Školní družina

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Krakon
Povídálka 36 příspěvků 10.04.18 14:11
Školní družina

Dobré odpoledne všem, zajímalo by mne, jaký máte názor na to, co jsem včera viděla, já jsem jako budoucího prvňáčka docela na vážkách a celý den nad tím přemýšlím. Byla jsem v parku, kam dorazila z nedaleké školy školní družina s dvěma družinářkami a asi 20 dětmi. Děti běhaly volně po celém parku, družinářky seděli v uzavřeném dětském hřišti. Od družinářek byly děti i ve vzdálenosti, kam nebylo vidět, jedno dítě u rybníka ve strouze, další dvě děti vylezly na strom do cca 1 a půl metru, další pobíhaly po celém parku, kde je bohužel i povolen volný pohyb psů. Na nějakých lavičkách v parku jsou i bezdomovci či opilá mládež. Tak nevím, jsem z toho nějaká rozčarovaná, když si představím, že by se např. větev pod dítětem utrhla a družinářky ani nevidí, že děti lezou na stromy. Měla jsem za to, že v družině jsou, aby měly dohled, takto mohu místo družiny syna vlastně pustit samotného do parku a vyjde to nastejno. Nebo jsem přecitlivělá? Jak je to u Vás? Děkuji…

Reakce:

Joannka1
Kecalka 206 příspěvků 1 inzerát 10.04.18 14:15

Blbé je, když družina nemá vlastní zahradu. To je vůbec nejlepší řešení. Hlídat je družinářky musí, ale na druhou stranu - stát se jim může něco i na zahradě či v družině. Otázka je, jestli je fajn tomu tímto chováním vycházet naproti. Ale děti v družině už nejsou malé

Petra Z
Hvězda diskuse 52038 příspěvků 10.04.18 14:20

Jen technická-pracovní pozice druzinářka neexistuje.to slovo je prostě šílený
Jinak by se mi taky nelíbilo, kdyby deti behaly tam, kde je já nebo kolegyně nevidí.
Když jdeme do parku, vždy vymezujeme prostor kam ano a kam už ne

Mar__tanka1983
Neúnavná pisatelka 19851 příspěvků 10.04.18 14:21

Já nevim, no…já nejsem moc cíťa, já bych byla nadšená, kdyby s družinou mohlo moje dítě lézt na stromy (místo toho jsem rozladěná, že můj předškolák ve školce sedí zpruzeně na pískovišti s ostatními prťaty, a hnípe lopatkou pět cm tam a zpět, protože je mimo pískoviště zrovna pohyb zakázanej a bábovičky už ho fakt neberou)

Měla bych problém jen s tím rybníkem.
Na druhou stranu, to, že družinářka sedí na lavičce neznamená, že nemá přehled o tom, kde které děti jsou a co dělají. Tak jako máma, má i ona oči i vzadu ;)

Krakon
Povídálka 36 příspěvků 10.04.18 14:23

Omlouvám se, do družiny jsem chodila před 30ti lety a říkaly jsme paní družinářka, teď půjde syn do první, tak vlastně nevím ještě, jak se říká, zda paní učitelka, paní vychovatelka…

Markéta80
Hvězda diskuse 40013 příspěvků 10.04.18 14:26

@Krakon já co vidím z kuchynského okna ve školce to stačí. Učitelky pěkně v hloučku se baví a děti si dělají co chtějí, nejednou se stalo že nějaké dítě zůstalo na zahradě a asi až u oběda jim zůstal jeden talíř volný. |Bohužel ze zahrady může dítě kdykoliv odejít, hned silnice… a když na ně lidi volají že mají nějaké dítě na zahradě tak jsou naštvané :jazyk:.Tohle by mě taky vadilo a pak se není čemu divit když se něco stane. |když dítě spadne do vody tak než to zjistí může být pozdě a co pak, těžko přizná že ani netušila že dítě je u vody :?

Petra Z
Hvězda diskuse 52038 příspěvků 10.04.18 14:27

@Krakon vychovatelka,tak abys neoslovovala jinak ;)

lampicka11
Závislačka 3413 příspěvků 2 inzeráty 10.04.18 14:51

Me by to vadilo

unuděná
Kelišová 5553 příspěvků 2 inzeráty 10.04.18 15:13

Nezminujes, jak stare deti to byly..u prvnacku bych byla taky nesva, to jsou jeste takova telatka, ale starsi deti uz obvykle chodi i samy ven, pred barak, na hriste, a tam je nehlida nikdo :nevim: Teda myslim deti nehysterickych matek ;)

elunaH
Kecalka 117 příspěvků 10.04.18 15:27

Mne by to asi nevadilo. Me nasi od cca sedmi let nechali litat s deckama po vesnici, kolem rybnika, skakali jsme pres ricku, lezli po stromech (a ne malych) a nikdy se nikomu nic nestalo. Kdyz teda nepocitam, ze jsem parkrat dosla domu s promachanyma botama. A detstvi u mych rodicu probihalo jeste ve vetsim levelu :-) Kdy skupinu decek (ruznyho veku- byli tam i mali caparti skolkovyho veku) vyhnali na pole past zvirecto a nijak zvlast se o ne do vecera nezajimali. Rozdelavani ohnicku na poli a skakani pres ne bylo skoro na dennim poradku. A taky se nikdy nikomu nic nestalo. Jak ja, tak i moje rodice vzpominame na detstvi jako na to nejuzasnejsi obdobi v nasem zivote. Ted je proste jina doba. Vsechno se hrozne resi. A celkove mi prijde ze maji rodice o sve deti az uzkostlivy strach. Vidim to i na sobe. Mam teda decka jeste maly, ale zjistit ze nekde skacou pres ohne se starsima deckama, tak nevim nevim :-)

nozu
Extra třída :D 11666 příspěvků 10.04.18 15:39

Taky bych rekla, ze to moc hrotis. v tuto dobu jsou i prvnaci ve skole zabehnuti, znaji pravidla a jsou samostatnejsi nez si myslis. je potreba se oprostit od vnimani ditete jako miminka a dat mu volnost.

Kelsey
Hvězda diskuse 44760 příspěvků 10.04.18 18:17

Osobne bych nevzala decka, kde je v blizkosti voda. Ze maji decka na hristi volnost, tak to je bezne. Pockej az dostanou rozchod prvnaci po skupinkach na vylete, jak loni nasi (uzavreny obrovsky prostor oploceny, ale rozchod meli).
Bud rada, ze lezou na stromy. Kolik dnesnich decek vyleze na strom? Za nas bezne, dnes nesmi.

@Petra Z mi osloveni druzinarka neurazi, ale kolegyne by vrazdila.

Petra Z
Hvězda diskuse 52038 příspěvků 10.04.18 19:36

@Kelsey hele,mě taky ne
Ale právě vím, že to nekdo nemá rád

tomklaza
Stálice 79 příspěvků 11.04.18 14:19

Když jsem chodil do družiny, ještě za komanču, tak se mi pár krát povedlo přesvědčit učitelky v družině, že už můžu po obědě. To byla paráda, volně jsem se mohl celé odpoledne toulat kde se mi chtělo než se naši vrátí z práce. Moje odpověď je, nech to na učitelkách.

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Nádherná proměna: Kuchyně se díky odborníkům stala skutečným srdcem domova

Paní Jana si ve svém životě prožila mnoho těžkých chvil. Příběh dvakrát... číst dále >

Podzimní čtení: Tyhle knihy vás v klidu nenechají

Podzim je ideální na to uvařit si čaj (nebo nalít dvojku červeného), zavrtat... číst dále >

Články z Expres.cz

„Když chce, tak chce!“ Borkovec ukázal fotku jako důkaz o vztahu s Knechtovou

Petr Borkovec (18), známý coby problémový zajíček ze soutěže SuperStar,... číst dále >

„Herečka“ Jiří Pomeje: Před fotografy se belhal, pak skotačil jako kozák

Dva dny byl nezvěstný a nikomu se neozýval. Jeho nejbližší trnuli strachy a... číst dále >

Články z Ona Dnes

O holky se postarám, slíbil Mirek snoubence, která zemřela v den svatby

Simona zemřela pár hodin před vlastní svatbou a zoufalému snoubenci zůstaly... číst dále >

Přechodem trpí obě pohlaví, muži to však mají složitější

Zatímco menopauza je známá věc, andropauza je stále tak trochu tajemstvím.... číst dále >