Školka nebo dětská skupina

337
16.2.21 13:31

Školka nebo dětská skupina

Máte zkušenosti s umístěním dítěte 2,5-3 roky bez plen ve školce a dětské skupině? Čemu byste dali přednost a proč? Na mě dětská skupina působí jako hernička, kde je méně dětí a školka zase, že děti je více a je více učící např. říkanky, barvy atp.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
2213
16.2.21 13:34

@SábaW Tak asi taky zalezi jak ktera konkretni, jake ma reference. V obecnich skolkach byva hodne deti (ke 30 detem na 2 ucitelky), v detske skupine je jich treba pulka…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
397
16.2.21 13:35

Tady bohužel opravdu záleží na konkrétním zařízení…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2045
16.2.21 13:36

Školka je vzdělávací instituce, dětská skupina je hlídárna (většinou).

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
694
16.2.21 13:39

Tak ja mam tedy dite v detske skupine. Zalezi na konkretnim zarizeni, ale u nas funguje jako skolka, jen si myslim ze s vrelejsim pristupem :) tvori, cvici, uci se rikanky, pisnicky, tanci. Maji pevny rezim. Je jich tam min, tak na ne tety maji proste vic casu. Dite odsud mi chodi vymazlene a spokojene.. uprimne skolku zatim i odkladame :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1390
16.2.21 13:46

To strašně záleží na konkrétní školce, skupine. My máme školku úplně super, jak personálně, tak aktivitami. Školka opodál je horší, aktivity nic moc, učitelky jak které. DDětské skupiny jsou v okolí taky dvě, jedná úplně bezvadná, v podstatě jako malá školka, děti tam tvoří, zpivaji, chodí ven, učí se… A druhou má jedna paní u sebe v obýváku, děti jsou celý den v tom jednom pokoji, paní je vlastně jen hlídá. Tam bych dítě nikdy nedala. Musíš rozšířit reference a podle nich se rozhodnout. Ideální najdi někoho, kdo tam dítě má, a poptej se.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
16365
16.2.21 13:48
@SábaW píše:
Máte zkušenosti s umístěním dítěte 2,5-3 roky bez plen ve školce a dětské skupině? Čemu byste dali přednost a proč? Na mě dětská skupina působí jako hernička, kde je méně dětí a školka zase, že děti je více a je více učící např. říkanky, barvy atp.

Osobní zkušenost nemám, tuto možnost volby jsme neměli - ale kdyby ano, řídila bych se svým dítětem. Pokud by v tomto věku bylo zralé na kolektiv a zvládalo by větší množství dětí, raději bych ho dala do školky, protože to považuji za lepší přípravu nejen na školní docházku, ale i do života.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
24636
16.2.21 13:48

Dětskou skupinu jem nehledala, neb mám pochyby trochu o profesionalitě/vzdělání. Podmínky pro ně jsou přeci jen jiné, než u školek.
Do státní školky jedině v případě, že je školka na děti pod tři roky zavedená, případně dítko je extrémně šikovné.
Osobně jsem u obou dětí šla cestou soukromé školky/jeslí.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8239
16.2.21 13:51

My jsme dali dceru ve 2 letech a 9 měsících do dětské skupiny. Je extreme stydliva, tak jsme pro ní nechtěli nejdřív menší kolektiv. Teď je od 3,5 roku ve státní. Za mě když můžu porovnat tak ze skupiny jsme měli daleko větší zpětnou vazbu, teta nám vždycky řekla co cely den dělala, co se naučila atd. Ve státní strčím ráno dítě ze šatny do třídy, odpoledne si ji stejně vyzvednu. Učitelky řeknou jen když je nějaký problém. Vůbec nevím co tam celý den dělá, jen teda od ní co mi řekne. Jako učitelkam se nedivím když mají tolik děti, tak nemůžou stíhat každým pokecat. Kdyby dětská skupina nestála tolik peněz, který teď potřebujeme jinde, tak bych volala detskou skupinu místo školky.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2213
16.2.21 13:53

@BohunkaP Proc myslis ze je skolka lepsi pruprava?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
11078
16.2.21 14:01

Třeba firemní dětské skupiny bývají super. Znám dvě (státní správa), a maminky jsou nadšené, je to jako školka, ale menší a příjemnější. Vybírala bych podle situace.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
25465
16.2.21 14:34

Já chci jít s malým na zápis do školky, klasické. Mívají celou třídu 2-3 letých dětí, když mají kapacitu (a mám indicie, že letos mají). Syn má čerstvě 2 roky, je šikovný, už nějakou dobu bez plen, přes den, na ven i na spaní. Nemá kolem sebe žádné vrstevníky, starší bráchové chodí do školy. Pokud ho vezmou, dávala bych ho 4× týdně a chodil by po obědě.
Důvod pro státní školku je v podstatě hlavně finanční, a taky bych chtěla, aby tam chodil celou školkovou docházku, ne ho po roce dávat jinam.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
16365
16.2.21 14:50
@Helca83 píše:
@BohunkaP Proc myslis ze je skolka lepsi pruprava?

Protože atmosféra a fungování ve státních školkách se mnohem více blíží způsobu fungování současné státní základní školy. Herní skupiny a mnohé soukromé školky osobně vnímám jako mnohem hravější a více zaměřené na individualitu dítěte a na maximální snahu uspokojit jeho konkrétní potřeby. Ve větší skupině je třeba více spolupracovat, ale i naučit se najít si svou cestu ve větší skupině lidí, hledat větší a častější kompromisy, naučit se občas upřednostnit zájem jiných před svým, umět rozlišovat situace, v nichž je nutné poslechnout na slovo, atd. atd.

Samozřejmě toto vše, co jsem napsala, může být mnohými vnímáno jako naopak plus těchto institucí – to už záleží na každém resp. na tom, jakým směrem se hodlá ubírat ohledně vzdělávání dítěte do budoucna – zda ho plánuje umístit v běžné státní ZŠ nebo pokračovat i nadále nějakým alternativním způsobem.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2213
16.2.21 14:55

@BohunkaP Aha, dekuju. To je zajimavy nazor, vetsina ucitelek v nasi klasicke MS si mysli opak, a rikaji i to, ze casto na skolku s tridami o 30 detech nebyvaji 3-lete deti dost zrale.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
25465
16.2.21 15:04
@Helca83 píše:
@BohunkaP Aha, dekuju. To je zajimavy nazor, vetsina ucitelek v nasi klasicke MS si mysli opak, a rikaji i to, ze casto na skolku s tridami o 30 detech nebyvaji 3-lete deti dost zrale.

ono záleží na mnoha věcech..teda neznám školku, kde by bylo ve třídě tolik dětí..no, a taky jestli mají třídy smíšené, nebo podle věku.
Je fakt, že moje starší šly do MŠ až ve 3 a čtvrt a 3 a půl letech, problémy nebyly vůbec.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat