Školka - změna chování

403
6.9.21 09:21

Školka - změna chování

Ahoj maminky,

Jen by mě zajímaly názory e nástupem do školky.

Naše dcera teď ve 3letech poprvé nastoupila do školky, strašně se tam těšila a stále těší…od prvního dne když jsem ji vyzvedla po obědě tam chtěla spát tak dnes (po 3 dnech ve školce) poprvé tam spí…

Ale co mě trošku trápí je, že je na mě zlá a vůbec ne neposlouchá vše musím 10× opakovat a to se ještě urazi :roll:
Vždy jsme se spolu domluvily, nejsem ten typ co by ji dával na zadek a ani to nebylo potřeba… Jen když zvednu hlas tak začne brečet takže se snažím co nejvíc vklidnu vysvětlit, zeptat se co se děje a domluvit… Al fakt už nevím… Do školky se těší a je tam ráda, tak proč je pak zlá doma a už i vlastně cestou do u :nevim: :,(

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
9668
6.9.21 09:25

Myslím, že má hodně vjemů a je toho na ní prostě moc, ona to zvládne, ale potom doma to to dítě ze sebe musí nějak vypustit…řekla bych, že je to normální a časem se to srovná, chce to trpělivost.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
19565
6.9.21 09:25

Jakože za ty 3 dny, co tam byla, máš najednou z poslušného dítěte odmlouvačku a vzteklinu?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
34473
6.9.21 09:28
@Veroniiikaaa píše:
Ahoj maminky,

Jen by mě zajímaly názory e nástupem do školky.

Naše dcera teď ve 3letech poprvé nastoupila do školky, strašně se tam těšila a stále těší…od prvního dne když jsem ji vyzvedla po obědě tam chtěla spát tak dnes (po 3 dnech ve školce) poprvé tam spí…

Ale co mě trošku trápí je, že je na mě zlá a vůbec ne neposlouchá vše musím 10× opakovat a to se ještě urazi :roll:
Vždy jsme se spolu domluvily, nejsem ten typ co by ji dával na zadek a ani to nebylo potřeba… Jen když zvednu hlas tak začne brečet takže se snažím co nejvíc vklidnu vysvětlit, zeptat se co se děje a domluvit… Al fakt už nevím… Do školky se těší a je tam ráda, tak proč je pak zlá doma a už i vlastně cestou do u :nevim: :,(

Je toho na ni dost, vybíjí si emoce. Neustupovat, ale být shovívavá. To přejde.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1262
6.9.21 09:29

Je unavená a má v životě obrovskou změnu, doma tím chováním uvolňuje napětí. Některé děti jsou ubrečené, některé uvztekané, někdo se třeba začne počůrávat. Je to normální. Stůj si v klidu za svým a vysvětluj situaci. Že jste se spolu vždy v klidu domluvily přece neznamená, že to tak bude celý život, děti se mění, prosazují si svou. :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3207
6.9.21 09:30

Jak píše @Tarinka. Ve školce se nemůže projevit úplně svobodně jak by chtěla a ty jsi její jistota, takže to dohání doma. Časem se to srovná a bude líp zvladat změny prostředí.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
403
6.9.21 09:31

@unuděná bohužel ano :roll:
Ona je sice palic s vlastní hlavou ale dalo se s ní domluvit, teď… Mi řekne mami n budem se dohadovat :roll: a nebo mě ignoruje… Je to vždy když ji vyzvednu ze školky… Vik ně byl celkem dobrý to se chodila za mnou mazlit a chtěla všude se mnou chodit za ruku a byla hodná.
Nevím no, zas nechci školku uspěchat a nechávat jí tam celý den když do října n musím, ale ani ji branit tam být, když tam chce být :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
403
6.9.21 09:34

@prejeta_zaba moc děkuji, já se snažím… Ale už i večerní čištění zubů je moje peklo… Sprcha dobrý, ale jak má vylézt zacn plakát a u zubů má najednou milion věci co chce udělat a ne si čistit zuby ( trvá nám to i 20minut n z si je vyčistí )
A já jsem hlavně citlivka takže je mi to líto když je škaredá a pak tlačím slzy…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
19565
6.9.21 09:35
@Veroniiikaaa píše:
@unuděná bohužel ano :roll:
Ona je sice palic s vlastní hlavou ale dalo se s ní domluvit, teď… Mi řekne mami n budem se dohadovat :roll: a nebo mě ignoruje… Je to vždy když ji vyzvednu ze školky… Vik ně byl celkem dobrý to se chodila za mnou mazlit a chtěla všude se mnou chodit za ruku a byla hodná.
Nevím no, zas nechci školku uspěchat a nechávat jí tam celý den když do října n musím, ale ani ji branit tam být, když tam chce být :nevim:

Jak píšou holky, jsou to na ní velké změny a je utahaná. Ten začátek září je náročný nejen pro ty, co jdou do školky prvně, mě usínala za pochodu i prvňačka :mrgreen: Dopřej jí po školce hodně odpočinku a volné zábavy, uber na požadavcích, ale stále důsledně trvej na tom, co je důležité. Nechce čistit zuby a říká ti „mami nebudeme se dohadovat“? No, nebudeme. Prostě si je vyčisti a tečka :nevim: Ono si to sedne, zajede si režim a nebude mít tak velké psychické vypětí ve školce. Pak i doma se zklidní.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6588
6.9.21 09:37

Vypouští páru :D Ve školce je určitě vzorna, tak někde to pak musí vyventilovat. Moje dcera to tak taky měla když začala chodit do školky, vždycky byla protivná tak hodinu po příchodu, pak už dobrý..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
19565
6.9.21 09:38
@Veroniiikaaa píše:
@prejeta_zaba moc děkuji, já se snažím… Ale už i večerní čištění zubů je moje peklo… Sprcha dobrý, ale jak má vylézt zacn plakát a u zubů má najednou milion věci co chce udělat a ne si čistit zuby ( trvá nám to i 20minut n z si je vyčistí )
A já jsem hlavně citlivka takže je mi to líto když je škaredá a pak tlačím slzy…

Tak jí to ale nedovol ne? Jako strávit 20 minut v koupelně čištěním zubů, od kterého odbíhá, to je pro mě třeba scifi. Prostě řeknu „za 10 minut jdeme čistit zuby, už se od toho neodchází, co potřebuješ, udělej teď“, pak hned do postele. No a nenech jí odbíhat, i kdybys u ní měla celou dobu stát. Chápu, že pokud s ní šlo dřív vše jako po másle, tak je to pro tebe dost změna, ale fakt není potřeba „tlačit slzy“ jen proto, že jí dáš něco příkazem a trváš na tom :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
25866
6.9.21 09:39

@Veroniiikaaa Bude unavenější (musí se víc souředit, řešit věci sama za sebe, má hodně interakce. nových podnětů) a proto i podrážděnější.
Nebers to osobně, jen s láskou nastavuj hranice a měj určité pochopení. Ono si to sadne.
Plus tedy děti se ve školce seznámí i s novými „vzory a možnostmi“ chování, a ne vždy je to chování hodné Mirka Dušína (spolužáci a jejich rodiny prostě budou různí). Takže tam pak nastává důležitá fáze být pro dítě vzorem a pomoci mu zorientovat se, že co dělá Pepíček vy doma prostě neděláte a dělat nebudete.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
25866
6.9.21 09:42

@Veroniiikaaa Jinými slovy ty jsi do teď vlastně nevychovával, protože jsi nemusela. No tak vítej v realitě.
Ano, děťátko se občas vztekne, je držkaté, popláče si, když něco nemůůže nebo když se po něm něco chce. To je normální proces, nic, z čeho ty by ses měla hroutit, být lítostivá nebo plakat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
403
6.9.21 09:46

Moc děkuji všem… Tak budu doufat že se brzy srovnáme a zas bude dobře.

Příspěvek upraven 06.09.21 v 09:51

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
403
6.9.21 09:50

@Svistice to máš pravdu, že dítě je občas vztekle a takové období jsme si taky prošly a ne jednou… A že jsem ji nevychovávala??? L to myslíš jak?

Je mi jasné že ze školky dojde s novým výrazy, chováním a kdo vi s čím ještě… Jen mě zajímalo zda to měl někdo podobné… Je to mě první dítě, takže pro nás opět nová etapa se kterou se musíme naučit pracovat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat