeho mensiho kolektivu s individualnejsim pristupem? Vyber spravne skolky mi prijde rozhodujici.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
423
14.7.21 23:06

Já mám sice dítě zdravé a společenské, ale prave z duvodu postupne adaptace jsem volila od 2,5 let soukromou skolku..2dopoledne tydne, ted uz cely den 2 dny v tydnu. Pokud se bojis a mas financni moznosti, sla bych timto smerem…v soukrome je mnohem vic ucitelek na jedno dítě, muzou se ji vic venovat. Ve statni nevim no…jako nejaky adaptacni týden byva asi vsude…co se zkusit domluvit s ucitelkou a zajit tam v srpnu treba i s dcerou se podivat, projit si to…pohrat si s detmi…ted s tim covidem to bude asi těžší, ale treba tve obavy pochopi

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
32814
14.7.21 23:09
@Petra67 píše:
Já mám sice dítě zdravé a společenské, ale prave z duvodu postupne adaptace jsem volila od 2,5 let soukromou skolku..2dopoledne tydne, ted uz cely den 2 dny v tydnu. Pokud se bojis a mas financni moznosti, sla bych timto smerem…v soukrome je mnohem vic ucitelek na jedno dítě, muzou se ji vic venovat. Ve statni nevim no…jako nejaky adaptacni týden byva asi vsude…co se zkusit domluvit s ucitelkou a zajit tam v srpnu treba i s dcerou se podivat, projit si to…pohrat si s detmi…ted s tim covidem to bude asi těžší, ale treba tve obavy pochopi

V soukromé školce nemusí být ani učitelky. Jen takové hlídačky dětí. Volila bych spíš státní školku s dobrou referencí od kamarádky.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6436
14.7.21 23:17

Podle popisu mi neprijde vubec zrala, natoz potom do kolektivu statni skolky, kde na ni nemusi mit vubec tolik casu, kolik pri jeji nezralosti by treba potrebovala (napr. s oblekanim/svlekanim).
Nepremyslela jsi o soukrome skolce s akreditaci, treba jen na 2dopoledne? Je tam mene deti, tedy vice prostoru na jedno dite a jeho trosku specifictejsi potreby/pristup.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
16093
14.7.21 23:19
@Anonymní píše:

A ve vaší školce je zdravotní sestra? Jestli ne, tak učitelky dětem nesmí podávat léky. Takže bude do školky chodit zřejmě jen do oběda. To jsou většinou 4 hodiny.
První den jsou děti ve školce do svačiny. Tj většinou do 10h. Pak do oběda - 12 - 12.30
Ale ve školce s ní být nemůžeš.
Většina školek kvůli kovidu zákazala vstupy do tříd a některé i do šaten. A je jen otázka jaká pravidla budou platit od září. Já ve zlepšení nevěřím

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
917
15.7.21 05:48

Pokud jsi doma, tak bych ji do školky nedávala…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
35059
15.7.21 06:03
@Netopirek píše:
A ve vaší školce je zdravotní sestra? Jestli ne, tak učitelky dětem nesmí podávat léky. Takže bude do školky chodit zřejmě jen do oběda. To jsou většinou 4 hodiny.
První den jsou děti ve školce do svačiny. Tj většinou do 10h. Pak do oběda - 12 - 12.30
Ale ve školce s ní být nemůžeš.
Většina školek kvůli kovidu zákazala vstupy do tříd a některé i do šaten. A je jen otázka jaká pravidla budou platit od září. Já ve zlepšení nevěřím

Většina moderních léků na vše se dává dvakrát denně, po 12 hodinách, ráno a večer. Měla jsem dlouhodobou praxi ve specce, dětí medikovaných spoustu, nutnost podat léky v době vyučování byla u jednoho dítěte, se syndromem Prader Willy, kde se musely před jídlem dodávat enzymy. Domluvit to šlo, i když zdravotník ve školce není. MŠ má 8 tříd.

A v té specce byly i děti se zdravotním oslabením, které dostaly doporučení SPC-astmatici s těžkým průběhem, děti po onko léčbě, přidružené srdeční vady měly děti s kombinovanými vadami.

Možná by stálo za posouzení, jestli by pro holčičku nebyla vhodná nějaká taková školka, pokud je zvýšeně unavitelná.. Na druhou stranu, vrozená srdeční vada není důvodem dítě izolovat od společnosti. Většina dětí žije po operaci úplně normální život včetně rekreačního sportu. A ve škole dosahují vynikajících nebo dobrých výsledků. Ale do školky tyto děti nastupují později, často až na předškolní rok. Až se dítě zotaví po operaci a zmírní jejich zdravotní potíže. Do té doby mohou mít nárok na příspěvek na péči.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
13511
15.7.21 07:36

Takhle - za zkousku nic nedas - jen musis znat sve dite - pokud byste to ukoncili z jakehokoliv duvodu, aby to nebyl precedens, co vam do budoucna zavari. Jinak muzes davat treba na 4 dny v tydnu na dopoledne, jestli jsi doma, patky si ji nechavat doma, hodne maminek to tak dela.

Ja bych ve vasem pripade ale stejne ten rok pockala, starsi dcera taky vyrustala dost izolovane (v cizine, neumela rec), kdyz prisla skolka na hriste, utikala pryc kvuli hluku… Do skolky sla ve 4.5r a bylo to tak akorat na socializaci, ale skolku beztak rada nemela, do posledniho dne predskolaku nechut a mrceni (i horsi sceny byly). Syn zase ze skolky fakt pritahl, co mohl, prvni rok 52% dnu promarodil a 48% odchodil (delala jsem si tehdy statistiku :mrgreen: ). Takze tohle vsechno bych zvazila.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2035
15.7.21 07:57

Já teda nechápu, jako, ze jste doteď byli v kompletní izolaci a najednou jde rovnou do školky… ono se něco zázračně vylepsilo, změnilo? 1.9. už kardiak nebude? Pokud je taková, jak píšeš, měli jste na adaptaci pracovat dávno. I jen s tátou přes noc, s kamarádkou na půl hodiny na hřišti, s nějakým příbuzným… ale to je teď už jedno. Do září ji nauč oblékat a připrav ji na to, že tam bude hluk a nebude mít neustále někoho dospělého u sebe. Vyubedavej ji po obědě. Já bych postupnou adsptaci naopak nedoporucila. Když už si dítě zvykne, že jde domů po svačině, najednou je tam do oběda. Když si zvykne na to, najednou je tam zase dyl… u nás to navíc ani nešlo, to si předem. zjisti. Nejelspi je pravidelnost, tu dodržovat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
480
15.7.21 08:02

Normálně jsem pro začleňování děti do kolektivu, ale tady bych možná vahala … Jestli jsi doma, možná bych ji ještě do skolky nedavala, zkusila bych třeba nástup v lednu nebo klidně až příští rok a muže toho spoustu dohnat. Nebo jak radily holky, soukromá školka, třeba jen na 2 dopoledne v tydnu. Je možné ze překvapí a vše zvládne a dozene, ale trochu bych se i bála ze naopak bude mít špatný pocit mezi dětmi které všechno zvládají lépe / rychleji než ona.
A jestli jste ted byli rok zavření doma jen sami a za cely život nebyla v podstatě bez tebe, bude mít nejspíš šok …

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
16093
15.7.21 08:17

@Pears206 zakladatelka píše, že dávají léky 3× denně.
A u nás chodí děti s léky po obědě.
Jednomu jen chodili dávat léky, že tam zůstane. Ale dítě to nedalo.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
15.7.21 08:40

Nic extra se nezmenilo, akorat vnimame, ze proste potrebuje kolektiv a ja musim byt pripravena pri nejmensi ryme atd.na to, ze zustane doma.Leky ma 3× denne…takze do te doby bude chodit jenom na dopoledne, uvidim, kdy a jestli zmeni medikaci…Potrebuje se socializovat, proto jsem skolku zvolila…
U nas muzu byt s ni prvni dny, aspon tak to reditelka na schuzce rikala.Co bude v zari ale nikdo nevi :?

• Citovat
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat