Školka-rýma-kašel a je to tu zase

1490
9.9.10 23:56

školka-rýma-kašel a je to tu zase

Ahojky,
malý začal chodit do školky minulý rok, kdybych měla spočítat, jak často tam byl, tak suma sumarum 3 měsíce, přičemž v kuse máme rekord 3 týdny a pak jsem podávala málem antibiotika. Většinou to začne plíživě, po 3 dnech dorazí s rýmou, postupně začíná kašel, pak se dusí a je to na průduškách. Brala jsem to, že se tělo pere a vytváří se imunita.

Čekala jsem, že letos bude lépe, bohužel pořad stejné, po 2 týdnech je opět nachcíplý a mimo školku. Holky, já už snad mám pocit, že tam chodí nějaké dítko bacilonosič, neb celé 2 měsíce prazdnin byl zdráv!

Jak to zvládáte vy a co vám pomáhá proti rýmě a kašli zaručeně, abych se jich zbavil co nejdřív?
Díky za každý tip.

pet

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

12893
10.9.10 06:43

pet, tohle je teď úplně normální. strašně se ochladilo a ještě ten nástup do školky je pro děti docela náročný. potřebují čas, aby se s tím srovnaly.
jinak zkus na posílení imunity sirup Imunoglukan. je volně prodejný v lékárně a nám letos v lednu hodně pomohl. no kdyby ti malý pořád tak hodně stonal, tak se zkus domluvit s doktorkou na celkovém vyšetření na imunitu a případně zkuste vyloučit nějakou alergii.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
54020
10.9.10 06:49

Zaručený lék není, jak se říká: léčená i neléčená rýma trvá týden :kytka:. Já si s malou užila, když chodila do školky to samé. Totálně vymlácená imunita, antibiotika, protože jsem jí doma vždy dala do kupy a přišla do školky a stačilo jedno dítě nastydlé a šup jela jsem nanovo. V práci jsem brala minimum, odměny, prémie, to jsem si mohla nechat zdát. Postup v háji. Ale radši jsem byla o rohlíkách a dala si dítě dohromady :wink:. Tuším ale, že to samé mě bude čekat u syna, protože pořád se najde spousta maminek, které dítě dají do školky i když je nemocné :-( :pocitac: :zed: Takže nám nepomáhaly žádné preventivní kapičky, homeopatika apod., nakonec měla tak málo bílých krvinek, že jsem s ní skončila na pozorování. :roll:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
10766
10.9.10 09:08

U nás taky to samý, odmarodil si první rok, chodil max. 2 týdny a už byl zase nemocný. Nejčastěji se to zvrtlo v záněty střed. ucha. Měl je píchaný 5× za zimu. Zlepšení přišlo před prázdninama, to byl ok 2 měsíce, pak celý prázdniny a teď ťuk ťuk taky. Dávám každý den Probian a Echinaceový sirup. Přes prázdniny teda ne, ale to byl ok a doma.
Pokud letos nezabere výše uvedené, zkusím ještě ten Imunoglukan, víc se asi udělat nedá. :nevim: Nemocný děti budou chodit do školky stále. Bohužel, ale chápu to. Každý nemá tak vstřícného zaměstanavatele aby mohl být často doma. V tomhle beru svou práci jako velkou výhru, protože absence byli opravdu šílené.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
175
10.9.10 09:13

Ahoj, taky jsem si myslela, že když jde Lukášek do školky už druhým rokem, tak to bude lepší. Ale bohužel jsme taky hned po třech dnech ve školce byli doma s rýmou. :-( Loni jsem dávala Tomášovi Imuregen, protože byl často nemocný i ve škole, a připadá mi, že mu to pomohlo. Teď jsem ho nasadila oběma, tak uvidím, jestli to zabere. :roll: Jinak při rýmě se nám osvědčil sprej do nosu Vincentka. :mavam:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
pet14- nepřihlášená
10.9.10 12:05

Ahojte, no my na alergo chodíme a léky dostal na imunitu na prázdniny, tak jsem čekala na výsledek a ten se bohužel nedostavil. Máte pravdu, že zářijové počasí tomu moc nepomohlo. Sirupy dávám, doma se odhlení a je klid, ale klasika za 2 dny ve školce opět rýma a můžem jet nanovo. Ten Imunoglukan se dává preventivně nebo až když už je ve stádiu nachlazení? Díky za podporu, hned se cítím líp, že v tom nejedu sama :-)
pet

• Nahlásit
  • Citovat
rozmary
10.9.10 16:39

Jo,počasí stojí za prd,já už se jenom klepu,kdy mi paní učitelka zase naočkuje holku v čem má chodit do školky.Loni v zimě po trojích antibiotikách jí vynadala že nosí punčochy,že je ve školce teplo,holka každej den ráno brečela,že nesmí mít punčocháče :cert: Následovaly další antibiotika,jenže co s tím dělat,když půjdu učitelku zprdnout,bude se po holce vozit,těžká věc :-?

• Nahlásit
  • Citovat
JaSe
10.9.10 20:49

Ahoj
Pet14, zkus si nechat napsat Broncho-Vaxom. Děti ho berou týden a zatím dobrý. Byla jsem s nimi na alergologii, ale vyšla na vše negativní a imunitu mají také v pořádku. Teď jsou ve školce druhý rok (bude jim za pár týdnů 5 let) a ten minulý školní rok byl drsný. Nakonec jsem vyměkla a nechala dceři vyndat nosní mandli (před měsícem a půl). Prý ji měla velkou a zhnisanou.
Tak jsem zvědavá, jak to bude dál.
Volně prodejné sirupy jsem vyzkoušela kde co a přišlo mi to, že všechno bylo nanic.

• Nahlásit
  • Citovat
JaSe
10.9.10 20:52
rozmary píše:
Jo,počasí stojí za prd,já už se jenom klepu,kdy mi paní učitelka zase naočkuje holku v čem má chodit do školky.Loni v zimě po trojích antibiotikách jí vynadala že nosí punčochy,že je ve školce teplo,holka každej den ráno brečela,že nesmí mít punčocháče :cert: Následovaly další antibiotika,jenže co s tím dělat,když půjdu učitelku zprdnout,bude se po holce vozit,těžká věc :-?

jo, ve školce je na punčocháče teplo, ale na ven jí je určitě neobléknou, že?
Také jsem měla dilema, jak děti obléknu a teď tam lítají v punčocháčích (dcera má sukni, syn jen triko). Zase jsem se dozvěděla, že vypadají jako ze sirotčince. Takže také info na pěst :pocitac:

• Nahlásit
  • Citovat
1490
10.9.10 21:41

u nás to řeší tak, že ti řeknou, dejte ponožky a tepláky do místnosti, na ven kalhoty s fleecem uvnitř. Taky řešení, jen mé dítě nesmí chytit rapla, jako dnes - potkali jsme známé s druhým dítkem, nejdřív lítali a honili se, pak začal válet sudy (v tomto počasí!) a asi po 5 minutách, než se nám je podařilo zpacifikovat byl díky teplejšímu oblečení zpocený až na záda, vlasy to samé. Takže se ani nedivím, že pokud si pak sedne (venku na procházce na zem!), tak to pak dopadá, jak to je… holt je to kluk a čím je větší, víc řádí :roll:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1219
14.6.15 08:41

Ahoj, zajímá mě jak dopadla vaše dítka po prvním roce docházky do školky kdy byly pořád nemocné. Jestli už to bylo další rok lepší, event. kdy se jim to srovnalo. Jestli braly něco na imunitu atd. Můj syn chodí do školky rok a skoro tam nechodí. Nejpozději po týdnu školky začne lehce pokašlávat a pak buď zánět průdušek nebo „jen“ pořádný kašel. Když je doma (byl i víc jak měsíc v kuse), není mu nic. Než začal chodit do školky, byl zdravý. Nosní mandli má v pořádku. Imunoglukan nepomáhá. :-(

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9
15.6.15 10:39

Starší syn chodí do školky už druhý rok a byl letos nemocný víc než ten první rok. A navíc večně to od něho chytal i ten mladší. Naše doktorka mi i říkala, že ho nemám přes zimu do školky dávat vůbec. Na podzim měl jedny antibiotika, v prosinci zánět středního ucha, v lednu neštovice a v březnu dalši antibiotika na průdušky. Byl ve školce max. 14 dní a doma měsíc. Na imunitu nic neberou. Mandle mají ok. Už jsem z toho taky nešťastná. Mladší je téměř neustále zahleněný. Je to prostě věčný boj. Snad z toho vyrostou.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama