Školkovné. Sleva na dani za rok 2017.

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

7sen
Nováček 4 příspěvky 10.01.17 19:03
Školkovne. Sleva na daní za rok 2017.

Zdravím. Nevíte kolik se dá odečíst na daní za státní školku?

Stránka:  1 2 3 4 5 6 Další »
Reakce:

Svistice
Neúnavná pisatelka 17442 příspěvků 20 inzerátů 10.01.17 19:17

@7sen Za rok 2016 9900. Ale jen skolkovne, stravne se nepocita. Za rok 2017 to bude 11000 Za jedno dite.

Hořec
Závislačka 4961 příspěvků 10.01.17 19:30

Vetřu se s dotazem: Školkovné se dá rozpočítat podle měsíců nebo se dá sleva uplatnit jako celek? Jde mi o to, že jsme 6 měsíců v roce 2016 školkovné neplatili (předškolák), ale nyní již platíme (dítě má odklad). Dá se uplatnit poměrná část školkovného (jestli počítám dobře, tak 3300)?

Any11 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 10.01.17 19:41

@Hořec ano, uplatnis to, co ti ve skolce napisou (tedy tu pomernou cast)

Regina Hero
Nadpozemská drbna 27383 příspěvků 10.01.17 19:42
@Hořec píše:
Vetřu se s dotazem: Školkovné se dá rozpočítat podle měsíců nebo se dá sleva uplatnit jako celek? Jde mi o to, že jsme 6 měsíců v roce 2016 školkovné neplatili (předškolák), ale nyní již platíme (dítě má odklad). Dá se uplatnit poměrná část školkovného (jestli počítám dobře, tak 3300)?
školkovné se nerozpočítává, počítá se za ten konkrétní kalendářní rok a ta částka, kterou jste skutečně zaplatili…

nozu
Extra třída :D 11683 příspěvků 10.01.17 19:46

@Hořec školkovné se uplatňuje jednorázově ve výši, kterou jsi v daném roce uplatnila, maximálně však 9900. Já mám syna od září také předškoláka a zrovna jsem si dnes ze školky přinesla potvrzení na 3600,–, co jsme zaplatili od ledna do června. Takže si vyžádej potvrzení ve školce a to uplatníte.

Hořec
Závislačka 4961 příspěvků 10.01.17 19:56

@Any11, @Regina Hero, @nozu, všem mockrát děkuji za bleskové odpovědi.

wera8
Kecalka 128 příspěvků 10.01.17 20:10

Mohu se vetrit s dotazem jak je to se soukromou skolkou? Od zari jsem davala syna 1× tydne do skolky na zvykacku, tak jestli se to na to taky vztahuje?
A ve skolce mam rict, ze potrebuji nejaky papir nebo davaji neco automaticky?

Dekuji moc, zatim jsem do dani nikdy nic nedavala, tak nevim jak to funguje.

Uživatel je onlinej.a.n.i1
Hvězda diskuse 63356 příspěvků 3 inzeráty 10.01.17 20:14

@wera8 Ano, plati to i pro soukrome skolky, pokud nejsou uplne nacerno.

Svistice
Neúnavná pisatelka 17442 příspěvků 20 inzerátů 10.01.17 20:16

@wera8 Zalezi na tom, jaky ma skolka ci hlidaci zarizeni statut. Ja loni jednodenni dochazku docházku syna do soukromé skolicky uplatňovala.
Nejlíp udeláš, kdyz se poptas tam, kam chodí.

wera8
Kecalka 128 příspěvků 10.01.17 20:32
@j.a.n.i1 píše:
@wera8 Ano, plati to i pro soukrome skolky, pokud nejsou uplne nacerno.

Dekuji moc, nacerno by to byt nemelo, je to anglicko-ceska materska skolka :think:

wera8
Kecalka 128 příspěvků 10.01.17 20:34
@Svistice píše:
@wera8 Zalezi na tom, jaky ma skolka ci hlidaci zarizeni statut. Ja loni jednodenni dochazku docházku syna do soukromé skolicky uplatňovala.
Nejlíp udeláš, kdyz se poptas tam, kam chodí.

Dekuji moc, ono to asi bude oboji, skolicka ale i se da na hlidani pokud neni prekrocena kapacita.

Na strankach maji statut (pokud to tedy je statut?): " Rámcového vzdělávacího programu pro předškolní vzdělávání "

Ornwen
Závislačka 4537 příspěvků 10.01.17 21:09

@wera8 většinou když to nejde uplatnit, tak by ti to řekli. U nás třeba školička v DDM uplatnit nejde, protože je to bráno jako zájmový kroužek.

Šmušmu
Zasloužilá kecalka 858 příspěvků 10.01.17 21:10

Ahoj, já se taky vetřu s dotazem. Od října chodím do práce na částečný úvazek (6 hodin denně), do té doby jsem byla na rodičáku. Mám dávat papíry na slevu na dani naší účetní v práci nebo manželovi? Manžel normálně pracoval celý rok, už uplatňuje slevu na dani na mě a na malého, tak jestli se k tomu dá ještě přidat ta školka?

Hanula1212
Kelišová 5108 příspěvků 10.01.17 21:13

@Šmušmu s největší pravděpodobností bude Tobě k vrácení sražených záloh na daň stačit sleva na poplatníka, takže další slevy jsou zbytečné. Slevu na školku ať si uplatní manžel.

Stránka:  1 2 3 4 5 6 Další »
 Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Video: Vlastnoručně vyrobeným adventním kalendářem zpříjemníte dětem čekání na Ježíška

Děti začínají být natěšené na vánoční dárky, tak jim to netrpělivé čekání... číst dále >

V soutěži Nastartujte se uspěl nápad na originální Priessnitzovy zábaly

V již šestém ročníku grantového programu Komerční banky a Asociace malých a... číst dále >

Články z Expres.cz

Řepka útočí na Erbovou: Plánovala mě zničit, z mojí smrti by měla zvrácenou radost!

Už 20. listopadu vyjde v pořadí čtvrtá kniha bývalého fotbalisty Tomáše... číst dále >

Malý blondýn s černou botou: Má Juncker během konference každou botu jinou?

Na tiskovou konferenci v belgickém Bruselu, kde vystoupil předseda Evropské... číst dále >

Články z Ona Dnes

Vánoční divočina podle Konarovské na přehlídce luxusního prádla

Jemné krajky, podvazky nebo průsvitné negližé na těle krásných modelek... číst dále >

Do chladného počasí stačí troje boty. Na kozačky do půli lýtek zapomeňte

Letní střevíčky a žabky jsme už definitivně uložili na dno botníku. Nastává... číst dále >