Školní povinnost

24
17.5.16 11:51

školní povinnost

Přejí dobrý den, maminky vím že je tu již spousty témat na téma školka a její povinnost ale jsou staré a tak jsem se chtěla je v dnešní době povinna předškolní docházka já mám syna má 5 let a do školy půjde v 7 letech jelikož je narozeni v listopadů již jsem měli několik pokusu jít do školky ale vždy jsem museli odejít malí řval jako by ho řezali tak jsem vždy odcházeli s neúspěchem jsem s toho dost zoufala a v koncích už jsem udělal vše ale na a na ho dostat do školky vždy to skončilo fiaskem a ted kolem školky nechce ani projít nevím co dal a tak se ptám je to povinnost ho tam dat děkují aknel

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

2744
17.5.16 11:56

Školka není povinná, zatím jen doporučená, školkovné se neplatí aby se motivovali všichni rodiče át dítko do školek

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
18430
17.5.16 12:00

@smudlinky A jsi si tim jista? Resilo se, ze by mel byt posledni rok povinny, myslim, ze je to jiz schvaleno.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
22993
17.5.16 12:02

Já myslela, že předškoláka už schválili jako povinného @smudlinky :think:
Jinak tedy zamyslela bych se, proč pětiletý kluk nevydrží ani pár hodin ve školce :nevim:
Dle tvého názoru, je na vině spíš syn nebo spíš školka? To druhé by mohla vyřešit výměna školky (pokud jich máte v okolí více), to druhé bude asi složitější.
Náš malej chodí do školky už druhým rokem a v pohodě. Myslím si, že pětiletý kluk už by měl umět pochopit základní povinnosti - mýt si ruce, oblékat se, nebít děti na hřišti a pod. a jako stejnou povinnost bych mu vysvětlila i školku. Že se tam chodit musí, protože maminka musí do práce, že tam bude mít kamarády a bude si mít s kým hrát, protože jinak by byl celý den doma sám (takhle nějak to vysvětluju já doma malýmu, když se občas cuká jít do školky).

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
22993
17.5.16 12:04

Jinak povinný předškolák je podle mě krok správným směrem - děti si ve školce zvyknou na nějaký řád, na odloučení od maminky, na to, že se musí poslouchat atd atd atd, pak tak nebojují ve škole.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
46669
17.5.16 12:09

@rosaamelie, nevím, jak je to nakonec s tím povinným posledním rokem. Nicméně pětileté dítě je už dost velké, aby samo mělo nějakou povinnost. Třeba tu chodit do školky. Školka není jen tak pro nic za nic hlídání pro děti. Učí se tam soužití v kolektivu, ohleduplnost, organizované činnosti, je to příprava na školu. Tam už se ho nikdo nebude ptát, jestli chce nebo nechce jít a nemůžeš s ním odsud s řevem odejít :nevim:

Měla bys asi začít u sebe, zamyslet se, jestli mu školku třeba nezošklivuješ :nevim:. Není už mimino, aby si nenechal něco vysvětlit :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
16880
17.5.16 12:11

Já jako malá chodila do školky taky jenom ten poslední rok, ale takle zpětně musim říct že bych byla rači kdyby mě tam naši dali dřív, většina dětí se tam znala od mala a já moc nezapadala. Aspon ten rok bych ho tam dala určitě, je to jakási příprava na školu, naučí se poslouchat učitelky, nebude celej den viset na mamince, najde si kamarády… co bude dělat pak ve škole až ho tam odvedete a on bude dělat scény i tam že chce domů k mámě??? 8o

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
15896
17.5.16 12:18

@rosaamelie ty nechodíš do práce? Já si nedokáži představit, že bych své 5-ti leté dítě měla doma. Já u své dcerky už ve 3 letech viděla, že potřebuje prostředí vrstevníků. U syna, nyní 3,5 roku, vidím, že také potřebuje už své vrstevníky. Nyní chodí do jesliček, od příštího roku do školky, sice soukromé, ale do školky.

V případě, že by mi dítě takto vyšilovalo, řešila bych to s dr. či psychologem, dle mě to není normální taková fixace na mámu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
17.5.16 12:18

Myslím, že je povinný už 1 rok školky, ale netuším odkdy přesně platí???

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9510
17.5.16 12:35

Povinné to ještě není, sice se to v parlamentu schválilo, ale Zeman to schodil ze stolu, takže žádná povinnost se zatím nekoná. a mělo to být platné od září 2017

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4534
17.5.16 12:36

Zatím povinný poslední rok není, myslím, že by měl být od září, ale nejsem si tím 100% jistá, nevím přesně v jaké fázi je změna zákona

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
33015
17.5.16 12:38

Podle mě by měl v září nastoupit a prostě řvaní vydržet..každý si tím prošel ( první rok ve školce, že nechce, nepujde, břečí atd )..
podle mě pak bude mít problém nastoupit i do školy..nebo dostane odklad i na školu?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
223
17.5.16 12:40

Poslední předškolní rok je povinný, je tam i přípravka do školy. Malý se s tím bude muset vypořádat, držím palce

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
24
17.5.16 12:41

Já do práce nechodím mám invalidní důchod tak že jsem doma a syn tedy taky rada bych ho dam dal vše mu vysvětluji ale nehnu sním ten starší mi taky nechtěl chodit do školky šel až do školy ale tomu je již 10 let ale ted mám problém syn je samostatný sám si zajde na záchod sám ruce umyje i obleče i sám i už samostatně obědvá snídá adt ale jen nebude beze mne ani minutu

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4534
17.5.16 12:42

@Misheli teď jsem na to koukala a povinný bude od příštího roku, do teď byla možnost buď školka nebo přípravná třída ZŠ

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama