Školkový kašlík

2447
5.5.17 12:15

Školkový kašlík

Asi si potřebuju ulevit. Byla jsem tolerantní vůči pracujícím matkám, co dávají kašlající děti do školky. Bohužel na to moje děti doplatily.
Tříleťák chodí první rok, v únoru se mu narodil bráška (skoro o měsíc dřív, tak jsem řešila, co s docházkou. Chtěla jsem ho nechat aspoň 2 týdny doma, ale doma byl tak otravný ( předtím skoro měsíc doma nemocný, do školky ho dávám zdravého), tak šel na 3 dopoledne. Donesl si tak hrozný kašel, že z něho zvracel. Postupně to od něho chytila celá rodina. Já s manželem antibiotika, 2 týdení miminko skončilo v nemocnici na JIPce s hemofilovou nákazou a slabým zápalem plic. A to jsem s ním byla v pátek u Dr. a byl poslechově čistý a v neděli jsme skončili na pohotovosti.
Doktorka doporučovala nechat staršího doma až do prázdnin. Nedokázala jsem si to představit, tak jsem ho tam po 2 měsících vrátila, že ty nemoci odezněly. Chodil celý duben a teď zase kašel. No, má toho hemofila, co s ním malý skončil v nemocnici a mimino zase jinou bakterii a oba antibiotika. Takže jsem už vytrestaná dost a stahuju ho úplně ze školky. Od ledna tam strávil jeden měsíc. Díky chrchlajícím dětem.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

9429
5.5.17 12:20

Nechala bych staršího doma. Čekat, že tříleté dítě vydrží ve školce zdravé je prostě nereálné. Navíc jsou nemoci, které jsou nakažlivé ještě před prvními příznaky. Takže ani sebepečlivější a odpovědnější rodič nemůže zaručit, že jeho dítě není infekční.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2868
5.5.17 12:21

Nezlob se na mě, ale mas teprve 3 leté dítě, a s mladším jsi na mateřské, to ze ho davas do školky, je tvá svobodná vůle, nikdo ti to neprikazuje. Takže svádět to na ostatní chrchlajici děti mi přijde úplně scestné. To ke stará známá věc, ze první rok ve školce je na toto náročný, takže sis staršího klidně mohla nechat doma když jsi věděla, ze budeš mít doma novorozence.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2447
5.5.17 12:24

Čekala jsem, že bude nemocný. Ale nečekala jsem, že by mi mohlo umřít mimino. Doktorka si dodnes pamatuje, jak jí kolaboval. O to mi jde.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5.5.17 12:26

Taky nechápu proč jsi ho tam dávala, když jsi doma s miminem. A ta věta o tom, ze byl doma otravný mluví za vse. Mam doma dva kluky - staršímu budou v září tři a mladšímu rok - a starší do školky nepůjde. Není k tomu důvod a nechci aby mrne bylo porad na hromadě

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2447
5.5.17 12:27

@Katuskka Však jsem ho chtěla nechat doma. To nemá nárok chodit do školky, protože máme doma mimino? Pročetla jsem tady hodně diskuzí a tam maminky psaly, že staršího dávaly do školky hned od narození sourozence. Kdo by čekal, že za 3 dopoledne bude taková hrůza.
Starší je společenský typ, moc vrstevníků tady nemá.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9429
5.5.17 12:28
@Lidym píše: Čekala jsem, že bude nemocný. Ale nečekala jsem, že by mi mohlo umřít mimino. Doktorka si dodnes pamatuje, jak jí kolaboval. O to mi jde.

Ale to opravdu nemůžeš svádět na školku :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5739
5.5.17 12:30

Naprosto s tebou soucítím, jsem tento týden pěkně vytočená :cert: Náš tříleťák chodí od března do školky a už byl třikrát na ATB a vrchol všeho je, že minulý týden byla besídka a učitelky pozvali do školky i nemocné děti, takže dorazila holčička se spálovou angínou, měla druhý den ATB a chrchlala tam, měla to evidentě už na průduškách a plivala kolem sebe bacily…do konce týdne dalších 5 dětí spálovku a nám jí potvrdili dnes taky…protože od pátka měl najednou zelenou rýmu, tak jsme hned stáhli ze školky a v úterý jsem ho vedla na dětské, má ho v nose a chrchlá děsně. A to má před víc jak měsícem píchané ucho. Dnes jsem volala do školky, že můj syn už do školky nepůjde až do konce školky, protože jedem v červnu na dovolenou a o tohle fakt už nestojím. A taky jsem jim řekla, že vím, že tam v klidu chodí děti co mají ATB. Samo mi začala tvrdit, že to určitě ne, že to není pravda, přitom to tam všechno chrchlá a prská.
Takže realita naší školky je, že nemocné děti se léčí ve školce a zdravé jsou schované doma, aby tam nechytily spálového bacila :roll: A pro rejpalky, mám ve školce i 6 letou…nejsem tedy doma s žádným miminem, pracuji z domova.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Doe_Jane
5.5.17 12:30

No jo to jsou ty matky co jsou doma s mladším ale i tak strkají děcko do školky…
to bych nemohla jet ani MHD než bych zjistila jestli někdo z cestujících nemá náhodou kašlík :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
2447
5.5.17 12:31

Teda, vy jste se do mě pustili. Jo, načetla jsem si diskuze, že plno matek dává děti do školky i když mají novorozence. Chtěla jsem ho nechat doma a doma by i zůstal, jen ty 3 dny, kdy s námi byl manžel, jsem chtěla aby se pohrál s kamarády. Holt byl předtím měsíc zavřený doma.
Správně bych ho měla držet v izolaci a nechodit do dětských kolektivů.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5.5.17 12:31

@alisekR tak to je hodně divny přístup školky 8o

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1208
5.5.17 12:32

Navíc ta možnost, že by pracující matky, které dávají kašlající dítě do školky mohly snad mít na svědomí život tvého miminka je docela ostrá. Ony bohužel mají málo možností jak situaci vyřešit a pokud dítě pokašlává několik týdnů, těžko je zaměstnavatel uvolní. Ty máš na druhou stranu volbu a můžeš mít dítě doma. Každopádně nezpochybňuji vážnost situace s nemocným novorozencem.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2447
5.5.17 12:34
@alisekR píše:
Naprosto s tebou soucítím, jsem tento týden pěkně vytočená :cert: Náš tříleťák chodí od března do školky a už byl třikrát na ATB a vrchol všeho je, že minulý týden byla besídka a učitelky pozvali do školky i nemocné děti, takže dorazila holčička se spálovou angínou, měla druhý den ATB a chrchlala tam, měla to evidentě už na průduškách a plivala kolem sebe bacily…do konce týdne dalších 5 dětí spálovku a nám jí potvrdili dnes taky…protože od pátka měl najednou zelenou rýmu, tak jsme hned stáhli ze školky a v úterý jsem ho vedla na dětské, má ho v nose a chrchlá děsně. A to má před víc jak měsícem píchané ucho. Dnes jsem volala do školky, že můj syn už do školky nepůjde až do konce školky, protože jedem v červnu na dovolenou a o tohle fakt už nestojím. A taky jsem jim řekla, že vím, že tam v klidu chodí děti co mají ATB. Samo mi začala tvrdit, že to určitě ne, že to není pravda, přitom to tam všechno chrchlá a prská.
Takže realita naší školky je, že nemocné děti se léčí ve školce a zdravé jsou schované doma, aby tam nechytily spálového bacila :roll: A pro rejpalky, mám ve školce i 6 letou…nejsem tedy doma s žádným miminem, pracuji z domova.

Jj, i u nás jsou děcka hodně nemocné, kdyby jen kašlík. Přitom jsme museli 2× podepisovat ředitelce, že nemáme dávat nemocné děti do školky.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5.5.17 12:34

@Katuskka Přesně moje řeč :palec:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2868
5.5.17 12:35

@Lidym však si ho tam klidně dej, ale potom si nestěžuj na ostatní nezodpovědné rodiče, takoví co budou dávat nedolecene děti do školky budou vždy a všude. Já byla přímo svědkem jak maminka u nás ve školce řekla učitelce, ze musí do práce a dítě nemá kdo hlídat, takže ho tam s tím kašlem stejně pošle. Co nadelas, nic. Taky jsem měla loni novorozence a dceru čerstvě ve školce a malá taky chytla každou rýmu a kašel.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama