Reklama

Školní plavání s boreliozou

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Trolíci
Závislačka 4243 příspěvků 08.09.18 08:01
Školní plavání s boreliozou

Ahoj. Syn 8 let má boreliózu. Dostal antibiotika na 20 dnů Duomox. Poslední dobral 3.9. Krev dr. odebere nejdříve za půl roku. Od dobrání atb. si uz 2× stěžoval na bolest hlavy. Momentálně má rýmu. Ale co mě zajímá je… příștí týden jim ve škole začíná plavání, tak jestli ho mám s klidným srdcem pustit. Popřípadě kdo jste boreliozu měli napište prosím své poznatky. Netuším v jakém stádiu ji měl, neměl standartní příznak (flek) zjistili jsme to až, když jsme měli dlouhodobě podezření, jelikož neustále zvracel a bolela ho hlava a nohy a donutili dr. odebrat krev…

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Reakce:

jannina1
Závislačka 4023 příspěvků 08.09.18 08:07

Dle meho 20 dnu nestaci.
Ale k dotazu-na plavani bych ho neposlala,zacnou chladna a nachlazeni je hned.

Hoa Mai
Kelišová 5638 příspěvků 16 inzerátů 08.09.18 08:11

@Trolíci radsi bych ho nedavala,bude mit oslabenou imunitu. Moje mama mela boreliozu (pravda je to clovek o dost starsi), ale jeste par mesicu potom se necitila ve svw kuzi,rychleji se unavila,byla skoro porad nachlazena.

Ju21na
Kecalka 114 příspěvků 1 inzerát 08.09.18 08:24

Syn jí měl v roce a půl, příznakem byl jen flek, nic víc. Po roce od onemocnění u něj ZATÍM nepozoruji žádné zdravotní komplikace. Pokud si Tvůj syn stěžuje na bolest, na plavání bych ho radši nedala a nechala tělo pořádně odpočinout. Jak už někdo psal výše, bude na podzim bojovat s nachlazenim, tak ať tělo plavánim ještě více nevysiluje.

BohunkaP
Extra třída :D 14934 příspěvků 08.09.18 08:28

Neposlala bych dítě v takovéto situaci na školní plavání ani omylem.

Evidentně ještě není v optimální kondici – navíc je stejně už teď nachlazen – takže bych vůbec neváhala a nechala jej uvolnit.

sediza
Ukecaná baba ;) 1514 příspěvků 08.09.18 08:36

Asi bych ho spíš na plaváni neposlala. Jedine bez rýmy a bolesti hlavy. Jinak držím palce, aby ATB na borelii zabrala.

Hrozina
Kecalka 313 příspěvků 08.09.18 09:05

Řešilo se u kamaráda syna ve třídě a doktor napsal okamžitě osvobození z plavání. Oni to teď totiž mají povinné, takže omluvit to musí lékař.

Trolíci
Závislačka 4243 příspěvků 08.09.18 09:26

Dekuji za info, v pondeli zajdu k lekari. Meli jsme letet posledni tyden v srpnu k mori, dr. rikala, ze v pohode muzeme, ale nezdalo se mi to, aby dite na atb. bylo na slunci, tak jsme jeli radeji na chatu. Takze jsem zvedava co mi dr. rekne jestli ho vubec osvobodi…

nelamh
Kecalka 258 příspěvků 08.09.18 09:51

Mela jsem ve tride. Kluk byl osvobozen na pul roku z plavani. A i pri bezne vyuce byl napadne unavenejsi, nez se to srovnalo. Nepodcente to.

KlarkaK
Závislačka 3066 příspěvků 1 inzerát 08.09.18 09:54

no 20dnu je ale vazne malo.....pokud by to borelioza byla. Urcite bude unaveny a s oslabenou imunitou. Taky bych ho nedavala. Jinak predpokladam ze boreliozu nemel prokazanou a ATB dostal preventivne bez odberu. Mela jsem nedavno v peci pacienta ktery byl ve 2.stadiu boreliozy (tedy rok od klistete). Mel flek, loni preventivne ATB a tim to povazoval za ukoncene. Ted po roce mu prave ba specializovanem pracovisti rekli ze ATB na 3tydny jsou k nicemu takze borelie vesele prezila a dostal se do 2.stadia. Proto to hystericke utikani k lekari s flekem, okamzite odbery a preventivni nizka a zbytecna ATB co si dnes kazdy snazi u lekare „vydupat“ …jsou blbost. Tim prosimvas nemyslim Vas…ale ctu to kazdodenne od laiku na netu jak s flickem kazdy radi utikejte k lekari a trvejte na ATB…tak budu Vam prat aby se u Vas neprokazala po tom pul roce…myslim (ale nejsem odbornik) ze je lepsi pockat ty cca 3-4tydny na odber a dle toho se pak ordinuji ATB na 2mesice!!!

vokishka
Extra třída :D 12554 příspěvků 08.09.18 09:55
@Trolíci píše:
Dekuji za info, v pondeli zajdu k lekari. Meli jsme letet posledni tyden v srpnu k mori, dr. rikala, ze v pohode muzeme, ale nezdalo se mi to, aby dite na atb. bylo na slunci, tak jsme jeli radeji na chatu. Takze jsem zvedava co mi dr. rekne jestli ho vubec osvobodi…

dcera když měla boreliozu, tak jí doktorka schválně hledala antibiotika, aby mohla na sluníčko, začínaly tenkrát prázdniny. Ale celý další rok byla častěji nemocná, ale alergologii doktorka říkala, že to může být tou boreliozou.

Trolíci
Závislačka 4243 příspěvků 08.09.18 12:27

@KlarkaK ma ji potvrzenou z krve

KlarkaK
Závislačka 3066 příspěvků 1 inzerát 08.09.18 12:59

@Trolíci tak pak urcite na plavani nedavat

Murka
Ukecaná baba ;) 1506 příspěvků 08.09.18 13:16

Ty atb měl nějak krátce, ne? Já brala atb dva měsíce, kratší léčba je prý neúčinná a vlastně zbytečná.
Z plavání bych ho omluvila (omluvenku určitě od lékaře) a začala podporovat imunitu (echinacea, rakytník, hlíva…).

KlarkaK
Závislačka 3066 příspěvků 1 inzerát 08.09.18 15:32

@Trolíci ja se prekoukla ze nemel standarni flek a cetla mel…teda uprimne…resila bych hlavne to kratke podani ATB pri potvrzene nakaze z krve…protoze bohuzel 1.stadium je obvykle bezpriznakove a prave ty neuro potize jsou uz stadium druhe :nevim: jako zase fajn ze doktorku napadlo udelat odber…no ale ta lecba mi neprijde dostacujici :nevim: :think:

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Váš příspěvek
Reklama

Reklama

Poslední články

Rakovina prsu může postihnout každou ženu. Včasné odhalení je klíčové

Říjen je celosvětově označován jako měsíc boje proti rakovině prsu. Cílem... číst dále >

Stát chce finančně podporovat mikrojesle a dětské skupiny, aby maminky mohly jít do práce

Ministerstvo práce vyslalo do připomínkového řízení návrh, aby státní... číst dále >

Články z Expres.cz

Novinář Chášakdží umíral příšerných sedm minut, na konzulátu řádili uklízeči

Novinář Džamál Chášakdží umíral dlouhých sedm minut, během kterých byl mučen.... číst dále >

Proč Třešničková otálí s návratem do Česka? Vliv na to má infekce i kuchař

V Istanbulu popálená Týnuš Třešničková (23) uklidnila všechny své fanoušky.... číst dále >

Články z Ona Dnes

Příběh Jaroslava: Svatba, nebo rozchod. Nedokážu se rozhodnout

V životě by mě nenapadlo, že se dostanu do situace, kdy si nebudu vědět rady... číst dále >

První dáma Svobodová přišla o syna, podpořila vznik SOS dětských vesniček

Bylo to poprvé od časů Hany Benešové, co byla první dáma opět oblíbená u... číst dále >