Školka doporučuje odklad...

12.1.21 15:21

školka doporučuje odklad

Syn (6 let) je od září 2020 braný jako předškolák. Nyní nám p. učitelka doporučila navštívit pedagogicko psychologickou poradnu. Prý mu trvá dlouho udělat úkol, dlouho přemýšlí nad tím kterou pastelku si zrovna vybere.
Jak je to s odkladem, pokud MŠ doporučuje, ale já si myslím, že už je na školní docházku připraven. Se mnou dělá úkoly naprosto v pohodě, počítá krásně. Píše písmena, číslice…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
32817
12.1.21 15:27

Co se týče odkladu, konečné rozhodnutí je na rodičích.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Ou
14878
12.1.21 15:28

No jenže ono nejde o to jak mu to jde když je v klidu, sám a s tebou - ale jak bude a nebo nebude fungovat když tam budou další děti co ruší, a paní učitelka co na něj nemá trpělivost a bude ho možná i trošku stresovat.

Objednejte se do PPP - to fakt není žádná potupa a to vyšetření není nic náročného. Budete jen chytřejší.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
12852
12.1.21 15:28

@Daniela.Novohradska Neboj, odklad ti nikdo nutit nebude.
Nas reditelka skolky taky poslala do PPP. Tam se me ptali, proc chci odklad, kdyz je syn v normalu. Rekla jsem, ze odklad nechci, ze nas tam poslala reditelka skolky. Do prvni tridy nastoupil normalne v 6 letech.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
12.1.21 15:29

Jestli je na to připraven, určitě odklad není nutný. Navíc první třída není žádná věda a většina ji hravně zvládne, pokud je tedy podle tebe syn připravený a doma všechno dělá normálně…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
25342
12.1.21 15:29

Také jsme to tak měli, nakonec v PPP nám dali doporučení a mi se rozhodli k odkladu. Dceři to prospělo a nikdy jsme toho rozhodnutí nelitovali.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1181
12.1.21 15:30

Je to tak, ze ty nemusis nic a skolka nema zadne pravomoce.
Pokud se ovsem rozhodnes navstivit PPP, potom musis jejich doporuceni odkladu respektovat.
I me mela jedna zakomplexovana ucitelka potrebu stanovovat diagnozy na syna. Doslova a dopismene mi rekla, ze mi syna do skoly ani neprijmou.
Az za velmi dlouho jsem se dozvedela, ze jsem ji lezela v zaludku, protoze jsem nerespektovala povinnou predskolni dochazku.
Syn nastoupil radne do skoly a je premiant.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
12.1.21 15:31

@Daniela.Novohradska Odklad v týhle době, je i rozumný.. Příští rok bude líp? Distanční výuka není ono..

• Citovat
  • Nahlásit
74195
12.1.21 15:31
@VitaminC píše:
Je to tak, ze ty nemusis nic a skolka nema zadne pravomoce.
Pokud se ovsem rozhodnes navstivit PPP, potom musis jejich doporuceni odkladu respektovat.
I me mela jedna zakomplexovana ucitelka potrebu stanovovat diagnozy na syna. Doslova a dopismene mi rekla, ze mi syna do skoly ani neprijmou.
Az za velmi dlouho jsem se dozvedela, ze jsem ji lezela v zaludku, protoze jsem nerespektovala povinnou predskolni dochazku.
Syn nastoupil radne do skoly a je premiant.

To ale není vůbec pravda, žádné doporučení k odkladu rodič respektovat nemusí, dítě může klidně dát do školy.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
12852
12.1.21 15:32
@Anonymní píše:
@Daniela.Novohradska Odklad v týhle době, je i rozumný.. Příští rok bude líp? Distanční výuka není ono..

Na tomhle nazoru neco bude :palec:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1181
12.1.21 15:34

@j.a.n.i1 Bylo mi receno, ze pokud PPP zhodnoti syna jako schopneho nastupu, tak i presto muzu skolni dochazku odlozit. Ovsem v pripade, ze PPP doporuci dochazku odlozit, je potreba to rozhodnuti respektovat.
Pokud mam spatne info, omlouvam se zakladatelce za mystifikaci.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
74195
12.1.21 15:48

@VitaminC Máš to přesně obráceně, pro odklad potřebuješ doporučení PPP, pro nástup v termínu nepotřebuješ nic.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
562
12.1.21 15:48
@VitaminC píše:
@j.a.n.i1 Bylo mi receno, ze pokud PPP zhodnoti syna jako schopneho nastupu, tak i presto muzu skolni dochazku odlozit. Ovsem v pripade, ze PPP doporuci dochazku odlozit, je potreba to rozhodnuti respektovat.
Pokud mam spatne info, omlouvam se zakladatelce za mystifikaci.

Já bych řekla, že je to přesně naopak.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
24615
12.1.21 15:53

Rozhoduješ ty. Do poradny klidně zajdi, uvidíš co řekne další člověk, ale i když řeknou, že by dali odklad a napíšou ti na něj papír, ty ho dát nemusíš. Já jsem tam šla z důvodu, že syn špatně mluvil. Šla jsem tam s tím, že jestli řeknou odklad jen kvůli řeči, tak půjde do školy. Pokud najdou i něco dalšího dám odklad. Bylo to jen kvůli řeči, tak šel do školy.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3763
12.1.21 15:54

V PPP si ho „otestuji“, řeknou ti svůj názor ale konečný rozhodnutí je na tobě ;) mně syna taky nechtěli pustit, že je v kolektivu rozlitanejsi a že je v červnu :roll: v poradně mu dali k udelani milion papírů a řekli že je šikovnej, jen sem tam něco pokulhává (zrcadlový zobrazení atd), já řekla že do školy půjde, napsali si to, poslali do školky a hotovo :nevim: jen nám doporučili knížky k procvičování toho co mu nešlo.

Teď už je v druhý třídě a pohoda, učitelka si ho chválí, s ničím není problém a i úkoly zvládá za chvilku a bez mé pomoci. Což je asi zázrak, když poslouchám kamarádky stejně starých dětí, ty mají vše na X hodin :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat