Školka v Rakousku - práce v ČR, manžel v AT

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 26.09.18 09:53
školka v rakousku - práce v čr, manžel v at

Dobrý den,

žije tu někdo v rakousku? jak to chodí ve školkách? uvolnilo se tu místo, kde žijeme, ale chtějí po mně potvrzení o zaměstnání a že dítě žije tady, což máme - meldezettel, ale s tou prací, já pracuji z domovana HO, dělám admin. věci pro jednu neziskovku, mám to na DPP k rodičáku, který už ale skončil, pre v rakousku je kratší, ale práce mi vyhovuje, dává to 4 hod denně což chci, malou chci dát do školky jen na dopoledne a v klidu se té práci věnovat, časem planuji si něco najít tady, ale za prvé zatím jsme nic nenašla a zatím chci takto dokud se dcera nezvykne a nenaučí trochu nemecky..

no a jde o to, vezmou mi ji do školky, když jsme zaměstnaná v čr - na smlouvu a navíc na dpp - neodvádíme zdravotní, mám to do 10 tis a jsme připojištěná v at na manžela, jelikož tu už nepobírám ani rodičák.

ředitelka se tvářila, že nechápe, že mám mít práci tady v AT, takjak to je, nevíte? je to školka zřizovaná obcí, ne soukromá..

bude jim tedy stačit to dpp - kdyžse z nej defacto neodvádí daně a nic? nebo jde prostě jen o to, že bych měla být zaměstnaná, aby mi jivzali do školky, kdyžnejsme doma s jiným dítětem?

manžel dělá tady v rakousku, na plný, daně odvádí tady..

Reakce:
kilčo
Kecalka 174 příspěvků 26.09.18 11:16

u dpp daně platíš každý měsíc

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Budou obědy ve školkách a školách zdarma?

Obědy pro všechny děti zdarma? S tímto návrhem přišla bývalá ministryně... číst dále >

Atopický ekzém: Jde to i bez škrábání?

Atopický ekzém trápí 30 % světové populace. Z toho je téměř 20 % kojenců a... číst dále >

Články z Expres.cz

Mickey Rourke vypadá k světu a vrátil se k ex. Jaké ženy se prohnaly jeho životem?

Bouřlivák Mickey Rourke (66) to dal znovu dohromady s ruskou modelkou... číst dále >

„Situace v Německu je šílená, za vlastenectví se dám zavřít,“ říká zpěvák Landa

Když se řekne vlastenectví, velká spousta Čechů si vzpomene na jméno Daniela... číst dále >

Články z Ona Dnes

Sexting provozuje každé desáté dítě, varuje odborník

Lidská sexualita není věcí veřejnou. To říká docent Kamil Kopecký z Centra... číst dále >

Žena se po porodu dva týdny mazlila s předčasně narozenou mrtvou dcerou

Emma Woodhouseová musela podstoupit akutní císařský řez kvůli poškozené... číst dále >