Školka v Plzni - malý kolektiv - plaché dítě

171
17.11.15 08:28

školka v Plzni - malý kolektiv - plaché dítě

Dobrý den,

prosím vás o doporučení nějaké školky v Plzni, kde by byl malý kolektiv (ideálně do 10dětí) a byla to školka státní nebo alespoň ne příliš drahá. Zároveň, aby tam byl schopný pedagog. :-) :oops:
Mám dceru (3,5r), která se bojí dětí i dospělých. Nedokáže s nimi komunikovat. Dg. vysocefunkční porucha autistického spektra. Doma i venku (když si jí nikdo cizí nevšímá) se chová naprosto normálně. Na svůj věk hodně dobře mluví a je chytrá jak opice. Ale strach z lidí a dětí ji naprosto paralyzuje.
Bude mít nárok na asistenta pedagoga. Ale ve školce v místě našeho bydliště je 27dětí a tam to malá zvládá tak max. 2h denně v mé přítomnosti. Víc ne. Je to pro ni velký stres. :( Chtěli bychom zkusit menší kolektiv.

Předem děkuji za radu nebo nějakou zkušenost. :hug:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

26100
17.11.15 08:31

http://plzen.idnes.cz/…-zpravy.aspx?…

zkoušela ses ptát tady? Podle mě by to pro ni možná bylo ideální řešení? :think:

Kontakt přímo na školku

http://www.skolyzbuch.cz/…oviste-plzen

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
171
17.11.15 08:40

@kate02 Kdyby byla malá typický autista, neváhala bych a zkusila školku, kterou v článku zmiňují. Ale naše malá nemá typické znaky autismu. Krom strachu z lidí a dětí se chová naprosto normálně. Dg. nám má ještě potvrdit psycholog.
Ráda bych, aby měla možnost být mezi „normálními“ dětmi, aby mohla okoukat běžné sociální chování (i přesto, že se nezapojuje). Což by se jí ve školce pro autisty nepodařilo.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
83651
17.11.15 08:46

@skrzi pokud chceš státní školku a ještě aby nebyla specialní, tak to bude určitě problém. :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
26100
17.11.15 08:56
@skrzi píše:
@kate02 Kdyby byla malá typický autista, neváhala bych a zkusila školku, kterou v článku zmiňují. Ale naše malá nemá typické znaky autismu. Krom strachu z lidí a dětí se chová naprosto normálně. Dg. nám má ještě potvrdit psycholog.
Ráda bych, aby měla možnost být mezi „normálními“ dětmi, aby mohla okoukat běžné sociální chování (i přesto, že se nezapojuje). Což by se jí ve školce pro autisty nepodařilo.

Já jen vycházím z toho, že mám prcka, kterej mizerně mluví ještě v 6 letech má obrovský problémy s řečí… Dva roky chodil do normální školky, protože jednak byl problém ho do logopedické dostat a taky jsem si říkala, že mu to třeba „pomůže“, aby se správně rozkecal… Jenže pro něj jako pro dítě, co přece jen nějakou tu diagnózu má (i když nemáme pořád potvrzeno pořádně jakou), to nebyla dobrá volba. V té školce se „trápil“ i když na první pohled vypadal spokojeně, normálně se zapojoval, hrál si s dětma… Nebyly s ním po téhle stránce žádný problémy… Taky jsem si říkala, že jinak je to chytrej kluk a normální dítě, jen prostě nemluví/mluví blbě…

Nakonec jsme ho teď od září do té logopedické školky dali… A je to prostě úplně jiný dítě… Je mnohem víc v pohodě, vyrovnanější, protože je mezi dětma, který mu „rozumí“… A navíc během těch dvou měsíců, co tam chodí, udělal obrovskej pokrok v řeči do té míry, že mu už rozumí i lidi, kteří ho neznají… (Já se s ním domluvila vždycky.)

Ještě máme čtyřletýho prcka, kterej mluví taky mizerně, ale ten opakoval vždycky všechno přesně po tom starším, u toho jsem byla přesvědčená, že větší problém je napodobování bráchy, než cokoliv jinýho (protože podle staršího říkal prostě všechno, měli svou vlastní řeč :-D ) a i u něj stačily ty dva měsíce, aby se relativně slušně rozkecal taky.

A to je přesně ten rozdíl mezi dítětem s diagnózu a bez ní… Pokud by byla malá fakt jen plachý dítě, bez diagnózy, je to něco jinýho, než když už tu diagnózu má… Aspoň u nás doma to takhle fungovalo… :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
171
17.11.15 09:04

@kate02 Díky. Mě právě přijde, že dg není u nás úplně na místě. Ale kdo ví. Bohužel psycholožka, která by ji měla potvrdit má první volný termín až v lednu.
Těžko říct, co by bylo pro dcerku nejlepší. Vím jistě, že zkušený pedagog, který by měl pochopení (což by bylo asi ve spec. školce, ale může být i jinde) a malý kolektiv (to hlavně), ale jestli pobyt mezi normálníma dětma nebo dětma s autismem, to je otázka. Nemám pocit, že by si s autistickýma dětma měla rozumět nějak líp. Bát se jich bude stejně jako normálních. Pro ni je asi zásadní počet dětí.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
26100
17.11.15 09:14
@skrzi píše:
@kate02 Díky. Mě právě přijde, že dg není u nás úplně na místě. Ale kdo ví. Bohužel psycholožka, která by ji měla potvrdit má první volný termín až v lednu.
Těžko říct, co by bylo pro dcerku nejlepší. Vím jistě, že zkušený pedagog, který by měl pochopení (což by bylo asi ve spec. školce, ale může být i jinde) a malý kolektiv (to hlavně), ale jestli pobyt mezi normálníma dětma nebo dětma s autismem, to je otázka. Nemám pocit, že by si s autistickýma dětma měla rozumět nějak líp. Bát se jich bude stejně jako normálních. Pro ni je asi zásadní počet dětí.

Já si prošla vlastně tím samým, co ty. Taky jsem si u něj furt říkala, že je prostě pomalejší v řeči, že jinde je zas napřed, tak o co jde… Ale nakonec nám asi všem pomohlo, když jsme se smířili s tím, že úplně „normální“ není… :think: Ale trvalo to hodně dlouho… :oops:

Já velký plus těch speciálních školek vidím v tom, že tam ostatním dětem ty „jiný“ děti nepřipadají „divný“. Prostě to tam je v tomhle ohledu víc pohodový a ten prcek může být víc sám sebou…

V té obyč. školce jsme se neubránili tomu, aby ostatní děti neřešily, že mrňous blbě mluví, on se pak šíleně uzavřel do sebe, byl smutnej, že o něm ostatní říkají, že je blbeček, že nemluví a tak… Což s učitelkou řešit můžem, ale ona taky neuhlídá všechno… Mladší má v tomhle větší „vyřídilku“, navíc mu je mnohem víc rozumě, takže ty blbý kecy zvládne sám verbálně „odrazit“. To ten starší v jeho věku neuměl ani náhodou. :nevim:

Já sice chápu, že v ideálním případě by se tohle dít nemělo. Ani nemám ráda řeči, že „děti jsou zlý…“, ale podle mě v té školce je pro dítě lepší, když pak tyhle „krizový“ situace umí odpálkovat samo. U vás by to bylo lepší o to, že malá by měla asistenta. :nevim:

Já ti jen chtěla říct svůj názor na věc, ke kterýmu jsem dospěla po asi dvou nebo třech letech toho, co jsme se s tímhle potýkali. :oops:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
26217
17.11.15 09:24

A co nějaká logo třída? Tdy v Praze fungují a je to pro děti s nějakým problémem super, cca 15 dětí, dva učitelé (z toho alespoň jeden speciální pedagoga) a asistent pedagoga, takže tři dospělí…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
48719
17.11.15 10:24

@kate02 školka plná, už neberou, 2-3 další děti se tam nedostanou @skrzi školky jsou dost plné, navíc pokud má nějakou diagnozu tak asi ani moc chtít nebudou. jedině soukromá školka??? jestli chodíte do SPC tak tam by měli poradit jakou školku zkusit ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
608
17.11.15 13:24

No, co logopedická škola na Doubravce nebo dislok. pracoviště na Lochotíně. Vím, že tam mají integrovaný i děti s PAS.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4117
17.11.15 16:27

Když jsem hledala soukromou školku pro mladší, tak se nám docela líbilo v Denním centru Javorová http://www.dcjplzen.cz/novinky a ve studiu Pompík: http://www.studiopompik.cz/…terska-skola
Oboje to jsou ale soukromé školky. V té Javorové v té době měli intergrovanou postiženou holčičku a naprosto bez problémů. V tom Pompíku to působilo hodně rodinným dojmem a dceři se tam líbilo moc. Ale oboje jsou soukromé školky, a to se prodraží:(
Zkušenost mám jenom z návštěv ve školce, nakonec se dcera dostala do státní.
Ve státních školkách bude asi všude min 24 dětí.

Příspěvek upraven 17.11.15 v 21:17

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
171
17.11.15 20:01

Holky,
díky moc za příspěvky. :hug:
Byli jsme zatím u spec. pedagožky a psychiatričky a ani jedna školku neporadila. Snad v SPC poradí. Měli by se mě kontaktovat do 14dnů s termínem schůzky, tak uvidíme.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
171
17.11.15 20:11

Na školky jsem mrkla, ale u většiny neuvádí počty dětí na třídu. Zítra to obvolám.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
48719
17.11.15 20:26

@skrzi on bude problém v tuhle dobu vůbec tam dítě dostat. V SPC chtěj radu jak je to se školkama a kde se poptat. Oni ví v kterých školkách berou děti s PAs :*

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama