Školní družina a druhé dítě ..zákaz?

10.5.17 17:31

Školní družina a druhé dítě ..zákaz?

Dobrý den,
syn je prvňáček a já čekám druhé dítě. Dnes došel s tím, že p. družinářka mu řekla, že po dobu co budu na md a rd nesmí družinu navštěvovat. 8o To je zákonem dáno, nebo…? Jistě za ní zajdu, ale dnes o půl 5 už to nešlo. Díky

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

53740
10.5.17 17:35

@Rosalin88 není to dané zákonem, ale každá škola si může sama nastavit pravidla přijetí dítěte do družiny, když mají kapacitu menší než počet dětí

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7473
10.5.17 17:37

Coo??? s tím bych teda nesouhlasila..Za družinu se platí, a co si zaplatím, to je moje věc a využiji to, jak potřebuji

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
15095
10.5.17 17:38

@Rosalin88 podívej se na pravidla dané školou, tam by mělo být, koho do družiny přijímají a koho ne.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5429
10.5.17 17:40

8o 8o To je síla teda…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
21374
10.5.17 17:45
@pannda píše:
Coo??? s tím bych teda nesouhlasila..Za družinu se platí, a co si zaplatím, to je moje věc a využiji to, jak potřebuji
Śkolní družinu nemůžeš nárokovat jako třeba školní vzdělání. Pokud má škola nastaveno, že mají přednost děti pracujících matek, pak s tím nic neuděláš.
  • Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
17101
10.5.17 17:46

@kamikaa proč síla, prostě vezmou místo něj dítě, jehož rodiče pracují a teď to museli třeba lepit po příbuzných, protože nebylo místo.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
54778
10.5.17 17:49

Školní družina si může udělat svoje vlastní kritéria pro přijímání dětí…
ale přijde mi „blbý“ toto vyřizovat přes dítě a ještě takhle
Ovšem pokud bude kapacita překročena, holt mohou mít přednost děti pracujících rodičů.
A že se za družinu platí…to je sice pravda, ale pokud není místo, je kapacita naplněna, nedá se nic dělat.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7473
10.5.17 17:50
@hanka.br. píše: Śkolní družinu nemůžeš nárokovat jako třeba školní vzdělání. Pokud má škola nastaveno, že mají přednost děti pracujících matek, pak s tím nic neuděláš.

Pak je v té škole něco špatně, je to diskriminační…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
21374
10.5.17 17:52
@pannda píše:

Na tom není vůbec nic diskriminačního.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4496
10.5.17 17:56

@pannda co je na tom diskriminačního? Mně by přišlo značně nefér, kdyby se do družiny dostalo dítě, které má matku doma a dítě pracujících rodičů ne, co pak mají dělat oni?

Příspěvek upraven 10.05.17 v 17:57

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8649
10.5.17 17:56
@pannda píše:

Co je na tom diskriminačního, vždyť družina není něco, k čemu by měli mít všichni přístup (jako vzdělání), ne?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7473
10.5.17 18:01
@Petra Z píše: Školní družina si může udělat svoje vlastní kritéria pro přijímání dětí…
ale přijde mi „blbý“ toto vyřizovat přes dítě a ještě takhle
Ovšem pokud bude kapacita překročena, holt mohou mít přednost děti pracujících rodičů.
A že se za družinu platí…to je sice pravda, ale pokud není místo, je kapacita naplněna, nedá se nic dělat.

s TÍM SOUHLASÍM, přihlášku do ŠD má možnost podat každý, o přijetí se rozhoduje ředitel dle vyhlášky o zájm. vzdělávání. Pokud je překročena kapacita, je pochopitelné, že mi dítě nevezmou, ale je nepřijatelné, aby z důvodu MD matky bylo zakázáno dítě přijmout do ŠD.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
54778
10.5.17 18:03

@pannda pravda
Uvidíme, s čím přijde zakladatelka.jaky důvod ji vychovatelky řeknou

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5814
10.5.17 18:07

Pokud ma skola prekrocenou kapacitu prijde mi normalni, ze prednostne berou deti pracujicich rodicu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama