Školka - chování k synovi

Anonymní
4.2.21 10:19

školka - chování k synovi

Radši anonymně, protože už to pro mě začíná být citlivé. Jdu si pro uklidnění, žádné litování.. syn nastoupil do školky v září, nepovedlo se mi ho naučit se samostatně oblékat, takže začátek byl divný, učitelka mě na to upozorňovala každý den. zpětně vím, že měla pravdu, 3leté dítě by to asi už umět mělo.. to se tedy naučil. ale kvůli nemocem, karanténě a narození brášky tam moc nechodil.. teď už je ve školce skoro každý den. nebývá tak přepadlý jako na začátku, ale několikrát řekl, že mu tam někdo ublížil - prý ho někdo trefil naschvál hokejkou do obličeje, včera že ho někdo kopal, i řekl kdo.. má dvě učitelky a ta jedna je fakt zvláštní, s tou nic řešit nejde. když jsem se chtěla sejít a promluvit si (o tom, co by měl syn zlepšit v jeho věku), tak nereagovala moc vstřícně. ta druhá mi pak říkala, že jsem taková starostlivá a že syn je malý a ať ho nechám si hrát, že se vše naučí, že už se obléká sám, tak v pohodě. ale v hlavě mi furt leží, jak se tam k němu chovají děti.. minulý rok chodil do miniškolky, byl tam nejstarší a největší a dovoloval si na menší děti, tak jsem ho to přenaučila a obávám se, že teď mezi většíma (3-6 let, jsou dohromady) je z něj pravý opak. jak naučit dítě být asertivní? a zkusit to ještě řešit s učitelkou? když už teď mám pocit, že je asi otravuju? z dneška mám opět blbý pocit. dovedla jsem ho, učitelka byla u dětí, tak jsem mu ještě zamávala z okýnka v šatně. ta divná učitelka na něj „dobrý den“, on asi neopověděl, ona zase „dobrý den!!“, zvýšila hlas.. když jí ani podruhé neodpověděl, řekla naštvaně, s přetočením očí a mlasknutím „Dobrý den!!!“. To se jí tak dotklo, že nebyla hned tříletým klukem pozdravena? takhle ho to chce naučit? nebo to moc hrotím já? chci ať se mu tam líbí, ale s takovou přemýšlím spíš o jiné školce, loni ho nevzali do té naproti našemu domu, letos, až mu budou 4, by byla větší šance…

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
7886
4.2.21 10:24

A napomenout dítě, že by mělo pozdravit, nemůžeš?
Těžko soudit, že občas ve školce chytne ránu míčem nebo hokejkou, to se stane. Nedělala bych z toho drama. Budou mu 4, je čas se trochu socializovat…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
4.2.21 10:30

@kacz napomínám ho.. dneska už byl beze mě, jen jsem situaci viděla a slyšela přes okno. učitelka si mě nejprv nevšimla, jinak by taková asi nebyla. jinak je komunikativní, hezky mluví, není introvert, ale velký kolektiv 25 dětí mu asi nesedí

• Citovat
  • Nahlásit
7210
4.2.21 10:31

Mě by teda hodně vadilo chování učitelky. Jako co to je za přístup? Mlaskat a otáčet oči na tříleté vykulené dítě? To jde příkladem?! :cert: s chováním neporadím, možná potřebuje čas, ale ta učitelka by mi teda vadila hodně. Máme obecní školku před domem a občas se nestačím divit, jak se ty učitelky chovají. To je vážně někdy lepší, když se opřou o dětský domeček a koukají do mobilu, než aby se takhle chovali k dětem.

Příspěvek upraven 04.02.21 v 10:32

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
869
4.2.21 10:31

Já se znám, šoupla bych ho do jiné školky. Mě jak nesedne učitelka (a ta vaše divná teda je) tak je to pro mě konečná.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2079
4.2.21 10:32

Tyjo, tak to bych byla asi taky nesvá. :think: Moji kluci vystřídali 3 školky :oops: Nejdřív z důvodu stěhování a po druhé, že nám kvůli tomu stěhování vzali děti jen do jedné jediné školky, kam jsme ale museli autobusem. Takže na potřetí jsme je dali do školky, kterou máme kousek a musím říct, že v žádné neměli učitelky takový přístup jaký popisuješ 8o Spíš naopak, protože ten první rok se neuměl obléci sám ani jeden a učitelky byly skvělé. Pořád je chválili, že se lepší. I s jídlem jsme hodně bojovali, kdy první rok mi kluka dokonce krmili :roll: :lol: S tím zdravením to klukům taky trvá, ale učitelka vždy “Davídku, dobrý den, posloucháš mě? Přeju ti dobrý den” atd. vše klidným hlasem. I se nám stala už nehoda, ale ani a tím učitelky neměli žádný problém, i mě spíš ujišťovali, že se to stává. Kluci tam chodí rádi, i dokonce tam chtějí spát, ikdyž mám možnost je brát po obědě. Z učitelek jsem nadšená a kdykoliv jsem potřebovala něco probrat, udělali si čas. Být tebou, taky popřemýšlím o jiné školce. :hug:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
4.2.21 10:33

@janickaIII mám si „stěžovat“? nebo zmínit se té druhé? ta druhá je lepší, ta se mnou někdy i mluví a je zároveň ředitelkou.. syn ji taky má radši než tu první

• Citovat
  • Nahlásit
53804
4.2.21 10:39

Dite nauc, ze ma zdravit. Nezlob se na ucitelku.
My pripominame denne ve skole, ze se zdravi. Stejne dusicky stale zapominaji. Dneska se pozdrav moc nenosi. Mi by stacilo i ahoj. Alespon nejaky naznak pozdravu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8509
4.2.21 10:40

Myslím, že pozdravit v jeho věku už by mělo být automatické. A když jdete spolu, tak zdraví bez problémů? Toto bych brala jako další upozornění, co ho musím ještě naučit. Nevíš, jak často ve školce nepozdraví a těžko z tohoto jednoho chování soudit učitelku.
Pracuji ve zdravotnictví a vidím, že dnes jsou děti opravdu hodně nesamostatný a chybí jim základní vychování. Opravdu při vstupu do ordinace pozdraví matka z 90%,deti cca 60%. Matkám to nikdy nepřijde divné. Jsou to děti všech věkových kategorií, do 19-ti let.
Do dveří vejde matka, za ní dítě. A téměř žádné dítě by nenapadlo za sebou zavřít dveře. Buď se matka vrátí a zavře - aniž by dítěti vysvětlila, že by mělo zavírat - nebo je poprosím, aby zavřeli. Jde opět matka.
Nebo dítko jde do ordinace s nasazenou kapucí, mobil v ruce, sluchátka na uších. Chci změřit tlak. Nikdy by ani puberťáka nenapadlo si třeba sundat bundu a mikinu. Sednou si a čekají… Přijde mě, že jim chybí takové to rozumné uvažování. Rozhlédnout se a přemýšlet, co je potřeba. Vše se jim musí vysvětlovat. Děti jsou celé dny u počítače a nejsou samostatný.
Takže někdy můžou být učitelky znechucený z toho, že se snaží a rodina jim v tom nepomáhá. Což netvrdím, že je i tento případ. Na to je tu málo informací.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
128
4.2.21 10:48

Tak dítě by mělo umět pozdravit hned jak přijde do třídy, každopádně mu učitelka měla říct co udělal špatně a né mlaskat a koulet očima. Když si věděla kdo ho kopal, tak si to měla říct učitelce, aby se zjistilo jak to doopravdy bylo a vyřešit to. Předtím si dovoloval na menší děti a určitě z toho nějaká maminka byla taky špatná jako jsi teď ty když si někdo dovoluje na tvé dítě, takže by bylo dobré to učitelce hlásit když se něco stane, aby rodiče dítěte věděli že ten problém je a mohli ho řešit stejně jako jsi to vyřešila ty. Asi učitelkám přijde že není důvod něco řešit a je všechno v pořádku. Být tebou, tak akorát učitelce řeknu o tom že synovi někdo ubližuje a uvidíš zda se to zlepší případně řešit to dál. Zkus se i syna zeptat, zda se s dětmi snaží hrát.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
432
4.2.21 10:52

Ať je to jakkoliv, kroutit očima nad tříletým dítětem, co nepozdraví, to je nějaký osvědčený pedagogický postup? U nás ve školce byla také jedna učitelka, se kterou jsem měla problém. Byla fakt protivná na děti, roztržitá, bylo na ní vidět, že chce mít klid. Ostatní učitelky byly fajn, ale tato, když jsem ji o něco poprosila, tak mi bylo jasné, že je jí to jedno. Děti tam byly spokojené, tak jsem to tolik neřešila, obcházela jsem ji a řešila vše s ostatními učitelkami. Posléze se ukázalo, že paní učitelka měla doma velké trápení a když tato situace pominula, stala se pro moje děti nejoblíbenější učitelkou. Určitě je to také tím, že už jsou to předškoláci, schopní a samostatní, tak ji nijak neštvou. Ale rozdíl mezi jejím chováním před dvěma lety a teď - to jsou dvě úplně odlišné učitelky…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
4.2.21 10:53

Máš mu vysvětlit, že má zdravit. Některé matky už to přehánějí. Byla jsem svědkem, když paní učitelka oslovila holčičku Káťo a dítě bylo drzé a řeklo učitelce, že není Káťa ale Kačenka. A poví to mamince. Zdravit ta holka taky neuměla. V první třídě. Matka té holky šla přímo za ředitelkou ale nepochodila. Někteří rodiče chtějí stále nějaká práva ale povinnosti žádné.

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
4.2.21 10:54

@lasička1 děkuji za tento pohled :) vlastně bych radši viděla chybu v nás než v nich… zdraví jak kdy, při loučení jo.. při vítání jsem to asi po něm nepožadovala dostatečně. já nevím, musím uznat, že mě ta školka zaskočila v tom, že jakoby musí najednou vyspět. měl třeba 2-3 roky a moc jsem toho po něm nechtěla. je to mé první dítě. teď na něj jsou velké nároky. jak byl se mnou doma loni, měli jsme jiné aktivity než ve školce, neměl třeba zájem o tvoření a kreslení, o to víc jsme si četli, povídali a chodili ven např.

• Citovat
  • Nahlásit
1162
4.2.21 10:54

U nás ve školce si děti při příchodu podávají s učitelkami ruku a řeknou si dobrý den. Jinak já osobně, bych nedávala svoje dítě do školky tam kde se mi nezdá učitelka. Syn nastoupil do školky ve září, byli mi čerstvě čtyři, taky kolikrát u oblékání potřeboval pomoct, nikdy s tím učitelka neměla problém, nikdy mi nic neřekla.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1702
4.2.21 11:16
@Oliverka28 píše:
U nás ve školce si děti při příchodu podávají s učitelkami ruku a řeknou si dobrý den. Jinak já osobně, bych nedávala svoje dítě do školky tam kde se mi nezdá učitelka. Syn nastoupil do školky ve září, byli mi čerstvě čtyři, taky kolikrát u oblékání potřeboval pomoct, nikdy s tím učitelka neměla problém, nikdy mi nic neřekla.

No tohle podavani ruky mi prijde sileny. To jsem nepochopila a nechtela bych, aby do toho nekdo nutil dite.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat