Školkové nemoci mi ničí život....

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 02.12.18 21:22
Školkové nemoci mi ničí život....

Zdravím holky, potřebuji se vypovídat. Od té doby co syn nastoupil v září do školky a začal tahat ty nekonečné školkové nemoci se mi už začíná bořit svět. Měla jsem hroznou radost, že tam chodí, protože školka mu prospívá a navíc program co tam má mu já už doma s mladším dítětem nejsem schopna zajistit.Ve školce si postupně krásně zvykl, chodila jsem pro něj po obědě, dali jsme spát mladší a hráli si spolu, povídali si o školce, paráda. No, odchodil tahem pouhé 3 týdny a od té doby jedeme prakticky nonstop v nemocem, protože vždy to chytí od něj mladší. Už jsem opravdu zoufalá a připadám si jak v začarovaném kruhu, co týden 14 dní sedíme u doktorky, v lékárně nechám majlant, každý radí něco jiného, přírodní produkty, zaručené pecky, co jim pomohli, nám nepomáhá prostě nic, prostě děti neustále kašlou a soplí, mají teploty, už to nemůžu ani slyšet, jsem na to alergická…Ztrácím do všeho chuť, bojím se jít ven, aby nenastydli, bojím se něco naplánovat, vše pak musím jen rušit a přehazovat. Ani vypadnout z domu už nepomáhá, stejně myslím jen na ty prokleté nemoce a jak dětem mám pomoci, co jim dát, aby nebyli pořád nemocné. Předtím jsem měla zdravé děti, mohli jsme dělat všechno, pořád jsme byli venku, teď je to naopak, jsem z toho zoufalá a často je mi do pláče. Vize žádné, celá zima na krku a my jsme už ted pořád zavření doma. Ráno když vstávám a slyším to kašlání a smrkání, úplně se mi stáhne žaludek, že tohle budu zase poslouchat a řešit celé další dny.Do školky už skoro nechodí, jedeme v režimu,4 dny školky,2 týdny doma a podobně, zase začal plakat když tam jde, protože je na mě z pobytu doma fixovaný. Nemám momentálně vůbec chut do života, nemám chut k jídlu, do zrcadla se raději ani nedívám, jsem úplně strhaná, je mi špatně od žaludku a jsem úplně vycucaná, bez života, bez energie.Pak někde slyším, jak nějaké dítě má závažnou nemoc a v tu chvíli bych si nafackovala. Stydím se za to, jak to prožívám, ale nemohu jinak…

Stránka:  1 2 3 4 Další »
Reakce:
GabinkaCh
Závislačka 2562 příspěvků 02.12.18 21:31

Řešíš hovadiny.Nemáš problémy,holka

zrcadlo
Kelišová 6967 příspěvků 02.12.18 21:31

Měla jsem to poslední dva roky podobně, ale nehroutila jsem se z toho, byla jsem doma s mladší a nebyl problém prostě nejít do školky 3 týdny v kuse. Ovšem letos jsem doufala, že mladší nastoupí do školky taky a už je promořená od bráchy (když už to dva roky brácha tahal domů a ona úspěšně chytala). No a ono prd, od září je vždycky 3-4 dny ve školce a pak 10 dnů doma. Odložila jsem kvůli tomu nástup do práce a netuším, kdy se to urovná tak, abych byla schopná někde pracovat. Naštěstí máme našetřeno a jsme bez dluhů, tak nutně pracovat nemusím, ale fakt si neumím představit, že bych makala (i kdybych se na OČR střídala s manželem, už bychom oba byli doma několik týdnů).

KristynaTita
Kecalka 450 příspěvků 02.12.18 21:34
@Anonymní píše:
Zdravím holky, potřebuji se vypovídat. Od té doby co syn nastoupil v září do školky a začal tahat ty nekonečné školkové nemoci se mi už začíná bořit svět. Měla jsem hroznou radost, že tam chodí, protože školka mu prospívá a navíc program co tam má mu já už doma s mladším dítětem nejsem schopna zajistit.Ve školce si postupně krásně zvykl, chodila jsem pro něj po obědě, dali jsme spát mladší a hráli si spolu, povídali si o školce, paráda. No, odchodil tahem pouhé 3 týdny a od té doby jedeme prakticky nonstop v nemocem, protože vždy to chytí od něj mladší. Už jsem opravdu zoufalá a připadám si jak v začarovaném kruhu, co týden 14 dní sedíme u doktorky, v lékárně nechám majlant, každý radí něco jiného, přírodní produkty, zaručené pecky, co jim pomohli, nám nepomáhá prostě nic, prostě děti neustále kašlou a soplí, mají teploty, už to nemůžu ani slyšet, jsem na to alergická…Ztrácím do všeho chuť, bojím se jít ven, aby nenastydli, bojím se něco naplánovat, vše pak musím jen rušit a přehazovat. Ani vypadnout z domu už nepomáhá, stejně myslím jen na ty prokleté nemoce a jak dětem mám pomoci, co jim dát, aby nebyli pořád nemocné. Předtím jsem měla zdravé děti, mohli jsme dělat všechno, pořád jsme byli venku, teď je to naopak, jsem z toho zoufalá a často je mi do pláče. Vize žádné, celá zima na krku a my jsme už ted pořád zavření doma. Ráno když vstávám a slyším to kašlání a smrkání, úplně se mi stáhne žaludek, že tohle budu zase poslouchat a řešit celé další dny.Do školky už skoro nechodí, jedeme v režimu,4 dny školky,2 týdny doma a podobně, zase začal plakat když tam jde, protože je na mě z pobytu doma fixovaný. Nemám momentálně vůbec chut do života, nemám chut k jídlu, do zrcadla se raději ani nedívám, jsem úplně strhaná, je mi špatně od žaludku a jsem úplně vycucaná, bez života, bez energie.Pak někde slyším, jak nějaké dítě má závažnou nemoc a v tu chvíli bych si nafackovala. Stydím se za to, jak to prožívám, ale nemohu jinak…

Na zimu do skolky at nechodi. Takto to maminky delaji…

ivašot.
Kelišová 6743 příspěvků 02.12.18 21:36
@Anonymní píše:
Zdravím holky, potřebuji se vypovídat. Od té doby co syn nastoupil v září do školky a začal tahat ty nekonečné školkové nemoci se mi už začíná bořit svět. Měla jsem hroznou radost, že tam chodí, protože školka mu prospívá a navíc program co tam má mu já už doma s mladším dítětem nejsem schopna zajistit.Ve školce si postupně krásně zvykl, chodila jsem pro něj po obědě, dali jsme spát mladší a hráli si spolu, povídali si o školce, paráda. No, odchodil tahem pouhé 3 týdny a od té doby jedeme prakticky nonstop v nemocem, protože vždy to chytí od něj mladší. Už jsem opravdu zoufalá a připadám si jak v začarovaném kruhu, co týden 14 dní sedíme u doktorky, v lékárně nechám majlant, každý radí něco jiného, přírodní produkty, zaručené pecky, co jim pomohli, nám nepomáhá prostě nic, prostě děti neustále kašlou a soplí, mají teploty, už to nemůžu ani slyšet, jsem na to alergická…Ztrácím do všeho chuť, bojím se jít ven, aby nenastydli, bojím se něco naplánovat, vše pak musím jen rušit a přehazovat. Ani vypadnout z domu už nepomáhá, stejně myslím jen na ty prokleté nemoce a jak dětem mám pomoci, co jim dát, aby nebyli pořád nemocné. Předtím jsem měla zdravé děti, mohli jsme dělat všechno, pořád jsme byli venku, teď je to naopak, jsem z toho zoufalá a často je mi do pláče. Vize žádné, celá zima na krku a my jsme už ted pořád zavření doma. Ráno když vstávám a slyším to kašlání a smrkání, úplně se mi stáhne žaludek, že tohle budu zase poslouchat a řešit celé další dny.Do školky už skoro nechodí, jedeme v režimu,4 dny školky,2 týdny doma a podobně, zase začal plakat když tam jde, protože je na mě z pobytu doma fixovaný. Nemám momentálně vůbec chut do života, nemám chut k jídlu, do zrcadla se raději ani nedívám, jsem úplně strhaná, je mi špatně od žaludku a jsem úplně vycucaná, bez života, bez energie.Pak někde slyším, jak nějaké dítě má závažnou nemoc a v tu chvíli bych si nafackovala. Stydím se za to, jak to prožívám, ale nemohu jinak…

Vítej v realitě. Neznám snad žádné dítě, které by nástup do školky neodnesly zvýšenou nemocností. Snad se jen můžeš utěšovat, že mladší už snad zvládne nástup do školky snáz, když si teďtak trénuje imunitu.
Snaž se hlavně hodit do klidu, tvoji nervozitu děti vycítí a nic dobrého jim to nepřinese, spíš naopak.

jenny.fields
Nadpozemská drbna 25274 příspěvků 02.12.18 21:37

Prostě ho přes zimu ze školky stáhni a hotovo. :nevim: Když to tak odnáší mladší.

Uživatel je onlineTichošlápek
Extra třída :D 10921 příspěvků 02.12.18 21:37

Tak ho tam nedavej, když jsi doma s mladším

ivašot.
Kelišová 6743 příspěvků 02.12.18 21:39
@GabinkaCh píše: Řešíš hovadiny.Nemáš problémy,holka

Souhlasím, opravdu bych školkové rýmy a kašle „neobviňovala“ z toho, že mi ničí život

Rive
Ukecaná baba ;) 1126 příspěvků 02.12.18 21:40

Když dcera nastoupila do šlolky, tak byla taky furt nemocná, vždycky dva dny ve školce a měsíc doma, jelikož jsem doma se synem, tak jsem to neřešila, na zimu byla doma a začala chodit zase na jaře, letos nebyla nemocná ani jednou…
Ty to moc prožíváš…

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 02.12.18 21:40

Úplne ti rozumim.nejradeji bych male nedovolila jit Vubec do skolky,nakolik 4dny tam a pak cela rodina mesic rymicky a nevyspani..chodím do prace a nemohu byt nevyspana.mame chuvu,platíme skolku a proste cely spatne.jsem si myslela že už bude klid,ale ne..25tis/mesicne jsme lehci at muzu chodiť do prace.a to opravdu do ni nesmim nevyspana.. :cert: :pocitac: :(

mrazik6
Zasloužilá kecalka 868 příspěvků 1 inzerát 02.12.18 21:40

Počkej až ti dotáhne domů střevní virozu… to je největší chuťovka. Než to ( přinejmenším jedno kolo) obejde všechny členy rodiny, uběhne cca 14 dnů, pak dáš do školky a dotáhne to znovu. No jo, bez dětí by člověk ani nevěřil, co bacilů existuje.

Lama Lama
Hvězda diskuse 49514 příspěvků 5 inzerátů 02.12.18 21:41
@Anonymní píše:

Proč nejsi schopná zajistit program tříletému dítěti? Nějaké kámoky s dětmaa, jít ven.. tříleták přece není až tak náročný na program…
Za co necháváš prachy v léárně… na školkové nemoci snad stačí max paralen a nurofen sirup při horečce, kapky do nosu na noc.. :think: Na zbytek bych se vybodla a hlavně snažila hodit do klidu. Beztak je to celé o stresu nepohodě.
Co tě baví, co máš ráda? Co by tě naplňovalo?

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 02.12.18 21:43

No holky asi máte pravdu,jsem hysterka a moc to prožívám,možná jsem to potřebovala slyšet…

flybe
Zasloužilá kecalka 548 příspěvků 02.12.18 21:46

Nejsi hysterka prišla jsi si postezovat :nevim: Vzdyt od toho to tady je ne ;)

japato
Kecalka 181 příspěvků 02.12.18 21:47

Syn je po nástupu do školky také o dost víc nemocný, prakticky celý říjen nechodil… Tak jsem přijala opatření - koupila jsem zvlhčovač vzduchu, v místnostech kde se pohybuje stříkám Eucasol, kapu mu přírodní kapičky lichořeřišnice a echinaceu, dávám občas čichat rýmovník a zatím 3 týdny drží… :-)

Stránka:  1 2 3 4 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Co si uvařit na Vánoce, když se snažíte zhubnout?

Pokud jste pevně rozhodnutá, že letos o Vánocích se ručička váhy nehne směrem... číst dále >

Diskuze s tatínkem Janem: O hraní i péči o nemocné dítě

Pojďte si popovídat do diskuze na eMiminu s tatínkem, který po narození... číst dále >

Články z Expres.cz

Vánoční večírek podle Jana Tuny: 5 rad, které vám zachrání pověst i obličej

Pokud nechcete na vánočním večírku dopadnout jako Jan Tuna (45), který... číst dále >

Netradiční manželství Moniky Leové: „Bydlíme se spolubydlícími, ceny bytů jsou vysoké!“

„Bydlíme s manželem zatím v podnájmu se spolubydlícími,“ řekla nám modelka a... číst dále >

Články z Ona Dnes

Sexting provozuje každé desáté dítě, varuje odborník

Lidská sexualita není věcí veřejnou. To říká docent Kamil Kopecký z Centra... číst dále >

Pelíšky už asi nepřebiji, říká filmová Jindřiška

Před dvaceti lety jí popularita filmu Pelíšky byla dost nepříjemná, s... číst dále >