Školní batoh Topgal - lisovaná záda nebo hliníková konstrukce

23.5.17 13:41

Školní batoh Topgal - lisovaná záda nebo hliníková konstrukce

Syn chce do první třídy tento batoh https://www.dracek.cz/…i-737-c-grey - má ergonomicky tvarovaný lisovaný zádový systém. Topgal ještě dělá pevná záda s hliníkovou výztuhou. Prý je to lepší, vzdušnější, lépe sedí na zádech… Syn je drobný, nyní 19 kg, 116 cm, takže přímo na Topgalu mi doporučili ten bez hliníkové konstrukce. Dnes jsem byla v kamenné prodejně, kde mají Topgal batohy, prodavačka mě varovala před batohy s jen lisovanými zády, že je to prý nepříjemné, tvrdé, ale možná jen proto, že se mi snažila prodat ty co má na prodejně (bere jen hliníkovou výztuhou). Má někdo batoh bez té hliníkové výztuhy? Jak jste s ním spokojené? Jak se nosí? Jsou záda měkká?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

3HE
22231
21.1.20 21:36

Nikdo nereagoval… :think:

Oživuji diskuzi… synovi se moc líbí batoh Topgal Minecraft :lol: :lol: :lol:

ale tento batoh má lisovaná záda - je bez hliníkového rámu… tak co? poradíte?

Lisovaná záda - jsou dost pevná? Netlačí? neláme se to? Stojí batoh sám?

Děkuji :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8601
22.1.20 07:48

@3HE Dcera prvňáček má Topgal, takový ten úplně nejlehčí model (740g, ale už se nevyrábí, kupován vloni v doprodeji). Hliníkové výstuhy nemá určitě, stojí když je správně naplněný :lol:, jinak stojí opřený. Je lehounký, pohodlný ;)
Starší dceři jsem teď kupovala drahý školní batoh Coocazoo a nakonec si vybrala typ bez zádové konstrukce, protože říkala, že je jí to při ohnutí zad nepříjemné (třeba se neohnula k zavázání bot, aniž by byla jak pravítko) ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3HE
22231
22.1.20 08:02

@Aliik děkuji, ačkoli věřím, že Topgal jsou kvalitní, budu se muset podívat v obchodě třeba na jiný model. Osahat…
A pak objednat vysněný minecraft :lol:
Dcera má Topgal s konstrukcí a je to v pohodě, nevadí ji to. Obouva se než batohu, ten si pak nasadí. Ale ta „lisovaná záda“ ne neznám ještě :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8601
22.1.20 08:17

Jasný, určitě to chce vyzkoušet, tvrdé mi nepřišly ;) Dcera má asi předchůdce tohoto modelu, ten její váží dokonce 740g, a sedl jí na první vyzkoušení: https://www.topgal.cz/…/i---violet/ ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3HE
22231
22.1.20 08:42
@Aliik píše:
Jasný, určitě to chce vyzkoušet, tvrdé mi nepřišly ;) Dcera má asi předchůdce tohoto modelu, ten její váží dokonce 740g, a sedl jí na první vyzkoušení: https://www.topgal.cz/…/i---violet/ ;)

No, me se jedná o to, aby to po čase v těch zádech nepřelamovalo…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3HE
22231
22.1.20 08:43
@3HE píše:
No, me se jedná o to, aby to po čase v těch zádech nepřelamovalo…

Nebo nezměklo používáním tak, že batoh se bude vyvracet… Nebo škodit zádům při nošení.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8601
22.1.20 09:10

Tak to záleží, na kolik let a pro kolik dědících dětí to plánuješ. Náš je zatím nošený 5 měsíců a vypadá jako nový, myslím, že ty 2-3 roky se s ním stopro nic nestane :nevim:
Starší dcera měla trojnásobně drahý Hama step by step, přežil 3,5 roku a dědí ho další holčička na dalších x let, ten je jako nový stále. Topgal jsem koupila za 1100 Kč v doprodeji, tak mě nějak netrápí, pokud ho za 2-3 roky vyhodím ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3HE
22231
22.1.20 09:45

@Aliik tahle teorie mi nepřijde přiléhavá… Určitě dva roky ho mít bude… A očekávám, že bude po tu dobu stále stejně funkční. No, osaham si v prodejně…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11826
22.1.20 10:32

My máme pro dcerku také nachystaný Topgal, ten pro prvňáčky a vypadá skvěle.
Je to teda i tek veliký batoh, ale je jí pohodlny a funkčně mi připadá super.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3HE
22231
28.1.20 23:41

Tak jsem ten s lisovanými zády viděla naživo, no nějak mě to neláká… spíš tíhnu k té konstrukci hliníkové. Jenže synáček brečí, že do školy jedině s batohem Minecraft, který má lisovaná záda bez konstrukce… :think: :roll: :zed:
Tak já nevím… je to Topgal, mělo by to být o. k. Stejně nosí v batohu ty velké pevné desky na učebnice…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11826
29.1.20 08:36

@3HE a už jsi měla možnost batoh osahat? Mám ho ve skříni a ty záda jsou pevná dost a beztak tam budou desky..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
80
29.1.20 09:05

Teda nevím ale ségra měla batoh topgal který dostala do první třídy bohužel byl moc veliký a těžký takže jsme ho uklidili a koupili klasik aktovku ale to už je 15let zpět…
Jinak pokud si nevíte rady z konstrukcí tak popřemýšlejte v čem jste šli do školy Vy… A dnes jsou batohy na jiné úrovni… Prosím nikoho neurazím ani to. Neni myšleno nějak špatně… Je to pouze můj názor a pohled..
Jinak já měla pouze klasik aktovku která mě vyhovovala byla malá lehka apod a mě se dobře nosila

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3HE
22231
29.1.20 10:59
@lucynka25 píše:
@3HE a už jsi měla možnost batoh osahat? Mám ho ve skříni a ty záda jsou pevná dost a beztak tam budou desky..

Ano, měla jsem ho v ruce. Je to ohebné. Ale pevnější než běžná záda od batohu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2573
29.1.20 18:11

Prvni dve deti mely topgal ale přišlo mi že jsou hrozne mohutný. Oni byli drobci a uplne se za nim ztraceli. Třetí dcera bude má koupený beckman a je prostě takový akorat a určite lehčí než nejlehčí topgal.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama