Školka ve 2,5 letech celý den - zvládne to?

815
11.8.13 21:11

Školka ve 2,5 letech celý den - zvládne to?

Ahoj, zajímalo by mě, jestli máte některá zkušenost s pobytem 2,5 letého dítěte ve školce celý den, 5 dní v týdnu? Malá je samostatná, krásně mluví, myslím, že by jí kolektiv prospěl, ale nevím, jestli ještě není přece jen moc malá :nevim:
Teď je zvyklá být 2× v týdnu s chůvou a je to bez problémů. Potřebovala bych ale víc do práce a máme soukromou školku, kam ji vezmou. Jen váhám, jestli prostě není moc brzo? Co myslíte?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

1716
11.8.13 21:14

Ja jsem chodila od roku a pul na cely den do jesli a myslim, ze me to nepoznamenalo ;) Ale na druhou stranu chapu, u moji male se budu urcite taky bat.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
15672
11.8.13 21:15

Ahoj. MOje starší to zvládla v pohodě, akorát jí vadilo spaní (v té době už nespala poo). Dala jsem ji do jeslí na 5 dní v měsíci, protože jsem věděla, že děti potřebuje (venku se přidávala ke každé školce a nechtěla se mnou domů) a když se to osvědčilo a dcera prořvala celou cestu domů, že tam chce zůstat (chodila poo), tak jsem se rozhodla vrátit do práce dřív a dceru přihlásila na normální docházku.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4961
11.8.13 21:15

Malej má taky 2,5 a jde taky. Nepochybuju, že to zmákne. Není ostýchavý, má rád kolektiv, je samostatný…tak se nechám překvapit, jaké bude přijetí.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1902
11.8.13 21:16

Moja dcera nastupila ked mala 2 roky a 4 mesiace. bolo to takmer bez problemov. tusim 3 den sme mali mierny plac a to bolo vsetko. zavisi od dietatka ako je zvyknute byt bez teba. nasa bola v pohode.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Jitka1976
11.8.13 21:18

To je individuální…mám plnou třídu převážně 2,5-3,5 letých dětí…a ti mrňouskové jsou většinou víc v pohodě než ty starší…pokud má ráda děti a není příliš úzkostné, na tebe upnuté dítě, tak bych se nebála…učitelky mají s takhle maličkými dětmi zkušenosti…zkusila bych to…

• Nahlásit
  • Citovat
394
11.8.13 21:19

Syn nastupoval do školky ve 2letech a 7 měsících, taky na 5 dní. Rovnou tam i spal a zvládal to úplně bez problémů.
Ale jasný, každý dítě je jiný. Syn tedy nebyl nijak průbojný, byl klidný anijak tam nestrádal, neplakal, v pohodě šel znova.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7867
11.8.13 21:22
@Kytka32 píše:
Ahoj, zajímalo by mě, jestli máte některá zkušenost s pobytem 2,5 letého dítěte ve školce celý den, 5 dní v týdnu? Malá je samostatná, krásně mluví, myslím, že by jí kolektiv prospěl, ale nevím, jestli ještě není přece jen moc malá :nevim:
Teď je zvyklá být 2× v týdnu s chůvou a je to bez problémů. Potřebovala bych ale víc do práce a máme soukromou školku, kam ji vezmou. Jen váhám, jestli prostě není moc brzo? Co myslíte?

Dřív chodily děti do jesliček mnohem mladší, jestli je zvyklá být s chůvou, tak to určitě zvládne. Holčičky bývají na tohle obecně lepší, tak to zkus, určitě to bude dobré.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
645
11.8.13 21:23

Tak jsou deti, ktery to zvladnou v pohode a pak ty, co si musi zvyknout. Kazdopadne jestli musis nebi chces jit do prace, tak ji ani nic jinyho nezbyde ze? Po case si zvykne snad kazdy dite a myslim, ze pokud je zvykla byt 2 dny v tydnu bez tebe, tak to zvladne i 5 dnj. Navic ve skolce bude.mit deti, tak to tam pro ni bude jiste zajimavejsi… ja se treba nechci zase nechat pripravit o moznost byt s detmi, co nejdyl, tak mam materskou na 4 roky, ale je mi jasny, ze ne kazdy si to muze dovolit nebo treba ani nechce… nicmene ja chodila dokonce nejakou dobu do jesli a na mame jsem byla hodne zavisla a vzdycky jsem to tam cely probrecela noo a nakonec jsem si taky zvykla a myslim, ze zadny nasledky to na me nezanechalo.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
mag
11280
11.8.13 21:28

Ano, zvládla to v pohodě (začala chodit na celý den do školky ve dvou letech).

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2627
11.8.13 21:29

Náš šel ve 2 letech a 8 měsících, nastupovalo 13 dětí spolu. První dny brečely všechny kromě 3 - náš ne, ale evidentně mu to vadilo. :-) Pak byl nemocný a poté kňourání začalo. Ale myslím, že tam byl spokojený, i teď se na školku ptá. Nejdřív chodil 3× týdně, ale musím dát za pravdu učitelkám, jak začal chodit 5× týdně, bylo to lepší! Když jde jen 3×, je vlastně 4 dny doma, to je větší část týdne a není tolik zvyklý. Jinak chodily tam i děti, kterým byly 2 teprve až po nástupu v září a byly vážně v pohodě, víc, než ten náš. :-D Musím ale říct, že v téhle školce měli super učitelky, které předčily všechna má očekávání! Škoda, že příští rok budou mít někoho jiného.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
820
11.8.13 21:33

Moje dcera šla do jeslí v 6 měsících, dnes je jí rok a kousek a zvládá to výborně. Nevidím v tom žádný problém - je tam od rána od 9 hodin do pěti či půl šesté.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
328
11.8.13 21:35

Teda holky odkud jste, že mate školu už od 2,5let. mě malou nevzali a je o rok starší :think: to je jen závist :lol: na to mi nemusíte nic odpovídat :mrgreen: :potlesk:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6215

Myslím, že nejlíp to musíš vědět Ty jako máma. Můj syn nastupuje od září taky do jeslí a já do práce - myslím, že to bude zvládat v pohodě. Je zvyklý být beze mě a má rád děti, tak snad se mu tam bude líbit. Ale mám z toho taky nervy, jak se to pomalu začíná blížit.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
645

@Sidsel tak to si vubec nedovedu predstavit :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu