Školní aktovka a skolióza

25.4.17 13:49

Školní aktovka a skolioza

Ahojte maminky,
dotaz je smerovan predevsim na maminy deti se skoliózou a podobnými problémy. Dcera ma nastoupit do první tridy, ma skoliózu 1.stupne, denne cvičíme atd… a od lékařky mame zakazano nosit aktovku. Dceru budu do skoly vozit autem a tasku ji nejspis budu nosit do prvního patra do tridy. Pokud by chodila do druziny, tak tasku nechavaji před tridou. A ted k dotazu. Jakou tasku vybrat? Videla jsem deti s taskou na koleckach atd.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Reakce:

29633
25.4.17 13:56

@NikiRusicova Taska na koleckach je sice hit, ale je to taky jednostranna zatez a v dusledku pro zada jeste horsi. Neslo by se domluvit ve skole na dvoji sade ucebnic? Driv to bylo bezne, jedna sada doma, druha ve skole.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13811
25.4.17 13:57

Na koleckach je super kdyz chodi pesky z domova, kdyz se bude vozit autem, tak mi to prijde jako zbytecna zatez co bude tahat do schodu. :nevim: nemam prehled o novych aktovkach, ale u nas platilo, ze po domluve s ucitelem se nechavali ucebnice ve tride, aby je deti s problemy zad nemuseli denne tahat domu a zpet, takze nosili jenom to co zrovna doma potrebovali na ukoly, nebo se nasprtat na test (ale v prvni tride je toho asi minimum).

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
N0
76
25.4.17 13:58

Vzhledem k tomu, že píšete, že ji téměř sama nosit nebude, bych jí pořídila něco do ruky…třeba košíček na jahody.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
25.4.17 14:05

@N0 Tak to jste me pobavila:-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
25.4.17 14:07

Ano na dvojich učebnicích jsme domluveni.Jen co se tyce aktovek nemam prehled.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
29633
25.4.17 14:10

U nas ve skole tak trochu funguje nechavani ucebnic ve skole a noseni jen toho, co je treba na ukoly, popr. uceni. Jenze je to hodne o ucitelich, jak jsou schopni to kontrolovat. Ucebnic je uz v prvni tride dost. Ve druhe jeste vic. Aktovka syna vazi az 6,5kg. Na to, ze sam ma 24kg, je to moc. Muze si nechavat ucebnice ve skole, jenze pak se mu stava, ze tam necha i ty, ktere zrovna potrebuje. A naopak. Pokud by mel problemy se zady, budu trvat na dvojich ucebnicich, nebo trochu propracovanejsim systemu. Tohle je navic problem, ktery se tahne a je asi nerealne predpokladat, ze budes dceru vozit autem po celou dobu dochazky, nehlede na to, ze i ve skole tu tasku nosit musi. Zrovna dneska to budu resit na tridni schuzce :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
29633
25.4.17 14:13
@NikiRusicova píše:
Ano na dvojich učebnicích jsme domluveni.Jen co se tyce aktovek nemam prehled.

Tak to neni moc co resit. Na tech par veci bych dala co nejlehci batuzek s dobrymi zady, aktovky neco vazi, obvykle kolem 1kg. Pokud bude nosit jen sesit s ukolem, penal a svacinu, aktovku bych nedavala.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1309
25.4.17 14:18

Jako popravdě, mám doma prvňáčka a nejtěžší na celé aktovce je svačina a lahev s pitím. :-) Alespoň my teda máme rozumnou učitelku a učebnice i sešity si děti nechávají ve třídě, domů berou jen žákovskou a jednu učebnici, ze které mají úkol - většinou čítanka. Úkoly z matiky mají většinou na okopírovaných papírech, takže domů nese slovy jeden list A4 (+ někdy tu čítanku).
A pokud ji ještě budeš vozit až do školy, takšku bych neřešila. Pokud bych ji přeci jen chtěla řešit, vybírala bych podle hmotnosti. Problém podle mě nastane až za pár let, kdy váha a množství přenášených učebnic prudce vzroste. ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
28853
25.4.17 14:37

V první třídě ma děcko samé pracovní sešity, takže dvojí sada učebnic dnes uz běžně nefunguje. Domluv se, at si domů bere jen ty, kde bude mít úkol. Do většiny školních budov rodiče z bezpečnostních důvodů nesmí, dítě vstupuje samo, třeba udělí výjimku, ale není to povinnost.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
25.4.17 15:42

No muj nazor je takovy, ze ty dnesni deti jsou moc precitlivele a doktorka to prehani. Ja mela skoliozu od 5 let, postupne se to dost horsilo az ve 13 operace, nikdo mi ani jednou nerekl, ze bych tasku nemela nosit ci aby me nekdo vozil autem. Jedine co, tak jsem mela dvoje ucebnice, jedny doma, druhe ve skole, nosila jsem jen sesity. Tasku jsem nosila uplne normalni, jezdila autobusem, nikdo mi tasku do tridy nenosil. Nedelej ze sveho ditete zbytecne nemohouci.

• Nahlásit
  • Citovat
4098
25.4.17 18:49

@NikiRusicova vybrala bych nějaký lehký ergonomický batoh nebo aktovku, která bude dceři dobře sedět. To chce zkusit, každému sedne něco jiného. Na kolečkách je blbost, pokud bude do školy jezdit autem. Ve škole budou nejspíš schody a bude tak tahat na zádech zbytečně těžkou aktovku. A upřímně, pokud dojede do školy autem, tak jak dlouho asi bude mít aktovku na zádech? Za tu cestu do šatny, třídy a následně na oběd? Mimochodem do školy u nás rodiče nesmí. Pouze na začátku v září, než se děti zorientují… Asi by šlo udělit výjimku, ale to bych já nedělala, aby dcera nebyla od začátku za exota.
Pokud jí chceš ulehčit zátěž, tak jí nauč, že si pití má natočit do flašky až ve třídě ;) Půl kila je už znát.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
25.4.17 22:30
@Anonymní píše:
No muj nazor je takovy, ze ty dnesni deti jsou moc precitlivele a doktorka to prehani. Ja mela skoliozu od 5 let, postupne se to dost horsilo az ve 13 operace, nikdo mi ani jednou nerekl, ze bych tasku nemela nosit ci aby me nekdo vozil autem. Jedine co, tak jsem mela dvoje ucebnice, jedny doma, druhe ve skole, nosila jsem jen sesity. Tasku jsem nosila uplne normalni, jezdila autobusem, nikdo mi tasku do tridy nenosil. Nedelej ze sveho ditete zbytecne nemohouci.

Ano dřív se to neprozivalo tak jako dnes, ale pokud chci aby se to dceri nezhoršilo a nemusela nosit korzet, ktery se nesundava, tak mi to rozhodne stoji za to. Jinak dcera vazi 18kg.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
25.4.17 23:15

@NikiRusicova No tak dřív, není to až taková minulost, je mi 22. A dle mě je to geneticky dáno, pokud se to má horšit a má to v genech, tak se to prostě stane a ani to, že jí budeš nosit tašku nepomůže, ani cvičení. Já teda korzet nosila, který se sundaval normálně.

• Nahlásit
  • Citovat
29633
26.4.17 11:07
@NikiRusicova píše:
Ano dřív se to neprozivalo tak jako dnes, ale pokud chci aby se to dceri nezhoršilo a nemusela nosit korzet, ktery se nesundava, tak mi to rozhodne stoji za to. Jinak dcera vazi 18kg.

Ale to neni pravda, ze se to neprozivalo, never tomu. Jde vzdycky jen o to, jak se to resi v te ktere skole. V polovine 80. let jsem mela dvoje ucebnice a ve skole chodila mimo normalni TV i na tzv. napravny telocvik. Tam chodily deti s problemy s pateri. V TV jsem mela ulevy, nebehala jsem 1500m a pod. Tenkrat bylo na nasi skole dano, jake vyjimky tyhle deti maji (mozna to tak bylo vsude, mozna jen nekde), dneska zalezi hlavne na tom, co si ve skole dohodnes ty sama. A ne, ani tenkrat s nami rodice do skoly nechodili, ale ani to nebylo treba.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama