Školka Praha 10 - Strašnice, Malešice

37
15.12.08 13:29

Školka Praha 10 - Strašnice, Malešice

Ahoj,
chtěla jsem se jen zeptat, zda-li máte některá z vás zkušenosti se školkami v Praze ve Strašnicích, případně v Malešicích. Za chvíli nás to čeká, přiznám se, mám trochu trému a bojím se, že za tu chvíli při Dni otevřených dveří nic moc nepoznám..:-(
Tak aby můj drobeček netrpěl.:lol:
Navštěvuje vaše dítko MŠ - Tuchorazská, Ve stínu, Útulná, Hřibská, Dvouletky?
Jde mi hlavně o to, aby se tam učitelky dětem věnovaly, ale zároveň chodili děti i hodně ven. Aby byla možnost nějakých kroužků už i pro nejmenší děti a aby nenechávali koukat děti na televizi.. Jsou to podle mě normální logické požadavky, ale kamarádky mě dost překvapily, když mi vyprávěly, jak to třeba chodí u nich ve školkách. Tak díky moc za jakoukoliv radu nebo informaci.
M.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

22315
15.12.08 16:26

JA teda neporadim…

ale mas krasne pozadavky, bohuzel nakonec budes rada, kdyz ti dite vemou do kterekoliv skolky z vybranych.......

Hodne stesti

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
37
15.12.08 18:31

Díky za názor ka-tko,
já to zas tak negativně nevidím a nemusím to vystresovaně řešit, mám druhé malé dítko, takže když se nepodaří, zas taková tragédie to není. Protože nemusím do práce, raději si „vyberu“ nebo počkám na příští rok, než ho dát někam, kde se mi nelíbí jejich přístup..
Toť moje momentální rozpoložení, kdybych ho chtěla po:,–(it někam před televizi, tak to můžu udělat doma, že..
Nicméně věřím, že to dopadne dobře, ty máš asi horší zkušenost, to je mi líto.
No uvidíme.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
36
7.2.15 22:46

Zkusím oživit…
Rozhoduji se, do jaké MŠ ve Strašnicích podat přihlášku pro přijetí synka - zvažuji ponejvíce MŠ Přetlucká, Nedvězská, Štěchovická, Mrštíkova.
Má prosím někdo zkušenosti? Moc děkuji za každou reakci.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
297
19.2.15 20:50

Přidám svojí zkušenost, třeba se bude někomu hodit :-)
Hlásila jsem loni dcerku, je narozená v prosinci, loni v září jí bylo 3 a tři čtvrtě roků, trvalé bydliště máme na P10 a rok předtím chodila do jesliček (a já do práce, jsem s ní sama). Bohužel, kde jsem se ptala, všude mi řekli, že tříleté dítě má menší šanci (i když jsem samoživitelka a pracuju), že musejí přijímat přednostně předškoláky. Navíc jsem rok předtím nebyla u zápisu, protože by stejně dcerku nikam nevzali, ale tím pádem jsem přišla o body k zápisu :think: Takže jsem zkusila víc školek.
Moc jsem chtěla, aby dcerku vzali do Štěchovické. Je to v klidné lokalitě, krásné prostředí, i uvnitř hezky vybavené. Paní učitelky byly moc milé a u zápisu se hodně věnovaly i dcerce. Naneštěstí mi paní ředitelka rovnou řekla, ať moc nepočítám, že by dcerku přijali, protože mají málo volných míst a hodně starších a předškoláků, které musí přijmout přednostně. Což se nakonec vyplnilo. :zed:
Dále jsme byly v MŠ Podléšková, školku jsme si ani neprohlédly, přijímací pohovor se konal pouze v kanceláři, ale paní ředitelka byla velmi milá a po vysvětlení mé situace mi přislíbila, že pokud by nás jinam nevzali, mám se jí ozvat a uvolnila by nám místo.
Ve Vladivostocké jsme ani na přijímačky nevydržely, bylo tam strašně moc zájemců a měli pořadník - přišly jsme kolem 4 odpoledne, dostaly jsme číslo 70 a na řadě bylo teprve číslo 38 :?
Zkusila jsem ještě i MŠ Omská a ta mě naprosto dostala. Nádherná nová budova, krásné třídy, klidné a hezké prostředí kolem, spousta aktivit pro děti. Učitelky naprosto úžasné a vstřícné, při pohovoru se nejvíc věnovaly dcerce a ta tam byla nadšená. Ale bohužel velký zájem rodičů, a tak nás nevzali. :,(
Jako poslední šanci jsem měla MŠ Benešovská. Přijímačky byly taky na pořadník a musely jsme čekat asi hodinu. Prostředí hezké, školička je celkem hezky vybavená. Ovšem paní ředitelka na mě působila trochu arogantně, paní učitelky celkem milé. Tady nás nakonec přijali. První informativní schůzka rodičů byla celkem o ničem, více méně vše jsme se měli dozvědět až v září. To se konala druhá schůzka rodičů a tam jsem se opravdu zklamala. Paní ředitelka si dělala politickou kampaň (bylo těsně před volbami a ona kandidovala), ale pro školku žádný přínos. Dozvěděli jsme se, že kroužky pro děti skoro žádné nemají, protože je to stejně nebaví. Ven chodí jen na zahradu, aby se náhodou dětem při procházce něco nestalo. Na výlety skoro nejezdí, protože by se dětem mohlo něco stát a mají málo učitelek na zajištění provozu školky a zároveň bezpečnosti dětí na výletě. A dále jen samé příkazy a zákazy - děti si nesmí nosit žádné drahé oblečení, aby si ho nezničily, protože si pak rodiče stěžují, že je to vina školky. Děti s rýmou musejí mít potvrzení od doktora, že rýma není infekční, v opačném případě musejí zůstat doma, aby nenakazily ostatní děti… Nebo se třeba řešila přednáška o zdravých zubech s tím, že by přišla odbornice, dětem vše vysvětlila a dala jim kartáček, ovšem přednáška by se musela platit (myslím, že chtěli asi 300 Kč za dítě)!!! A ani paní učitelky mě moc nepřesvědčily. V naší třídě byly dvě, jednu ta práce očividně nebavila, byla taková mrzutá a ta druhá mladá, snaživá, ale trochu nejistá. No zkrátka velké zklamání. Tak jsem nakonec ještě v září kontaktovala paní ředitelku z Omské a naštěstí se jim uvolnilo místo u nich, resp. v jejich odloučeném pracovišti v Jakutské. Takže jsem okamžitě dcerku přehlásila k nim. :dance:
V Jakutské maximální spokojenost! Paní ředitelka je naprosto úžasná, vstřícná a milá, stejně jako všechny paní učitelky i ostatní personál. Děti tráví hodně času venku, buď na zahradě, nebo i chodí na vycházky ven. Teď v zimě třeba chodí krmit ptáčky, poznávají různá místa v okolí. Mají hodně volitelných kroužků, chodí třeba na plavání, ve školce mají pohybovky nebo keramiku (z obojího je dcerka nadšená). Minimálně jednou, někdy i dvakrát do měsíce mají ve školce divadélka a různá vystoupení. Dítě s rýmou není problém, nic se tam tolik „nehrotí“. A třeba když srovnám i rodičovský příspěvek, oproti Benešovské je v Jakutské asi o 500 Kč nižší, ale aktivit mají podle mě více… Dcerka je tu prostě nadšená a i já jsem spokojená :palec:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
36
19.2.15 21:53

@shaari Shaari, děkuju moc za reakci. Jak vidím, vybírala jsi školku téměř na celém území Prahy 10… Můžu se ještě zeptat na tu Štěchovickou? Na základě čeho jsi měla na čelném místě svého výběru právě jí? Měla jsi kladné reference nebo tě oslovila při zápisu nebo blízkostí… Ptám se, protože Štěchovickou mám u domu, ale slyšela jsem na ni spíš negativní ohlasy. Den otevřených dveří bude za týden, tak vlastní obrázek ještě nemám.
Jinak blahopřeju k dcerčině umístění. A děkuju.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2217
20.2.15 01:06

@shaari Myslíš, že je to nějaké plus, když berou dítě s rýmou?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
297
20.2.15 14:30

@tapis Díky :) Nejdůležitějším kritériem byla tehdy blízkost k domovu (bydlely jsme hned za rohem). Reference jsem tehdy ani nehledala a nezjišťovala, spíš jsem dala na svůj dojem při návštěvě během dne otevřených dveří. Paní ředitelka i paní učitelky byly milé a vstřícné, dceři se hned věnovaly a i když prostředí není nejmodernější, líbilo se nám tam. Sice mě mrzelo, že tam tedy dcerku nevzali, ale byla jsem ráda, že jí vůbec někam vzali a na kvalitu té školky jsem bohužel tolik nehleděla. Nevím, jestli bych dneska postupovala jinak, přeci jen bych si nemohla dovolit být s dítětem doma jen proto, že nejde do té nej… školky, takže v tomhle můžu těžko radit, koukala jsem předně po dostupnosti (buď v docházkové vzdálenosti, nebo blízko MHD). A třeba bych taky ze Štěchovické byla nešťastná, pokud má špatné ohlasy. Podle přijímacího řízení se dá poznat je část kvality té školky a víc prozradí až ten reálný provoz, takže já můžu posoudit hlavně Benešovskou a Jakutskou…
@sloninka No není to úplně plus, ale dítě, které nastoupí do školky, „nudluje“ téměř pořád. A lítat co týden k doktorce jen kvůli rýmě a jen kvůli nudlím být neustále doma, to by se mi vážně nechtělo. Já chápu, že někomu tenhle přístup vyhovuje, protože se bojí, aby jeho dítě nebylo často nemocné, ale za prvé - jinak si tu imunitu dítě nevybuduje a za druhé - nemocem se stejně nikdo nevyhne. To by musel být jen zavřený doma a to s dětmi nejde. Z vlastní zkušenosti můžu říct, že první rok v kolektivu (ještě v jesličkách) si dcerka prošla dvěma infekcemi. První byl jen kašel a téměř bez teploty, druhá se „táhla“ od kašle, přes zánět spojivek až po zánět středního ucha a byla doma měsíc. A od té doby, díkybohu za to, nebyla nijak hodně nemocná. Loni na podzim měla párkrát slabou rýmu, jednou ta rýma přešla v kašel. Zůstaly jsme 2 dny doma před víkendem, bez nutnosti lítat po doktorech a vyběhávat si zbytečně jakákoliv potvrzení a po víkendu byla v pořádku a šla zase v pohodě do školky… tenhle systém mi prostě vyhovuje víc, než abych byla celou zimu ve stresu, aby náhodou malá nezačala „nudlit“, aby mi ve školce neřekli, že tam nesmí, dokud nebudeme mít od doktorky kus papíru s razítkem… :zed:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2217
20.2.15 16:53

@shaari Pokud není rýma veliká, tak to chápu. Ale předpokládám, že pokud pošleš do školky dítko s rýmou, tak umí SAMOSTATNĚ smrkat a nespoléháš na to, že se o ni učitelky v tomto ohledu budou starat.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
297
20.2.15 17:12

@sloninka Tak samozřejmě, že by dítě mělo umět smrkat, když je ve školce s rýmou a chápu, že ne všichni rodiče to respektují. Ale třeba moje dcerka to umí a prostě bát se celou zimu, že ráno přivedu dítě do školky a za hodinu mi zavolá učitelka a přikáže mi, že si malou musím vyzvednout a nesmím jí přivést zpátky, dokud se nezbaví rýmy… To se mi fakt nelíbí…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
36
20.2.15 18:41
@shaari píše:
@sloninka Tak samozřejmě, že by dítě mělo umět smrkat, když je ve školce s rýmou a chápu, že ne všichni rodiče to respektují. Ale třeba moje dcerka to umí a prostě bát se celou zimu, že ráno přivedu dítě do školky a za hodinu mi zavolá učitelka a přikáže mi, že si malou musím vyzvednout a nesmím jí přivést zpátky, dokud se nezbaví rýmy… To se mi fakt nelíbí…

Souhlasím. Navíc si neumím představit matku, která za účelem získání potvrzení o neinfekční rýmě bude svoje dítě vodit do čekárny plné nemocných dětí. Protože tam se zdravé, pouze smrkající, dítě pravděpodobně skutečně něčím nakazí.
@shaari Děkuju za odpověď. Já jsem naštěstí v situaci, že jsem doma na mateřské s dcerkou, takže syn, na podzim 4letý, může zůstat doma. Takovou výhodu už dcerka mít nebude. Potřebuje ale dětskou společnost, více akce, navíc já bych moc ráda trávila i samostatný čas s malou. Každopádně ale lépe doma než ve školce, kde by se trápil. Proto tak usilovně řeším, kam dát přihlášku.
Mohu se tě ještě zeptat, kam tvoje holčička chodila do jesliček?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
297
20.2.15 18:55

@tapis Tak to máš výhodu a můžeš si trochu víc vybírat tu školku, která vám bude vyhovovat :-) Podařilo se mi dcerku dostat do „městských“ jesliček, jsou na Praze 10 jediné, v Jakutské… Je tam hodně zájemců a míst opravdu málo, ale nemají bodový systém a více zohledňují stav v rodině, tzn. pracující rodiče, matky samoživitelky a podobně.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
36
20.2.15 19:06

@shaari To je dobré, jen jste posunuly s docházkou o pár bloků :) Jak jsem se dívala, tak berou děti jen do 3 let, dcerka má narozeniny na začátku září, tak nevím, jestli by ji ještě vzali. :? Děkuju za všechny odpovědi.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
297
20.2.15 20:56

@tapis Jj, přesunuly jsme se jen za roh :D a dcerka občas přijde ze školky s tím, že se byli projít a že viděla „ty mimina z jesliček“ :lol: Tvojí malou už by asi nevzali, ale zase máš větší pravděpodobnost, že jí vezmou do školky. Budou se jí započítávat body za věk a pokud půjde do stejné školky, jako syn, měla by myslím dostat i body za umístění sourozence… ale zase musím uznat, že Praha 10 se snaží, neustále otevírají nové školky a i ředitelky jsou většinou vstřícné. Co jsem tak pochopila, některé jsou vzájemně v kontaktu a snaží se pomoct a najít místo pro děti rodičů, které se musejí vracet do práce… Tak budu držet palce, ať to se synkem vyjde ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
22.2.15 22:30

Ahoj holky,
zrovna řeším školku. Nevím, kterou zvolit, protože nepoznám, která by mohla být nejlepší.
Vybírám mezi Útulnou, Ve Stínu, Mrštíkova nebo Dvouletky. Útulnou máme nejdál, ale zdá se mi zajímavá. Jestli tomu dobře rozumim, tak můžu zkusit malou přihlásit do více školek, je to tak? Ale slyšela jsem, že když máme nejblíž Dvouletky, protože bydlíme Za Poštou, tak spadáme pod MŠ Dvouletky a je nepravděpodobné, že nás vezmou jinam. Jen jsem bohužel neslyšela uplně pozitivní ohlasy na ty Dvouletky. Máte někdo nějakou zkušenost? Taky jsem se dívala, že školky mají Den otevřených dveří. Ráda bych se šla mrknout, ikdyž netušim, jestli z té krátké návštěvy něco poznám. Ovšem problém je, že školky mají ten Den ot.dv. ve stejný den i čas, což je fakt nevychytaný. Ale počítám, že je to tak možná schválně.
Máte některá nějaké zkušenosti s některou ze školek? Díky za případné tipy či připomínky.
Jinak chci ještě podotknout, že malou stejně do školky nevezmou, protože je narozená 9.10. 2012 a za to je snad celých 0 bodů ;) No a obávám se, že další „pozitivum“ bude, že patrně nebudu mít kam nastoupit zpátky do práce :zed:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama