Školka, příliš malé děti ve třídě

1377
8.9.21 08:17

Školka, příliš malé děti ve třídě

Ahoj holky,
Dcera bude mít na konci listopadu 5 let, tudíž půjde teprve až příští rok do předškoláku. Z loňského ročníku, ji šli všechny kámošky do předškoláku už teď. Letos do její třídy nastoupily samé tříleté děti. Jsem z toho na nervy. Dcera je navíc poměrně rozumove vyspělá, taky i velikostně vypadá na školačku. Nevím co a tím, v předškolácich už je plno takže se bude nudit s mrňaty. Má tam ve svém věku jen kluky a možná 2 holky.. Měly to vaše děti taky tak a jsou ve škole v pohodě? Bojím se, že se bude brzy nudit a děti ji nebudou nutit snažit se, ale bude prostě průměrná.
Předem říkám, že si nemyslím, že je nějak nadprůměrně inteligentní, ale bojím se, aby tam nezakrnela..diky za váš názor

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
11532
8.9.21 08:21

V čem by měla být průměrná, v hraní s kuchyňkou nebo naučení básničky?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
22456
8.9.21 08:23

Moc to řešíš. Dětem jen prospěje, pokud nemají kolem sebe samý stejně starý děti. Dcera není ve třídě ve svým věku sama, vrstevníky tam má, tak co? A nudit se? Ono jí to jen prospěje. Dětem spíš škodí, když mají nalinkovaný program, potřebujou zapojit hlavičku, aby si uměly najít zábavu samy. U nás ve školce jsou stejně složený třídy a učitelky umí zapojit všechny a pro všechny najít činnost. Starší děti dostanou na povel mladší a učí se, jaký to je starat se o druhýho. Já jsem s tímhle modelem víc než spokojená. Navíc u nás žádná třída předškoláků není.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1377
8.9.21 08:24

@zrcadlo no nevím no.. Že se nebude snažit hezky malovat atd.. Umí se i podepsat a poznat nějaké písmena. Prostě, že to zapomene. Ale to budeme holt trénovat doma no. Asi jsem zbytečně hystericka, ale vidím ji, jak prostě si nechce hrát s triletymi dětmi což chápu když má téměř pět a býka zvyklá na větší děcka.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5911
8.9.21 08:30
@Deneriss píše:
@zrcadlo no nevím no.. Že se nebude snažit hezky malovat atd..Umí se i podepsat a poznat nějaké písmena. Prostě, že to zapomene. Ale to budeme holt trénovat doma no. Asi jsem zbytečně hystericka, ale vidím ji, jak prostě si nechce hrát s triletymi dětmi což chápu když má téměř pět a býka zvyklá na větší děcka.

To je o povaze… dcera má pět a je v předškolacích a zrovna malovaní je katastrofa… a nesnaží se ani to zlepšit. Ale zase psát, pozvávat čísla, počítat, sčítat, odčítat a tak se snaží už od čtyř kdy byla ve třídě i s uplakanýma tříleťakama a právě mi říkala komu pomohla ustlat postel, že oni jsou malí a neumí to, nebo že někoho utěšila aby neplakal za maminkou apod… takže myslím že je to jen ku prospěchu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
25588
@Deneriss píše:
@zrcadlo no nevím no.. Že se nebude snažit hezky malovat atd.. Umí se i podepsat a poznat nějaké písmena. Prostě, že to zapomene. Ale to budeme holt trénovat doma no. Asi jsem zbytečně hystericka, ale vidím ji, jak prostě si nechce hrát s triletymi dětmi což chápu když má téměř pět a býka zvyklá na větší děcka.

já tě chápu, mám stejně starou dceru, a ta naštěstí do „předškoláků“ přešla, jestli se s tím dá něco dělat - nevím, asi když je ve školce taková věková skladba, tak s tím neuděláš nic - ale zeptat se ředitelky mš určitě zkus,
dcera je teď sice unavená, protože už se tam nespí, jen odpočívá, ale je šťastná, že je v předškolácích, mají tam i víc kroužků,
já jenom vím, když jsem byla já dítě, tak jsem z důvodu věkové skladby přešla do předškoláků hned ve 4 letech, a mamka z toho byla nešťastná také, že mně velké děti naučí darebačit a že tam neobstojím a tak, dělat s tím nešlo nic, takže jsem půl roku chodila do „malých“ a 3 roky do „předškoláků“, protože jsem měla odklad

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
19737

Mě to tak vyšlo s oběma dětma, že se ani jako předškoláci věkově nevlezli do třídy předškoláků, takže byli s mladšíma, kteří pak v drtivé většině nešli do školy (buď je teprve čekal předškolácký rok, nebo měli odklad - naše děti ne). Taky mě to štvalo, ale vůbec to nevadilo. Tvoje dcera má navíc před sebou ještě dva roky školky, takže za rok by už v té třídě předškoláků být měla ne? Neřeš.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1013
8.9.21 08:32

U nas to stejne :roll: Kamaradi sli do predskolaku, a moje holka, 4,5 roku, zustala v puvodni tride skoro sama s cerstve triletyma. Taky z tohohle systemu nejsem odvazana :roll: Ale co muzeme delat. Doufám, ze si nejde nejakou kamosku na letosni rok i tak no.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5470
8.9.21 08:33

Proč by se nesnažila hezky malovat? A podepsat výkres ji určitě nechají. Pokud si nechcde hrát s tříletými tak ať si hraje s těmi staršími. Učitelky si s tím nějak poradí.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
11532
8.9.21 08:37
@Deneriss píše:
@zrcadlo no nevím no.. Že se nebude snažit hezky malovat atd.. Umí se i podepsat a poznat nějaké písmena. Prostě, že to zapomene. Ale to budeme holt trénovat doma no. Asi jsem zbytečně hystericka, ale vidím ji, jak prostě si nechce hrát s triletymi dětmi což chápu když má téměř pět a býka zvyklá na větší děcka.

Tak si bude hrát sama, ve školce bývá i spousta her a aktivit pro jednoho. Syn třeba ve 3 letech kreslil lépe než v 5ti, protože se mu změnily priority a pozornost radši věnoval něčemu jinému. Pokud je její zájem o písmenka z její hlavy, tak ho nemá jen 8-16h a rozhodně nic nezapomene. Dcera se naučila sama číst ve 4 letech, a ve školce se kamarádila a hrála si nejvíc se dvěma holcickami, které si ani v 6 letech neměly podepsat obrázek, takže o tom to neni. A když občas odpoledne zůstávala jako mladší ve sloucene třídě s předškoláky, tak jim už ve 3 letech napovidala u jednoduchých příkladů a pracovní listy dělala líp. Takže i ty tříleté mohou být překvapivě šikovné. Neřeš blbosti, chvilku to potrvá, než přejde lítost a najde si kamarády, ale fakt kvůli tomu nezakrní.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
25947
8.9.21 08:39

Syn si zopakoval z kapacitních důvodů ročník s tříletými (ale jemu byli čtyři) a následky to nezanechalo.
S klukama ve školce skládal lego, jezdil s autama, honi se na zahradě, s učitelkou klasika výtvarničení, zpívání, pohybové hry, pokusy, povídání a opravdu nezakrněl.
Dinosaury, vesmír, dopravní pravidla, stolní hry a další věci, o které se zajímal a byl v nich i oproti vrstevníkůům napřed, jsme s ním dělali doma. :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
569
8.9.21 08:40

Když to čtu, jsem ráda, že u nás žádná extra třída pro předškoláky není a zůstávají jako předškoláci v té původní, s různě starými dětmi.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
16476
8.9.21 08:41

Tohle šoupání je jeden z důvodů proč jsem vděčná za naše míšené třídy. Všichni jsou hezky pohromadě od začátku až do konce.

Tvoje dcera na předškolní třídu nemá nárok. Předškolačka bude až příští rok.
S kamarádkami do školy stejně nepůjde, pokud nebudou mít odklad. Několik stejně starých dětí ve třídě má. Není tam úplně jediná. Jen si bude muset najít kamarádky mezi stejně starými dětmi.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1377
8.9.21 08:48

Ona už pomáhala mladším děckam loni, když měla 4. Obouvala boty. Ale asi jooo poradi si no. My matky to řešíme víc než ty děcka.
Dneska máme třídní schůzky, tak se zeptám na složení dalších tříd. Jsou tam 4 třídy z toho jedna je předškoláci no.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
19737
8.9.21 08:50
@Deneriss píše:
Ona už pomáhala mladším děckam loni, když měla 4. Obouvala boty. Ale asi jooo poradi si no. My matky to řešíme víc než ty děcka.
Dneska máme třídní schůzky, tak se zeptám na složení dalších tříd. Jsou tam 4 třídy z toho jedna je předškoláci no.

Takhle to máme taky, ale moc nechápu, proč máš tedy pocit, že by dcera měla jít do předškoláků, když jím není? :nevim: U nás se do tříd dělilo striktně podle věku. Děti se seřadily dle data narození a rozsekly na čtvrtiny. Takže by čistě teoreticky mohlo být i nepředškolácké dítě v předškolácké třídě, ale prakticky je těch předškoláčků tolik, že většinou část z nich skončila ve 3. třídě..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat