Školková nemocnost - 3 roky

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
DnnnK
Zasloužilá kecalka 576 příspěvků 21.10.14 17:04
Školková nemocnost - 3 roky

Ahoj holky, potřebovala bych poradit, prosím! Syn nastoupil do školky v září, 14 dní zpátky dobral atb - měl angínu, dnes jsme byli opět u mudry a zase angína, pokaždé vysoké horečky:( Co mě ale trápí je to, že nám mudra navážno dnes řekla, že vůbec nemáme syna do školky dávat alespoň dva měsíce!

Jak to řešíte vy? Necháváte děti doma? Jsou takhle častá atb normální? Mám strach, abych mu neodbourala imunitní systém :zed:

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
DnnnK
Zasloužilá kecalka 576 příspěvků 21.10.14 17:11

Navíc nevím, jestli ty druhé atb nasadit, protože má podle doktorky povlak a váčky v krku, ale crp nemá, horečky má vysoké, já nevím :zed:

Sona8056
Kecalka 125 příspěvků 21.10.14 17:13

Bohužel, s MUDr. souhlasím. Žádné promořování apod. kecy. A co Vám vadí? (nemyslím otázku zle). Já bych neváhala a nechala ho doma. Nechávám i 5ti letou. S ředitelkou jsem min týden konzultovala (dcera od září ve školce 14 dní dohromady), jakou mají nemocnost. Říkala, že epidemie mají většinou v listopadu, že kvůli mladšímu synovi i jí mám klidně dceru nechat doma a vodit třeba jen na akce… Je ještě malej na to, aby byl chudák takhle na atb…
edit: nechávám jí doma týden po nemoci, při rýmě a kašli. Dost jsem se s dětmi nalítala. Včetně rtg plic. Už si připadám jak psychouš.

Příspěvek upraven 21.10.14 v 17:19

RRRezet
Stálice 80 příspěvků 21.10.14 17:14

Ahoj, řešili jsme něco podobného se synem na jaře. Bylo nám doporučeno nechat syna alespoň měsíc doma. Po měsíci se vrátil do školky a bez nemoci dochodil až do konce prázdnin. Pytlíkovali jsme to s hlídáním, ale nakonec jsme to zvládli.

Sona8056
Kecalka 125 příspěvků 21.10.14 17:18
@DnnnK píše:
Ahoj holky, potřebovala bych poradit, prosím! Syn nastoupil do školky v září, 14 dní zpátky dobral atb - měl angínu, dnes jsme byli opět u mudry a zase angína, pokaždé vysoké horečky:( Co mě ale trápí je to, že nám mudra navážno dnes řekla, že vůbec nemáme syna do školky dávat alespoň dva měsíce!Jak to řešíte vy? Necháváte děti doma? Jsou takhle častá atb normální? Mám strach, abych mu neodbourala imunitní systém :zed:

Jinak pokud dostal po druhé atb, tak má zůstat doma, protože tělo po atb. je hodně náchylné a oslabené. Takže po atb. jsem dceru nechala 2 týdny doma a to min. Imunitu tím neodbouráte, chce to prostě vyléčit a nechat organismus v klidu si odpočinout a bez bacilů.

DnnnK
Zasloužilá kecalka 576 příspěvků 21.10.14 17:27

No jo, ale my chodíme s manželem do práce, takže dva měsíce jsou mega dlouhá doba, co bych asi zaměstnavateli řekla? No a to, že se malý doma nudí je věc druhá, školka mu fakt prospívá.. Já pro něj chci samozřejmě to nejlepší, jen prostě nevím, jestli atb vůbec nasazovat, jestli je povlak v krku a horečky důvod pro atb, když nemám výsledky crp?? Navíc, pomůže ponechat doma a do kdy??

Sona8056
Kecalka 125 příspěvků 21.10.14 17:30
@DnnnK píše:
No jo, ale my chodíme s manželem do práce, takže dva měsíce jsou mega dlouhá doba, co bych asi zaměstnavateli řekla? No a to, že se malý doma nudí je věc druhá, školka mu fakt prospívá.. Já pro něj chci samozřejmě to nejlepší, jen prostě nevím, jestli atb vůbec nasazovat, jestli je povlak v krku a horečky důvod pro atb, když nemám výsledky crp?? Navíc, pomůže ponechat doma a do kdy??

Aha, tak to jooo… Já myslela, že jsi doma. No tak to je na houby, co Ti mám říct. 2 měsíce těžko v práci omluvíš. A jak dlouho měl či má ty teploty? Podle mě atb. dala kvůli teplotám.

poplach
Zasloužilá kecalka 848 příspěvků 21.10.14 17:40

Klasická angína nemá nízké CRP, nízké CRP se neléčí ATB. Je možná i virová. Pokud se ti nelíbí diagnoza od PL, zkus zajít na ORL.

Halamka
Závislačka 3925 příspěvků 21.10.14 19:26

A co výtěry krku? Dělala mu je dr??
Jinak dcera byla první dva roky školky /chodila od cca 4 let/ 3-5 dní školka a min tři týdny doma. Pořád dokola. Poslední rok to bylo o kousek lepší, to byly jen dvě streptokokový angíny po sobě a párkrát kašel s hnisavou rýmou.
Zvlášť u tak malých dětí se s tím asi musí počítat, že budou často nemocné. někdo dá dítko do školky „jen“ s rýmou, pro druhé to znamená zánět v uchu apod…
Jinak jsem lékárnám dělala po celé tři roky parádní tržbu kupováním a zkoušením zaručených prostředků na imunitu-a prd. jediné, co se trochu osvědčilo, byl preventan junior. Jinak to byli vyhozené tisíce :zed: Ale co by člověk neudělal pro zdraví svého dítěte :nevim:

ORL bych také zvolila alespoň pro konzultaci, jestli tam nenajdou příčinu.

vikki.v
Kecalka 149 příspěvků 21.10.14 22:48

Holky, můžu se zapojit s dotazem, jestli dáváte dětem něco na podporu imunity? Máte s tím zkušenosti? Já dávám Imunoglukam - malý moc nejí ovoce ani zeleninu a celkově s jídlem bída, naštěstí se teď ve školce trošku rozjedl, navíc máme tendence k zápalu plic, rozjede se mu to i z obyč rýmy. Zatím se tedy kupodivu drží, možná je to tím, že kdykoliv má nějaký náznak nachlazení (zatím od září 2×), tak preventivně nechávám doma, něčím dopuju, odsávám rýmu a aspoň 2× denně inhalujeme vincentku. Minulý rok jsme byli nemocní snad celou zimu, měl 3× ATB a to do školky nechodil :nevim:
@DnnnK
Já bych nechala doma, pokud by to nešlo nějak zařídit, tak bych se i tak pokusila nechat co nejdýl. Jinak zajít na ORL :-)

omites
Extra třída :D 12799 příspěvků 21.10.14 22:54

My jíme letos lichořeřišnici a paráda.

strašpytlík
Kecalka 118 příspěvků 14.02.15 18:47
Kdo může do školky poslat hygienu

Ahoj maminky školkových dětí,
syn chodí od září do školky první rok, budou mu čtyři. Od půlky září je stále nemocný, pročetla jsem diskuse, že se to první rok stává, než se dítě promoří. Jenže v naší školce je situace taková, že tam je spálový bacil a některé děti měly již třikrát. Rýmy, kašel a občasné střevní chřipky už ani neřeším. Spálová angína tam lítá po třídách, takže dětí chodí málo. Paní učitelky samy říkají, že takovou nemocnost nepamatují. Chci se zeptat, kdo dává podnět k tomu, aby byl dětem udělán výtěr při takovém výskytu spálové angíny? Od října to tam koluje a ani Vánoce nepomohly. Vždycky to mají ve dvou třídách ze čtyř, kde je třeba z 25 běžně 9 nebo 12.Pak se to zase objeví v těch dalších 2 a zase dokola. Někdo tady už psal, že lékař nedoporučí náchylnějším dětem třeba 2 měsíce chodit do školky. :,( Jenže, kdo chodí do práce…Já už jsem z toho zoufalá, malému stačí 3dny ve školce nebo týden a onemocní. Je mi ho fakt líto a nejsme zdaleka samotní. Momentálně ještě v předškolákách řádá virový zápal plic. :zed:

Alichi
Kelišová 5631 příspěvků 14.02.15 19:20

Poslat ji tam můžeš klidně ty (na základě podnětu), ale obávám se, že toto ti vyřešit nepomůže, nemá na to páky. Ještě tak možná tu střevní chřipku, pokud lehne půl školky a někdo to nahlásí (opravdu během pololetí se vám tam prohnala vícekrát?). :nevim:

Už teda nemusím řešit školkové nemoci, ale vidím, že děti marodí i ve škole - jen ostatní rodiče žijí v „blažené nevědomosti“, s čím že kdo zůstal doma.

Mimochodem - kolegyně řešila neustálé angíny u dcery a nakonec se zjistilo, že nosičem je ona (matka), ne nikdo ve školce. Takže v asi 35 letech šla sama trhat krční mandle.

edit: Tak nad tím dumám, dříve tedy při výskytu v předškolním kolektivu se kontaktům výtěr z krku dělal, plus se stanovil tzv. „lékařský dohled“, děti se spálou prostě byly hospitalizované na infekčním. Ale za svých 12 let praxe jsem to nezažila, už je to jinak. :?

strašpytlík
Kecalka 118 příspěvků 14.02.15 19:32

Ahoj, opravdu se tam ta spálovka tak dlouho drží. Konkrétně u malého ve třídě to měla postupně více než polovina dětí. Malý dobral antibiotika a za dva dny horečka, nebyl ve školce ani nikde, jen doma. Chytla jsem od něj angínu já, ted manžel leží s hnisavou angínou. Sousedky holčička chodí do stejné školky o rok výše, měla to už třikrát!!!

Alichi
Kelišová 5631 příspěvků 14.02.15 19:43

Jo, já myslela opakovaně tu střevní virózu.

Co na to říká pediatr? Totiž zrovna pediatr by měl zaslat na hygienu formulář „Hlášení o výskytu infekční nemoci“ - spála je diagnóza podléhající povinnému hlášení.

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

5 netradičních jarních tipů co podniknout v Praze

Rozhodli jste se na počátku jara navštívit hlavní město? Stověžatá Praha... číst dále >

Make-up pro děti: Legrace, nebo nebezpečí?

Těžko obhájíte, že se make-up hodí jen pro dospělé, když v hračkářstvích... číst dále >

Články z Expres.cz

Po olympiádě jsem chtěla se vším seknout, říká veleúspěšná Sáblíková

Sama jsem byla překvapená z toho, jak jsem letos jezdila v pohodě, bez... číst dále >

Budeme je kopat do achillovek! Vydra před zápasem s Anglií naštval české fanoušky

V pátek večer čeká českou fotbalovou reprezentaci nezapomenutelný zápas. V... číst dále >