Školka vybraná na co se ptát?

1077
26.2.08 11:03

Školka vybraná na co se ptát?

Ahojky,

školku máme vybranou, malé bude v září 3,5 roku. Jdeme něco málo dřív, než je zápis, v den zápisu tady nejsme. Jsme už tak s ředitelkou domluveni. Na co bych se asi tak měla zeptat, školka má své webové stránky, hodně toho podnikají, program je pestrý, máme i samé dobré reference od rodičů. Ale pořád nevím, jna co se ptát, případně po čem ve školce koukat. Díky za rady

Ivulka

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

486
26.2.08 14:40

Jééé…dobrá diskuze :)..jsem zvědavá,co ti tady holky napíšou :D My jsme zapisovali Danyho do takové malé školičky,ani neměli konkrétní zápisový den,jen že v průběhu určeného týdne se můžeme stavit. :wink: Popravdě všímala jsem si toho,jak učitelka komunikuje s Danym /a tedy i s náma,přišli jsme tam v době odpoledního spánku,což si myslím zrovna není nejvhodnější doba :oops: / potom jsem koukala celkově na prostředí,jestli je to tam pro děti příjemné,nestísněné…atd..zaujalo mě,že záchody maji děti celkem v blízkosti herny,takže Dany nebude muset dlouho bloumat někde na chodbě,taky by to nemusel stihnout,že? :wink: a taky učitelka bude mít větší přehled kdo kde je.
Naše školka má taky webové stránky,a taky znám maminky,které tam dávají své děti,takže jsem spoustu věcí už věděla,takže učitelka nebyla zrovna pod palbou mých otázek :lol: ale pamatuji se,že jsem se ptala na to,jak to mají s /ne/spaním dětí,které už dávno doma spát nechodí, a pak jen takové organizační věci,kolik stojí školkovné a víc si už nevzpomínám :lol: Ale jako zá:,–(ní bych viděla takový ten celkový dojem,atmosféra,která tam panuje.
MMch. Minulý rok jsem se byla podívat do jedné školky tady u nás na sídlišti,je to školka obrovská,veškeré vybavení bylo moderní, řídili se dle programu „začít spolu“ takže teoreticky to mohla být školka dobrá,ale celkově na mě nedělala dobrý dojem,něco mi tam hodně vadilo. Ale nejsem schopna říct co…takže myslím,že každá máma to nějak pozná :wink:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2237
26.2.08 15:22

Ahoj,

hodne zalezi na tom, jestli na konci srpna delaji informativni schuzku pro rodice. My jsme ji meli, takze dopredu nebylo potreba se moc ptat.

Pokud schuzku nemate, tak treba v nasi skolce byla moznost chodit na skolni hriste, aby si dcera zvykla na deti a ucitelky, coz je dulezite.

Dal bych si zjistila urcite dopredu vysi skolkovneho a stravneho a zpusob uhrady. U nas bohuzel berou jen hotovost v urcity den (takze tam musim jit i kdyz je nemocna).

Oteviraci hodiny (ale to ti asi poreferovali znami) - to treba zajimalo mne, abych dopredu mohla sehnat slecnu na hlidani, jelikoz castecne pracuji)

Pokud nemas jiste, ze vas vezmou, tak by me asi zajimalo, podle jakych kriterii to posuzuji. U nas chteli i vedet, zda se dite dobre adaptuje bez maminky (miniskolicka - vse si zapsali), ma nejake aktivity (plavani, cviceni), jak se chova mezi vrstevniky.

Jeste jsem si vzpomnela, ze treba nase skolka dost komunikuje s rodici, tak se zeptat, jestli jsou nejake schuzky. (mame je jednou za pul roku)

Jinak snad uz jen do kdy vam daji vedet, jestli vas vzali. Az po prijeti bych si domluvila schuzku, co vse bude potreba, atd.

Terik

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
486
26.2.08 17:01

Holky,jen ryze taková praktická věc,doufám,že vám to nebude vadit :wink: ..kolik je u vás školkovné? u nás chtějí 300kč za měsíc /bez jídla/ což mi nepříjde moc. Ale vím,že některé školky tady ve městě chtějí víc. Jsem vždy měla za to,že to bude všude tak nějak stejné.

Terik: takže pokud je dítě tak trochu asociální,dospělých lídí se bojí, když odcházím i na chvíli z domu,tak řve jak pavián,žádné aktivity krom občasné návštěvy MC nemá,tak by ho do školky tam u vás nevzali?? :roll: …dyť i právě pro to,se dítka dávají do školky,ne? ..Dany ještě ve svých 2,5 letech nemluví a učitelka naopak říkala,že to vůbec nevadí,že se v kolektivu hned rozmluví. Kdyby ho měla nějak posuzovat jak se chová v kolektivu,tak teda nevím nevím :? …ale my ho budem dávat až od ledna,tak doufám,že se to trochu změní,nicméně zapsán musel být už teď :wink:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9868
26.2.08 19:22

Ahoj, přesunuji do školek.

L.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2237
26.2.08 20:00

Vzali, ale pokud by bylo precpano, tak by dostalo prednost dite, ktere je zvykle a je jiste, ze to po mesici maminka nevzda, coz je myslim logicke. Je bezne, ze to maminky zkusi a pak ten tlak neunesou (ja bych asi taky kazdodenne rvouci dite nakonec nechala doma). Nekolik takovych znam. Proto se k tomu prihlizi a prave proto uprednostnuji, kdyz muzeme za nimi chodit nezavazne na hriste, aby se dite otrkalo.

Terik

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
17429
26.2.08 20:03

Mirny off topic: Siloenko, ve ktere skolce jste byli? Ne nahodou na Tranovskeho? Chci dat Mateje do skolky od rijna- a vim, ze tam berou i dvouletaky…tak proto se ptam:-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
486
26.2.08 20:55

zuziky: ne,dáme ho tady u nás na Polní do polské školky :wink:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
17429
26.2.08 21:04

na Polni je polska skolka? Kde?? :wink:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
486
26.2.08 21:11

zuziky: no,úplně vzaááádu :D ..jak je tam už cesta na žukov. jinak vedle té polské je česká školka /ale už je to ulice čáslavská/ taková ta oranžová s makovýma panenkama a dalšíma postavičkama na dveřích …určitě víš :wink:

ale já zas marně tápu,kde je školka na třanovského 8O ..tam znám jen stacionář.

omlouvám se všem,komu zrovna tady ta diskuze mě a zuziky nic nepřináší :oops: :oops:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
17429
26.2.08 21:21

take se omlouvam za „mimotematnik“- uz koncim :lol:

Sil, jo, prave u toho stacionare- se tam chystam podivat…aha, tak to vim :wink:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...