Školka a noční můry

Anonymní
8.9.20 08:11

Skolka a nocni mury

Ahoj devcata. Vcera dcerka 3,5let nastoupila poprve do skolky. Strasne tam vyvadela, jecela, ze chce za maminkou. Odtrhli mi ji a ja sla. Byla tam na 2hodky. Budeme postupne navysovat. Vcera sla spinkat vecer a po hodine sileny jecak furt neco povidala ve spanku a takto snad do pulnoci ctyri krat se probudila a jecela. Stalo se to nekomu? Uz rano jak se vzbudila tak ze nechce do skolky a s maminkou. Vim, ze pro deti je to tezke vlastne i pro maminky to odlouceni, ale do skolky musi. Kdy se vase ditka do skolky nebreceli?

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
445
8.9.20 08:16

Brečí skoro všechny děti. Liší se jen stupeň „hysterie“. Nic jiného než to vydržet nezbývá. Až by nastoupila do předškoláků tak by taky ječela, protože by nebyla zvyklá být pryč od maminky. Učitelky to znají a poradí si s tím, neboj.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4330
8.9.20 08:18

Bohužel takové reakce jsou běžné. I když teda ne po 2 hodinách. To nikdy nebyla bez tebe? Mně jeden syn brečel až do listopadu, odpoledne nechtěl chodit ven, chtěl být pořád se mnou a jen doma. Kdyz se ho někdo zeptal na skolku, rozbrecel se a utekl. Teď je predskolak a skolku miluje, brečí, když tam nemůže. Druhý syn nebrecel ani jednou. Předloni v září brecela celá školka, loni nikdo, letos pár dětí. Ja nejsem zastance postupneho zvykani, prijde mi lepsi, kdyz je tam dite rovnou na celou dobu, co tak bude běžně. Zvykne si na to lip, nez kdyz si jendou pohraje a půjde, priste bude do obeda, jindy po obědě…bude v tom mít zmatek, nikdy nebude vědět, kdy maminka přijde

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4815
8.9.20 08:23

U nas brečí ty dvouletý zhruba prvních 14 dní. Ty starší jen když je mamca vodí do školky, pak už ne. To tam řve celou dobu?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
22509
8.9.20 08:25

Starší nebrečel. Jen asi po měsíci měl 2× nějaký splín, že si vzpomněl, uronil slzičku a dobrý.
Mladší hrála asi 4× divadýlko pro tatínka, který ji vozil (dle učitelky do 5 minut byla ok), a vehementně tvrdila, že „kolka nece“.
Obě děti šli do soukromé po 2. roce na jedno dopoledně týdně. U obou jsem velmi dbala na change managemnet.

Nicméně dcera minulý týden přišla z předškoláků s tím, že tam mají novou holčičku, co brečela po mamince, chtěla utíkat, takže museli zavřít dveře třídy a ona se od nich celé dvě hodiny, co tam byla, odmítala hnout.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
8.9.20 08:37
@chaela píše:
Bohužel takové reakce jsou běžné. I když teda ne po 2 hodinách. To nikdy nebyla bez tebe? Mně jeden syn brečel až do listopadu, odpoledne nechtěl chodit ven, chtěl být pořád se mnou a jen doma. Kdyz se ho někdo zeptal na skolku, rozbrecel se a utekl. Teď je predskolak a skolku miluje, brečí, když tam nemůže. Druhý syn nebrecel ani jednou. Předloni v září brecela celá školka, loni nikdo, letos pár dětí. Ja nejsem zastance postupneho zvykani, prijde mi lepsi, kdyz je tam dite rovnou na celou dobu, co tak bude běžně. Zvykne si na to lip, nez kdyz si jendou pohraje a půjde, priste bude do obeda, jindy po obědě…bude v tom mít zmatek, nikdy nebude vědět, kdy maminka přijde

Ona se tam zklidnila pak. Jenom ta hysterie na zacatku a vcerejsi buzeni a plac a vztek. Dnes tam bude dyl. Pujdou na zahradu a vcera tam chtela ale museli jsme jet

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
8.9.20 08:39

Beze me uz byla, ale mezi lidma ktere zna

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
8.9.20 08:41

Holky dekuju.snad si zvykne. ctvrtek a patek tam nebude, jede k tatinkovi, tak po nedeli nanovo

• Citovat
  • Nahlásit
4330
8.9.20 08:47

Tak jestli by nebylo lepší to posunout až na příští týden. Včera si tam sotva pohrala, teď dva dny něco, pak 4 dny nic, pak zase něco… Podle mě i našich i jiných učitelek je nejlepší pravidelnost. Na to si dite zvykne nejlíp. Kdyz jednou půjde, jindy ne, jednou na 2 hodiny, priste na 4.. nikdy nebude vědět, co má čekat. Ale to už je teď jedno. I tak si určitě časem zvykne, chce to jen vydržet, někdo má ty začátky holt těžší. Já na to do Ted vzpomínám jako na jendo z nejhorších období s dětmi..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
8.9.20 09:04
@chaela píše:
Tak jestli by nebylo lepší to posunout až na příští týden. Včera si tam sotva pohrala, teď dva dny něco, pak 4 dny nic, pak zase něco… Podle mě i našich i jiných učitelek je nejlepší pravidelnost. Na to si dite zvykne nejlíp. Kdyz jednou půjde, jindy ne, jednou na 2 hodiny, priste na 4.. nikdy nebude vědět, co má čekat. Ale to už je teď jedno. I tak si určitě časem zvykne, chce to jen vydržet, někdo má ty začátky holt těžší. Já na to do Ted vzpomínám jako na jendo z nejhorších období s dětmi..

To neprojde. Tatik chce dceru a basta. vccera a 2hodky dnes pred obedem

• Citovat
  • Nahlásit
22509
8.9.20 09:04

@chaela Dítě ví co má čekat. Jen se mu to musí dostatečně jasně, srozimitelně a ideálně nekolikrát komunikovat. Ne si udělat z dítěte figurku, se kterou s enekomunikuje a btw se mu ráno za pět minut odchod oznámí, že se vlastně jde do školky.
I ty dvouleté děti pochopily, že chodí do školky v úterý. Naopak to pro ně bylo fajn, že věděly, že to není něco, co bude trvat (na jejich poměry) dlouho/nekonečně v podobě 5 po sobě jdoucích dní.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
31686
8.9.20 09:20
@Anonymní píše:
To neprojde. Tatik chce dceru a basta. vccera a 2hodky dnes pred obedem

A Ty chodíš do práce? Nemohli byste teda tu školku o rok odložit? Určitě není normální, aby tak staré dítě vyvadelo. Ale pokud už ve 3,5 letech má rozvracenou rodinu, tak to hodně vysvětluje.
Moje děti neměly adaptační potíže ani jedno. Nastupovaly ve 4 letech.

I otec by měl pochopit, že přes týden se chodí do školky, když už jste se tak rozhodli. At si ji vyzvedne po školce. Ale u soudu s tím neuspejes, až u predskolaka, protože otec je důležitý :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
8.9.20 09:47
@Jana206 píše:
A Ty chodíš do práce? Nemohli byste teda tu školku o rok odložit? Určitě není normální, aby tak staré dítě vyvadelo. Ale pokud už ve 3,5 letech má rozvracenou rodinu, tak to hodně vysvětluje.
Moje děti neměly adaptační potíže ani jedno. Nastupovaly ve 4 letech.I otec by měl pochopit, že přes týden se chodí do školky, když už jste se tak rozhodli. At si ji vyzvedne po školce. Ale u soudu s tím neuspejes, až u predskolaka, protože otec je důležitý :mrgreen:

Jeste ne. Az v lednu nastupuji.uz je dost velka na skolku, tak odlozit urcite ne. Co jsem slysela, tak i kdyz je dite predskolak, tak skolku muze 4dny v mesici vynechat, kdyz dite jezdi k otci

• Citovat
  • Nahlásit
494
8.9.20 10:34
@Jana206 píše:
Moje děti neměly adaptační potíže ani jedno. Nastupovaly ve 4 letech.I otec by měl pochopit, že přes týden se chodí do školky, když už jste se tak rozhodli. At si ji vyzvedne po školce. Ale u soudu s tím neuspejes, až u predskolaka, protože otec je důležitý :mrgreen:

Normalni to sice neni, ale co cekat, kdyz bylo dite porad se znamymi lidmi :nevim: Vzdyt ty mamy si to delaji samy :zed:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1210
8.9.20 10:37

Naše nebrecely vubec, ani jednou :nevim:

Jestli musíš do práce, nedá se nic dělat, zvykne si. Jestli nemusíš do práce, dala bych tomu 14 dní, a pokud se po 14 dnech budete pořád trápit, vykašlala bych se na to. Já miluju to, že děti chodí do školky :lol:, ale svět na tom zase nestojí…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama