Reklama

Školka - zápis, bez bodů za sourozence

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

lupilka.cz
Ukecaná baba ;) 1518 příspěvků 17.04.18 14:47
školka - zápis, bez bodů za sourozence

Ahoj holky, zdravím :) dnes jsem se ve školce dozvěděla, že nově sourozenci dětí ve školce nemohou být upřednostňováni před ostatními spádovými (prý to vymyslela ministryně). Máte to taky tak?

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Reakce:

elen-ka
Extra třída :D 12062 příspěvků 8 inzerátů 17.04.18 14:52

@lupilka.cz u nás to nikdy nebylo, že by sourozenci byli upřednostněni. Jelo se dle data narození a trvalého bydliště.

lupilka.cz
Ukecaná baba ;) 1518 příspěvků 17.04.18 14:57

@elen-ka tak samozrejme priorita je trvale bydliste, pak vek, ale dalsi body byvaly i za sourozence. ale asi to opravdu ted zrusili. no predstava, ze budu kazde dite vozit jinam, to si jdu rovnou hodit masli :/

elen-ka
Extra třída :D 12062 příspěvků 8 inzerátů 17.04.18 14:59

@lupilka.cz chápu, já to tak dělala dva roky. Bohužel jsme to zvládnout museli, pokud jsem chtěla chodit do práce.

Saffiraa
Závislačka 3722 příspěvků 14 inzerátů 17.04.18 15:07

U nás v MŠ také nejsou body za sourozence. Ale ve škole to obodované je. :mavam:

Korculalala
Zasloužilá kecalka 515 příspěvků 17.04.18 15:11

Ahojte, prosím nevíte někdo jestli je reálné že by mi příjmuli do školky dítě v únoru, místo v září? A nebyly mu ješté tři roky ale bylo o tři měsíce mladší? Asi je to trochu sci -fi že..

elen-ka
Extra třída :D 12062 příspěvků 8 inzerátů 17.04.18 15:11
@Saffiraa píše:
U nás v MŠ také nejsou body za sourozence. Ale ve škole to obodované je. :mavam:

jj, ve školách v okolí také jsou body za sourozence.

elen-ka
Extra třída :D 12062 příspěvků 8 inzerátů 17.04.18 15:12
@Korculalala píše:
Ahojte, prosím nevíte někdo jestli je reálné že by mi příjmuli do školky dítě v únoru, místo v září? A nebyly mu ješté tři roky ale bylo o tři měsíce mladší? Asi je to trochu sci -fi že..

No tak záleží na školce a kapacitě. U nás ve školce po rozšíření jsou přijati i děti, kterým je 2,5 let.

Pekoni
Extra třída :D 13397 příspěvků 17.04.18 15:15
@Korculalala píše:
Ahojte, prosím nevíte někdo jestli je reálné že by mi příjmuli do školky dítě v únoru, místo v září? A nebyly mu ješté tři roky ale bylo o tři měsíce mladší? Asi je to trochu sci -fi že..

Záleží na počtu přihlášených dětí. Dceři byly 3 roky až v dubnu, byla přijatá a v březnu nastoupila. Měli jsme štěstí, že se ten rok přihlašovalo mín dětí.

kruel
Kecalka 225 příspěvků 17.04.18 15:16

@Korculalala
U nás to šlo v pohodě. Dítě jsem nahlásila na zápisu, bylo přijato od září ale reálně nastupovalo až v lednu (3 narozeniny až v dubnu)

Korculalala
Zasloužilá kecalka 515 příspěvků 17.04.18 15:17

@elen-ka děkuju tak já zkusím obvolat školky v okolí a poinformovat se.

Korculalala
Zasloužilá kecalka 515 příspěvků 17.04.18 15:25

Aha aha, dcera má třetí narozeniny v květnu2019 takže by krásně vycházelo aby šla v září 2019 do školky. Jenomže já mám plánovanou na únor 2019 složitou operaci se složitou rekonvalescencí a bude skoro nereálné abych se kvalitně starala o dítě (vaření, procházky), babičky pracující a ne moc spolehlivé takže mi zbývají buď jesličky, což bude velká fin. Zátěž a nebo školka ale to bych musela s dcerou k zápisu už teď v květnu? pro školní rok 2018/19 ikdyž bych ji chtěla dát v v průběhu druhého pololetí? Teď ještě nic moc neumí ani na nočník tak nevím aby to nebylo bez šance.

kruel
Kecalka 225 příspěvků 17.04.18 15:28

@Korculalala
My to měli podobně. Akorát že dcera je v dubnu. Jinak vlastně stejně jako ty…na zápis už teď pro rok 2018/2019 (my taky museli i když nastupovala až v lednu) a tam se přímo domluv, že by nastupovala třeba až od ledna, nebo února. U nás to nebyl vůbec problém (jsme malé město). Co jen vím, někde chtějí za „držení místa“ zaplatit školené už od září.

Tichopredbouri
Zasloužilá kecalka 876 příspěvků 17.04.18 15:29
@lupilka.cz píše:
@elen-ka tak samozrejme priorita je trvale bydliste, pak vek, ale dalsi body byvaly i za sourozence. ale asi to opravdu ted zrusili. no predstava, ze budu kazde dite vozit jinam, to si jdu rovnou hodit masli :/

No vidíš a já vozím každé dítě jinam, právě kvůli tomuto systému bodování. U nás je škola a školka v jedné budově, je to jedno zařízení s jednou ředitelkou. Ve škole mám dvě děti a školkové musím vozit jinam, protože místo mu uniklo o jeden bod, právě díky tomu, že vzali přednostně dítě, které mělo ve školce sourozence, i když bylo mladší, než moje.

kruel
Kecalka 225 příspěvků 17.04.18 15:30

@Korculalala Jo a na nočník se dcera naučila až to léto po zápisu. Jíst lžičkou a pomalu oblékání se učila už tam ;) Víc ti řeknou v dané školce na zápisu

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Váš příspěvek
Reklama

Reklama

Poslední články

Jak probíhala stavba rodinného domu na klíč pro čtyřčlennou rodinu?

Čtyřčlenná rodina pana Nového toužila vyměnit byt v panelovém domě za vlastní... číst dále >

Do plavek s eMimino.cz: Zdravá budoucnost před námi

Všechno jednou končí... Nebo začíná? V posledním díle naší výzvy Do plavek s... číst dále >

Články z Expres.cz

Dejte pokutu všem, nebo si na vás došlápneme! Kristelová s Řepkou vyhrožují úřadu.

Rádi prohlašují, že jim jsou výpady vůči jejich vztahu lhostejné. Ve... číst dále >

Stala se mladá herečka obětí agresorů, nebo ji k zemi poslal alkohol?

Z toho jde strach! V baru na pražské Vinohradské třídě mělo dojít k napadení... číst dále >

Články z Ona Dnes

Kvůli extrémní chuti k jídlu váží roční holčička čtyřiadvacet kilo

Chahat Kumarová z Indie váží v pouhých šestnácti měsících neuvěřitelných... číst dále >

OBRAZEM: Třiašedesátiletá žena chtěla vypadat na pětadvacet. Povedlo se?

Manželka ruského moderátora Gauguina Solnceva by mohla být jeho matkou. Dělí... číst dále >