Školkovné - kdo počítá částku ?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Ajamateridouska
Zasloužilá kecalka 912 příspěvků 21.01.19 16:38
Školkovné - kdo počítá částku ?

Prosím o názor pouze účetní nebo daňové poradkyně. Sama jsem účetní s dlouholetou praxí. Dnes jsem však měla střet zájmů v soukromé školce mého vlastního dítěte. S vystavením potvrzení - formulářem o školkovném neměli problém, avšak bylo mi sděleno, že si částku mám dopočítat sama. S paní učitelkou jsem se vcelku dlouho na toto téma přela, stejný názor měla i jejich účetní - mám si to vypočítat sama :mrgreen: … S touto situací jsem se za celou dobu školkovného u svých klientů nesetkala a rozhodně si nemyslím, že tento způsob je správný. Trvám na tom, že částku má vypočíst a doplnit školka. Samozřejmě jsem se dozvěděla, že nikdo z rodičů s tím problém neměl, pouze já :zed:. Moje argumenty, že za správnost uvedené částky v potvrzení by ručili a že by si tam mohl každý napsat, co by se mu zrovna hodilo, je moc neoslovily. Mám pocit, že svět se zbláznil. Snažila jsem se někde dohledat, že potvrzení včetně částky vystavuje pouze školka ( nikoliv já část za ně ), ale je to asi tak nad slunce jasná věc, že to není potřeba nikde uvádět :mrgreen:
Prosím o názor pouze znalé kolegyně. Možná pro ně i pro pobavení :D

Reakce:
Reflex
Závislačka 2849 příspěvků 21.01.19 16:45

Já tedy nejsem účetní, ale jak to myslíš, oni ti vystaví bianko potvrzení o tom, kolik jsi zaplatila za školku a ty si doplníš částku sama? To je snad trestné, ne? 8o To pak zaplatíš 5000 a dopíšeš si tam 12000 a v případě, že na to někdo přijde, tak budou stíhat je, ne?

Ajamateridouska
Zasloužilá kecalka 912 příspěvků 21.01.19 16:53

No přesně tak :mrgreen: ! To jsem se jim snažila celou dobu vysvětlit a nějak jsem nepochodila 8o … Rozhodně to nedělají z nějakého podvodného důvodu, jen z čisté neznalosti, kterou jim měla jejich účetní osvětlit. Bohužel se tak nestalo. Byla jsem osobně u toho, když jí učitelka volala a ona jí řekla do telefonu stejný blábol :zed:

Hanula1212
Kelišová 5317 příspěvků 21.01.19 17:04

Je to přímo v zákoně par. 38l odst. 2, písm. f tuším. Normálně bych si to potvrzení vzala s tím, že se jdu poradit na FÚ. Uvidíš ten fofr

histep
Závislačka 4257 příspěvků 21.01.19 17:06

§38l (jako L), odst. 2, písm. f:
f) potvrzením předškolního zařízení o výši vynaložených výdajů za umístění vyživovaného dítěte poplatníka v těchto zařízeních; potvrzení musí obsahovat
1. jméno vyživovaného dítěte poplatníka,
2. celkovou částku výdajů, kterou za něj za dané zdaňovací období poplatník vynaložil a
3. datum zápisu tohoto zařízení do školského rejstříku nebo evidence poskytovatelů nebo datum vzniku jeho živnostenského oprávnění.

Ajamateridouska
Zasloužilá kecalka 912 příspěvků 21.01.19 17:19

Paráda, moc děkuju !!!

Ajamateridouska
Zasloužilá kecalka 912 příspěvků 21.01.19 17:25

Tak ještě se k tomu znovu vyjadřuji, ač je to jasné, že celé potvrzení vystavuje školka. V daném paragrafu jsou všechny náležitosti, které má potvrzení obsahovat, uvedené. Což by ve finále mé potvrzení mělo. Mě jde o to, čím jim argumentovat, když tvrdí, že si částku mám dopočítat já ! Že to mají vypočítat oni :cert:

Regina Hero
Nadpozemská drbna 27825 příspěvků 21.01.19 17:30
@Ajamateridouska píše:
Tak ještě se k tomu znovu vyjadřuji, ač je to jasné, že celé potvrzení vystavuje školka. V daném paragrafu jsou všechny náležitosti, které má potvrzení obsahovat, uvedené. Což by ve finále mé potvrzení mělo. Mě jde o to, čím jim argumentovat, když tvrdí, že si částku mám dopočítat já ! Že to mají vypočítat oni :cert:

no já bych si to pro jistotu spočítala sama, abych věděla, že mi tam nenapíšou nějakou blbost… asi se jim nechce počítat…

Reflex
Závislačka 2849 příspěvků 21.01.19 18:15
@Ajamateridouska píše:
Tak ještě se k tomu znovu vyjadřuji, ač je to jasné, že celé potvrzení vystavuje školka. V daném paragrafu jsou všechny náležitosti, které má potvrzení obsahovat, uvedené. Což by ve finále mé potvrzení mělo. Mě jde o to, čím jim argumentovat, když tvrdí, že si částku mám dopočítat já ! Že to mají vypočítat oni :cert:

Ty tam něco napíšeš a oni ti to potvrdí? Nebo to stejně musejí ověřovat? Pokud ověřovat (jako že samozřejmě musejí), tak fakt nechápu smysl jejich snahy.

elpiska
Závislačka 2618 příspěvků 21.01.19 18:32

Vzhledem k tomu, že jde o potvrzení, musí ho vyplnit školka , protože podpisem potvrzuje to, že souhlasí vše, co je ve formuláři uvedené. Pokud tam nechtějí napsat částku, pak by neměli ani razítkovat a parafovat. Ale jak jinak argumentovat, mně nenapadá.

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Nejčastější chyby při usazování dětí do autasedačky

Téměř denně cestuje většina rodičů se svými dětmi autem. Snad žádný z nich by... číst dále >

Opepřete Valentýn lehce hříšnými kartami, stačí si je stáhnout

Valentýn je za dveřmi. Připravili jsme pro vás proto karty ke stažení, se... číst dále >

Články z Expres.cz

Babička heroinové Terezy: Proč prodává dům, kde vnučce slibovala nový domov?

Ke svým prarodičům pojí mnoho lidí výrazně silnější pouto než k vlastním... číst dále >

Neuvěřitelný příběh Slepičkové z Rapla: Chtěla se zabít, propadla alkoholu, dala se na víru

Objevuje se v nejzajímavějších televizních i divadelních projektech: zahrála... číst dále >

Články z Ona Dnes

Pohádky jsou švindl, říká psychiatr Radkin Honzák

Pohádky a Vánoce k sobě patří jako kapr a šupiny. Radkin Honzák však říká, že... číst dále >

Sedm tipů, jak vyřešit manželské neshody

Pokud spolu lidé umějí komunikovat, nemusí rozpory končit házením talířů nebo... číst dále >