Školka nakázala nosit roušku po celou výuku

7.5.20 13:35

Školka nakázala nosit roušku po celou výuku

Dobrý den, je tu někdo, u koho nakázala školka nošení roušek u dětí po celý den??

Naše školka se bude otevírat 25. 5. Chtěla jsem tam děti dát - už potřebují kolektiv a já osobně s panikou kolem koronaviru nesouhlasím. Jenže ouha - ač to není nařízené nikde plošně a na základních školách uvnitř tříd roušky nasazené být nemusí, ve školkách u kamarádek také ne, tak v naší školce se rozhodli, že přijmou děti pouze s rouškami, které mají mít opravdu nasazené :nevim: (v manuálu máme že musí mít z domova 3 ks na den a 2 ks sáčků, kam se ty použité uloží). Přijdu si jako v kocourkově - dle mě jde jen o nástroj, jak snížit počet dětí na naprosté minimum.

Já jsem naštěstí z obliga - budu nastupovat na mateřskou, takže si za těchto podmínek prostě nechám děti doma, ale co ti, kteří je tam už dát fakt musí - nemají hlídání a skončí jim nárok na OČR? Nechají vlastní dítě celý den smažit v roušce, která je ve školce stejně úplně k ničemu? Tohle řešení mi fakt nepřijde normální, máte to někdo ve školce stejné??

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

3847
7.5.20 13:39

Naše školka otvírá o týden dřív a v mailu nepsali vlastně vůbec nic. Jen, ze otevírají a ať dáme vědět, jestli děti půjdou nebo ne. Ale info o jakýchkoliv opatření nikde. Tak snad to je ten lepší případ, že žádná opatření nebudou. Děti půjdou, ale i když chodí jen na dopoledne, tak pokud by měli mít celou dobu roušku, asi bych je nechala doma. Třeba na kroužek syn roušku mít musí, tam jsou pravidla drsna, ale zas jde jen o hodinu jednou týdně. To při pobytu venku ji má nasazenou dýl, takže to neřeším, navíc to není pohybovy kroužek, tak i tím je to lepší.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
16938
7.5.20 13:40

Tak ve skolach je to na uciteli. Pokud je ucitelka treba starší rocnik, tak ma mozna strach :nevim: ja si v tom ty decka moc predstavit neumim, mozna predskolaky, ale ty 3 lete tezko. Nicméně pokud bych musela, tak tam holt dite v rousce bude no, pokud mam moznost byt doma, tak ho tam posilat nebudu tak jako tak.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1145
7.5.20 13:44

@slavikova.ja a není náhodou vládou rozhodnuto, že roušky ve školkách nemusí být? :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
20742
7.5.20 13:45

@slavikova.ja
Upozorni je na ten manuál, co vydalo pro školky ministerstvo. Pokud s nimi nebude rozumná řeč, obrátia bych se na zřizovatele.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3925
7.5.20 13:47
@slavikova.ja píše:
Dobrý den, je tu někdo, u koho nakázala školka nošení roušek u dětí po celý den??Naše školka se bude otevírat 25. 5. Chtěla jsem tam děti dát - už potřebují kolektiv a já osobně s panikou kolem koronaviru nesouhlasím. Jenže ouha - ač to není nařízené nikde plošně a na základních školách uvnitř tříd roušky nasazené být nemusí, ve školkách u kamarádek také ne, tak v naší školce se rozhodli, že přijmou děti pouze s rouškami, které mají mít opravdu nasazené :nevim: (v manuálu máme že musí mít z domova 3 ks na den a 2 ks sáčků, kam se ty použité uloží). Přijdu si jako v kocourkově - dle mě jde jen o nástroj, jak snížit počet dětí na naprosté minimum.
Já jsem naštěstí z obliga - budu nastupovat na mateřskou, takže si za těchto podmínek prostě nechám děti doma, ale co ti, kteří je tam už dát fakt musí - nemají hlídání a skončí jim nárok na OČR? Nechají vlastní dítě celý den smažit v roušce, která je ve školce stejně úplně k ničemu? Tohle řešení mi fakt nepřijde normální, máte to někdo ve školce stejné??

To bude ono.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3172
7.5.20 13:48

@Kriss Tina můj synovec předškolák dneska přemlouval svoji maminku, aby zavolala do školky, aby už otevřeli, že tam klidně bude nosit roušku :mrgreen:
@slavikova.ja třeba tam mají nějakou rizikovou učitelku nebo někoho jinýho z personálu, koho nechtějí ohrozit :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
18446
7.5.20 13:51
@Jitul.kaaa9 píše:
@Kriss Tina můj synovec předškolák dneska přemlouval svoji maminku, aby zavolala do školky, aby už otevřeli, že tam klidně bude nosit roušku :mrgreen:
@slavikova.ja třeba tam mají nějakou rizikovou učitelku nebo někoho jinýho z personálu, koho nechtějí ohrozit :nevim:

No a co je mně do toho, že tam mají někoho rizikového? Odborníci usoudili, že tato věková skupina ve školkách mít roušku nemusí, tak nemusí.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
18446
7.5.20 13:54

@slavikova.ja už jsem to psala vedle, skutečně je to nástroj, jak zastrašit rodiče. Dítě v pondělí jde, bude mít jednu roušku na cestu, žádný pytlík. Pokud budou protesty, obracím se na zrizovatele. Jim se to všem zalíbilo, byť bez dětí nebo za 100% doma. Kdyby si ty učitelky musely na sebe vydělat, chovaly by se jinak.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
22580
7.5.20 13:56
@Svistice píše:
@slavikova.ja
Upozorni je na ten manuál, co vydalo pro školky ministerstvo. Pokud s nimi nebude rozumná řeč, obrátia bych se na zřizovatele.

Tak ten manuál je souhrn doporučení. V každém případě naprosto nebere ohled na zdraví učitelek v MŠ a bezostyšně je vystavuje riziku. Pokud se MŠ rozhodne, že bude chránit zdraví svých zaměstnanců tímto opatřením, má na to právo. Povinnost nosit roušky v uzavřených prostorách trvá dál, děti je nosit nemusí, ale to neznamená, že je nosit nesmějí. Stejně tak má rodič právo tuto podmínku neakceptovat a dítě do školky nedat.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7611
7.5.20 13:58

A neni pro zdravi ucitelky lepsi, kdyz si vezme respiratot ffp3, nez kdyz tam bude mit tridu deti z upatlanych rouskach, ktere s nimi nebudou umet spravne manipulovat? Pokud to chapu dobre, tak respirator chrani sveho noaitele spolehlive. V kombinaci s rukavicema treba mi to prijde pro vsechny vyrazne pohodlnejsi a pro ucitelku bezpecnejsi, nez decka v rouskach.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2998
7.5.20 13:59

Nám teď třeba psali, že dítě budeme předávat jen mezi dveřmi, že rodičům je vstup do MŠ zakázán, roušku má dítě mít, ale ve třídě ani na zahradě ji mít nemusí, jen pokud by šli na procházku mimo školku

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
18446
7.5.20 14:00

@hanka.br. Na základě čeho má ta toto právo?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3172
7.5.20 14:00
@Cuddy píše:
No a co je mně do toho, že tam mají někoho rizikového? Odborníci usoudili, že tato věková skupina ve školkách mít roušku nemusí, tak nemusí.

a když ty rizikový učitelky kvůli tomu odmítnou učit, tak dáš ty děti kam?
Já nerozporuju, že je blbost chtít po malejch dětech, aby byly celej den v roušce. Ale zase chápu, že některým lidem ta rouška může dát pocit bezpečí (ač je to blbost, zvlášť u těch dětí) a prostě se šprajcnou :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
22580
7.5.20 14:01
@Cuddy píše:
@slavikova.ja už jsem to psala vedle, skutečně je to nástroj, jak zastrašit rodiče. Dítě v pondělí jde, bude mít jednu roušku na cestu, žádný pytlík. Pokud budou protesty, obracím se na zrizovatele. Jim se to všem zalíbilo, byť bez dětí nebo za 100% doma. Kdyby si ty učitelky musely na sebe vydělat, chovaly by se jinak.

To je strašný. Vůbec se nedivím těm opatřením, když si lidi tohle dovolí. Nevím, jak školky, ale školy mají jasnou instrukci vyloučit každého, kdo školským zařízením požadované pokyny nerespektuje.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama