Reklama

Školní aktovka pro hubenou holčičku

Fotoalbum tématu (2) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

danielarais
Nováček 1 příspěvek 20.02.17 20:17
školní aktovka pro hubenou holčičku

Dobrý den, ráda bych si nechala poradit s výběrem školní aktovky do první třídy.
Moje dcera je velmi útlá. Měří 120cm a má 20kg(necelých) a tak jí chci co nejvíce ušetřit záda. Jakou máte zkušenost vy?
Děkuji!
Daniela

Reklama

Reakce:

sara1000
Kelišová 5543 příspěvků 2 inzeráty 20.02.17 20:24

@danielarais
Resila jsem to v zari. Dcera 118cm a 17kg.
Meli jsme vyhlidnuty batoh Topgal.Ale bohuzel byl prilis siroky a nedrzel ji na ramenou.
Nakonec jsme koupili Bagmaster. Krasne ji sedi, cenove asi najdes levnejsii aktovku.Ale techto penez opravdu nelituji, kolikrat ma tu tasku opravdu tezkou.
Kazdopadne urcite koukej po hrudnim pasku. Dcera si ho zapina a neboli ji zada a krasne ji ta aktovka drzi na ramenou.

wobludka
Extra třída :D 11701 příspěvků 20.02.17 20:25

Můj prvňák má aktuálně 17kg, zvolili jsme Belmil a spokojenost.

Saja21
Stálice 85 příspěvků 20.02.17 20:27

Já jako malá měla na ZŠ dvoje učebnice, taky jsem byla poměrně malá a hubená, měli jsme školu 1km daleko (do kopce, ve vedlejší vesnici bez autobusů) a tahat veškeré učebnice nám přišlo dost těžké. U dětské doktorky mi mamka domlouvala dvoje učebnice jedny na doma, druhé ležely pod lavicí ve škole. Zkuste se zeptat od dcery doktorky jestli by Vám to taky nenapsala. :mavam:

sara1000
Kelišová 5543 příspěvků 2 inzeráty 20.02.17 20:28

Mame tuto…

carambol
Echt Kelišová 9450 příspěvků 20.02.17 20:39

Jednyz nejlehčích jsou herlitz

Moise
Hvězda diskuse 35370 příspěvků 20.02.17 20:44

@danielarais máme na hodně hubené dítě emipo, trošku jsme zariskovali a objednali bez zkoušení a sedí mu a jsme spokojení moc. Má ji druhým rokem a pořád je v pořádku, žádné poškození a to ji nešetří :roll: I řešená mi přijde dobře, že má dítě odděleně od učení svačinu i pití.. což u všech nešlo.
Jinak co se týče učebnic a knížek, tak dneska si toho hodně nechávají děti v lavici, pracovní sešity mají úzké a na víc dílů.. takže těžkou ji ani nemá :)

bibie
Kecalka 343 příspěvků 20.02.17 21:27

Aktovka Ergobag, maji u nas 2mini holcicky, 15kg. Dcera ji nechce vymenit ani ve 3.tride. Moc v ni toho nenosi, ale i ta svacina je tezka…

Mína47
Zasloužilá kecalka 615 příspěvků 20.02.17 21:28

Měli jsme stejný problém, koupili jsme Belmil. Už je ve druhé třídě a dobré. Určitě bych těžkou tašku pro hubeňoura nekoupila, stačí ty učebnice. Jednou jsem porovnala s jinou plnou taškou a ten rozdíl byl fakt velký. I když si dost šešity a učebnice nechávají ve škole, přeci jen někdy toho nese dost.

viky23
Neúnavná pisatelka 16160 příspěvků 20.02.17 21:57

My dnes koupili topgal,,dcera je stihla ma asi 18kg, ale ma teprve pet let, je rijnova, ale do skoly jde letos. Ma ten zapinaci pasek vepredu, takze ji z ramen sjizdet nebude a da se nahore i dole na tech ramennich pasech utahnout. Je z ni nadsena ;)

Trojlístek
Závislačka 3533 příspěvků 20.02.17 23:55

@danielarais Herlitz midi, aktovka má 980g, taky jsem chtěla původně batoh Topgal, ale dcerka je celkově taková kratší a úzká(její výška cca 108 cm), takže jí ty batohy končí někde pod zadkem a celkově trčí hodně přes ramena. To je špatně. Topgal nechám na cca třetí nebo čtvrtou třídu, prostě až se vytáhne do výšky.

Na těch vašich 120 cm dcerky třeba i ten Topgal - není na něj krátká, ale měl by sedět v ramenou.

Ve finále se mi líbí, že ta aktovka sama o sobě stojí a je velice přehledná. Nikde se nic neohýbá, nikde nikam nic nezapadá, má formu. A to se mi aktovky hodně nelíbily - ve finále se mi jeví pro vykulené prvňáky praktičtější. Batoh se při zkoušení naplnit klátil na všechny strany.

Velice se mi líbí i Belmil a Target (mají moc krásný design), ale ty jsem nikde neviděla na živo a jsou to už docela těžké aktovky. Přes 1 kg.

Teď je docela dost výprodejů a akcí, poněvadž nabíhají kolekce roku 2017.

Jinak váha dítěte není až tak vypovídající, mnohem důležitější je výška. Protože aktovka nebo batoh se nekupuje na váhu dítěte, kdy je 18 kg téměř běžná váha prvňáků, ale musí sedět na celkovou proporci těla a u dětí od 120 cm výšky je výběr téměř v pohodě.

lecijasek
Závislačka 3878 příspěvků 21.02.17 20:16

My vybrali lego ultimate. Dcera se zamilovala do obrázku a aktovka jí skvěle sedla. Dobře seděla i emipo a herlitz smart (ta mi ale připadala uvnitř malá). Herlitz midi mi na ní přišla moc široká (hlavně to dělají ty boční kapsy).
Topgal i ten bagmaster jí oba seděly tak tak a to je vyšší, má tak 125 cm. Někde jsem tady v diskuzích viděla video s terapeutkou, ale už ho nemůžu najít. A batoh by neměl končit až na zadku. Chce to zkusit. Já měla původně vybraný topgal, ale dcera chtěla jednoznačně aktovku. Bagmaster (na obrázku výš) jí seděl lépe, i mi přišel mnohem lépe propracovaný. Ale když jsem viděla dceru při zkoušení, tak jsem ráda, že si vybrala aktovku, protože ona by víc komor asi nezvládla. Zmatkovala by kde co má, takhle v aktovce to bude mít přehledně před očima.

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Kdy začít děti učit zacházet s penězi? Začněte pomocí her v předškolním věku

Jedním z nejčastějších sociálních problému, se kterými se dnes potkávají... číst dále >

Váháte, zda a kdy nechat děti očkovat? Udělejte si vlastní názor

Neublížím svému miminku očkováním brzy po narození? Otázku, kdy začít s... číst dále >

Články z Expres.cz

Zablokovaný Facebook? Chtějí mi zavřít pusu, je to jako za nacistů, říká Klaus ml.

Chystá zákon o svobodě slova na internetu, kvůli cenzuře se v neděli veřejně... číst dále >

Jako malý kluk! Brečícího Ronalda utěšoval Nedvěd, kterého málem vyšoupl z Juventusu

Dostal červenou, kterou dostat neměl. Takový už fotbal, ve většině světa... číst dále >

Články z Ona Dnes

VIDEO: Jak se ze služky Gottwaldové stala první dáma. A lidé se jí smáli

Toužila být obdivována jako její předchůdkyně Hana Benešová. Jenže Martě... číst dále >

Dvojčata z Atlanty se narodila jako holčičky, dnes jsou z nich bratři

Angel a Fabian Griffinovi už od deseti let vědí, že jim příroda nadělila... číst dále >

Reklama