Školní aktovka pro 1. třídu

1718
5.8.06 13:49

ŠKOLNÍ AKTOVKA pro 1. třídu

mažu svůj příspěvek…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

ro
2159
5.8.06 14:06

Uff, no toho je :D Zrovna nedávno jsem jednu vybírala s kamarádkou pro její dcerku.
Takže co nejhlečí a samozřejmě s pevnými zády, ovšem ne moc tvrdými, prkno se na zádech nosí blbě.
Popruhy - s možností nastavit, ale aby nastavení neujíždělo. Pozor na plastové přesky, dítka si je občas rozšlápnou nebo urvou zobáčky, zvlášť u těch levných tenkých z netvrzeného plastu. Hodně důležité je uchycení nahoře. Dva samostatné popruhy nejsou špatné, ale pozor na šířku nahoře mezi nimi, neměla by být větší než je šířka krku dítka - jinak padaj ramena. Jednobodové uchycení nahoře nebo dokonce jeden popruh do kroužku je taky nevhodné, při správně nastavené délce popruhu se zařezává do krku.
Určitě kouknout, zda zvrchu jsou dobře umístěné a viditelné odrazky (už jsou povinné na všech taškách)
Mně se nejvíc líbily tříkapsové tašky (+ nějaké ty kapsičky na peněženčičku a drobnosti navíc), tam ale pozor, aby kapsy nebyly tvořené jen všitými přepážkami se společným dnem, ale opravdu každá měla své samostatné dno. Ocení ty maminky, které už čistily učebnice a sešity od rozžmoulaného chleba z máslem, nebo vyteklého inkoustu z pera. Obecně ale čím více kapes, tím se lépe udržuje pořádek v tašce.
Jo ještě šířka tašky - neměla by bránit přirozenému pohybu paží při chůzi nebo třeba i běhu - pro prvňáčky však taška nesmí být moc vysoká. A4 sešity by se tam měly vejít naležato - takže najít nějaký kompromis v tomto rozměru. A rozhodně je lepší kupovat tašku se školáčkem a ozkoušet, jak mu sedí, než to chystat coby překvapení.
Víc mě teď nenapadá.
Romana

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1718
5.8.06 14:46

ro,

to je vyčerpávající odpověď!!!! Díky!

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1614
5.8.06 15:01

aktovku od téhle firmy měla naše malá v 1 třídě taky,je velice opatrná na své věci a do druhé třídy musíme koupit novou!!!!!NIC MOC!!!
velikost je dobrá,ale kvalita!!!teda zdravotně vyhovuje,ale není kvalitní,máme jí protrženou na několika místech a to nezničila malá,ale je to blbý materiál!
konce zipů upadali postupně a první ještě před začátkem školního roku a to si s ní ani nehrála!

být tebou koupím jinou :P

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
ro
2159
5.8.06 15:28

Právě kvůli délce zad a správném umístění těžiště se pro prvňáky a druháky doporučujou ty tašky naležato - tím se ovšem velmi blbě dodržuje zá:,–(a volného pohybu rukou - prostě tomuhle taky nerozumím, ale je fakt, že ty naležato Terezce seděly lépe - ona tintítko je. Tu, co ukazuješ, bych asi zvolila až tak pro třeťáka - a je dobré si ji osahat, rukou většinou odhadneš, kolik to vydrží.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
45
5.8.06 16:31

Loni jsme dcerce kupovali aktovku na www.emipo.cz a aktovka je stále jako nová a jsme spokojeni velmi.I cena byla přijatelná,dokoupili jsme u této firmy i penál stejného desingu i s vybavením a pytlíky na přezůvky.
Helča

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
45
5.8.06 16:33

Ještě dodám že máme tu co má vyšší anatomické záda.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2518
5.8.06 18:38

Syn jde letos do 1. třídy také a koupili jsme tuhle aktovku

http://www.topgal.cz/…hi_527_q.jpg

Slyšela jsem na tyhle aktovky chválu, tak nevím:-(

Jitutu, ale docela jsi mě zaskočila, že tyhle aktovky nic nevydrží 8O , za ty peníze…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Radina
5.8.06 20:48

Náš syn jde do druhé třídy. K vánocům před 1. třídou dostal klasickou aktovku. Holky, to je hrůza! přišli jsme na to až v 1. třídě. Záda jsou pevná…až moc pevná. Prostě jak prkno. Sešity dává do aktovky naležato, ale vyjde to taktak, dno nejde vydělat a aktovku pořádně vyčistit… . Letos jsem mu koupila baťoh. Hodně přihrádek, sešity a velké učebnice se dávají nastojato, má tvarované popruhy, spoustu přihrádek a kapsiček, je omyvatelný a pratelný a polstrovaná záda nejsou tvrdá. Dneska jsme ho vyzkoušeli se zátěží na dlouhé tůře a kluk ani nevěděl, že batoh má. Takže klasickou aktovku za-vrrrr-hu-ju! Jo, celý školní rok ji nosil v ruce. Máme to do školy jen pár metrů, ale i tak…aktovku už nikdy.

• Nahlásit
  • Citovat
21.2.13 13:08

Emipo je dobrá značka taky jí budu kupovat synovi do 1 třídy.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5345
17.1.14 21:24

Ahojky, tak i my v září nastupujeme do první třídy…chtěla jsem synovi vybrat nějaký neutrální motiv, od značky Topgal.
Ale synovi se žádný motiv nelíbí…
vybral si od pro mě neznámé firmy…viz odkaz? neznáte někdo, případně nemáte??? snad firma P+P kartony

http://www.vsedoskoly.cz/…-3-dilny-set

díky moc

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4279
17.1.14 21:31

Přijde mi dost těžká 1100 g. Volila bych lehčí. Dcera má okolo 800g a s nákladen sešitů je to akorát

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9351
17.1.14 21:33
@kubykula píše:
Ahojky, tak i my v září nastupujeme do první třídy…chtěla jsem synovi vybrat nějaký neutrální motiv, od značky Topgal.
Ale synovi se žádný motiv nelíbí…
vybral si od pro mě neznámé firmy…viz odkaz? neznáte někdo, případně nemáte??? snad firma P+P kartony

http://www.vsedoskoly.cz/…-3-dilny-set

díky moc

já bych se bála, že u ní budu platit za obrázek a ne za kvalitu :nevim: Náš jde taky v září, k Vánocům dostal aktovku od Topgalu (sada stála míň než tato a je v ní mnohem víc věcí), chtěl Spidermana, ale dostal černo-červenou s pavoukama a je spokojenej :P
Nebude mít Topgal novou kolekci teď někdy? Třeba by si tam pak vybral :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9351
17.1.14 21:36

I když ten náš Topgal má 1,20kg :nevim: :roll:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5345
17.1.14 21:37

@Klarýsek já co jsem koukala u toho Topgalu, tak tam se to pohybuje 1,24kg.
jakou máte značku?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama