Školní asistent a OČR či nemocenská

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Hlavinka
Nováček 4 příspěvky 26.11.18 16:20
Skolni asistent a OCR ci nemocenska

Zdravim vsechny.

Rada bych se zeptala, jak se ma postupovat, kdyz skolni asistent onemocni nebo musi pecovat o nemocne dite (OCR). Ze zakona ma narok na OCR nebo pracovni neschopnost, ale z doslechu vim, ze to byva tak, ze reditel se chce domluvit se zamestnancem jinak (dovolena, napracovani nepritomnosti), protoze snad pry penize nejsou „firemni“, ale musi se slozite vracet na kraj co do EU (dotace) nebo se musi prodluzovat smlouva a podobne.

Je tu treba i nejaka reditelka skolky/skoly nebo pravnik, kdo by to umel zodpovedet? Dekuji moc.

Reakce:
Kelsey
Hvězda diskuse 44903 příspěvků 26.11.18 17:47

Mas fb? Najdi skupinu asistenti pedagoga.
Nemocenska jde, ale nema se prekrocit 14 dni, jinak se musi dotace vracet.
Paragraf nevim, nikdy jsem ho nevyuzila.

malasrna
Nováček 2 příspěvky 26.11.18 17:54

Zdravím, nejjednodušší je pravděpodobně (jak píšete) dovolená nebo jiná domluva, tak mi to alespoň svého času bylo napovězeno.

vokishka
Extra třída :D 12896 příspěvků 26.11.18 18:09
@malasrna píše:
Zdravím, nejjednodušší je pravděpodobně (jak píšete) dovolená nebo jiná domluva, tak mi to alespoň svého času bylo napovězeno.

a co se stane, pokud ten asistent vážně onemocní?

Kelsey
Hvězda diskuse 44903 příspěvků 26.11.18 18:31
@vokishka píše:
a co se stane, pokud ten asistent vážně onemocní?

Mi reditelka rekla (jsem po operaci minuly tyden, poprve v zivote mam neschopenku), jestli budu marodit nad 14 dni, tak se musi dotace vracet. Ja uz jdu tento tyden do prace, ale dlouha marodka, tak dotace se vrati nebo mozna se docasne najde nahrada.
Ono to misto nesmi zustat neobsazeno. Kdyz nam skolni asistent koncil, tak ihned musela byt nahrada.

vokishka
Extra třída :D 12896 příspěvků 26.11.18 19:12
@Kelsey píše:
Mi reditelka rekla (jsem po operaci minuly tyden, poprve v zivote mam neschopenku), jestli budu marodit nad 14 dni, tak se musi dotace vracet. Ja uz jdu tento tyden do prace, ale dlouha marodka, tak dotace se vrati nebo mozna se docasne najde nahrada.
Ono to misto nesmi zustat neobsazeno. Kdyz nam skolni asistent koncil, tak ihned musela byt nahrada.

já to chápu, ale my třeba teď máme ve škole dlouhodoé neschopenky v trvání několika měsíců. Pokud vezme dočasnou náhradu tak fajn, ale nesmí kvůli tomu toho asistenta nějak honit a terorizovat, že si dovolil marodit.

janoma
Zasloužilá kecalka 507 příspěvků 26.11.18 19:16

Je to fakt. Školní asistent je hrazena ze šablon. A pokud je asistent nemocný, nebo je na OCR déle než 14 dní, nejdou ten měsíc čerpat peníze ze šablon. Jakoby propadnou. A tu část mzdy,která asistentovi náleží platí sama organizace.

Hlavinka
Nováček 4 příspěvky 27.11.18 06:40

Dekuji vsem za nazory. Cekam stale na oficialni odpoved z MSMT.

Hlavinka
Nováček 4 příspěvky 27.11.18 07:05

@malasrna to jo, ale kdyz ma clovek 2 deti, tak za rok 4× tyden nemoci neni problem a je po dovoleny. To bohuzel neni cesta

malasrna
Nováček 2 příspěvky 28.11.18 17:28

Tak samozřejmě při dlouhodobé nemocenské (o které se ví, že bude dlouhá, třeba po operaci) se peníze za dané měsíce vrací, resp. nemůžou čerpat, nemocenskou ale platí OSSZ. Jo, těch prvních 14 dní škola, ale to zase nemůže být taková pálka. A chápu, že při malých dětech by byla dovolená v podstatě jenom na jejich nemoci, což je opruz. Proto říkám, že mi bylo napovězeno „domluvit se“, tzn. asistent si svou práci udělal jindy/jinak, aby měl čárku a nemusel čerpat dovolenou. Jo, není to úplně OK, ale ty asi tři týdny, kdy se to naší školy týkalo, nebyla taková katastrofa. Až mi asistent řekne, že bude na nemocenské třeba nejméně půl roku, budu pátrat po jiných možnostech.

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Co si uvařit na Vánoce, když se snažíte zhubnout?

Pokud jste pevně rozhodnutá, že letos o Vánocích se ručička váhy nehne směrem... číst dále >

Diskuze s tatínkem Janem: O hraní i péči o nemocné dítě

Pojďte si popovídat do diskuze na eMiminu s tatínkem, který po narození... číst dále >

Články z Expres.cz

Daniel Nekonečný vedle pobledlé Vignerové už nevypadá jak z toho světa

Kromě finalistů Muže roku 2018 se na křest kalendáře vydal celý zástup hvězd,... číst dále >

Finálový večer StarDance: Trofej si z deváté řady odnesl Jiří Dvořák!

Finále deváté řady taneční soutěže StarDance je za námi a jako obvykle to byl... číst dále >

Články z Ona Dnes

Vyrostla v dětském domově, stará se o bratra i syna. Poprvé má svůj pokoj

Kristýna vyrůstala od tří let po dětských domovech, v jednadvaceti... číst dále >

Čokoládové lanýže a další vánoční cukroví, které zvládnete bez trouby

V hnětení těsta a vykrajování hvězdiček a srdíček nenacházíte potěšení, ale... číst dále >