Školství - kdy řešit úvazky na příští rok?

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
47
20.1.22 23:39

Školství - kdy řešit úvazky na příští rok?

Ahoj holky/kluci učitelky/učitelé, chtěla bych se zeptat, kdy je ideální řešit ve škole úvazky a smlouvy na další školní rok? Mám teď smlouvu na učito, učím první rok a v současné škole bych ráda zůstala. Vedení teď nemá moc čas, řeší covid a vše kolem toho. Kdy je ideální jít za vedením a pobavit se o příštím školním roku? Díky

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
36836
21.1.22 04:58

Viděla bych to tak na březen, max. duben-jít za vedením. Zároveň je od dubna do konce června období, kdy vychází nejvíce nabídek práce do školství.
Do konce června by tyto věci měly být jasné k vůli plánovanému rozdělení financí.
Chápu, že teď se řeší jiné věci a současně je brzy, ale pokud Ti řeknou koncem června, že po uplynutí doby koncem srpna už pro Tebe nemají místo, výrazně Ti sníží šance najít adekvátní uplatnění.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
54791
21.1.22 06:11

Doufam, ze nechces vedeni poradit. Obvykle se to resi od dubna, po zapisech. kdy se uz vi, kolik bude trid a deti

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
21.1.22 06:59

Záleží na kterém jsi stupni, máš za někoho záskok? Nebude se vracet? Na prvním se ví po zápisech, kolik je tříd. Na druhém se stalo kamarádce, že se až v červnu dozvěděla, že smlouvu s ní neprodlouží… :mavam:

• Citovat
  • Nahlásit
36836
21.1.22 07:49
@Anonymní píše:
Záleží na kterém jsi stupni, máš za někoho záskok? Nebude se vracet? Na prvním se ví po zápisech, kolik je tříd. Na druhém se stalo kamarádce, že se až v červnu dozvěděla, že smlouvu s ní neprodlouží… :mavam:

A ptala se před tím přímo? Nebo to nechala plavat a vyčkávala?
To je z mého pohledu dost sprosté, pokud se ptala:,( Vedení by mělo mít rámcovou představu mnohem dřív, jestli tu učitelku nebo jiného zaměstnance může dál zaměstnávat, jestli s ním dál počítá. Nabídky jsou sice i o prázdninách a později, ale mnohem méně. Často jako zástup za MD nebo dlouhodobou nemoc. A do takové smlouvy jen ze zoufalství :nevim:
Taky by vedení mělo mít představu, kdo se kdy a na jaké pozice bude vracet z rodičovské dovolené, bez ohledu na to, jestli jde o smlouvu na zástup. K tomu nejsou potřeba údaje ze zápisu.

Není nic jednoduššího než položit přímý dotaz s důrazem na to, že od určitého období jsou nabídky jen nárazové. Tomu nebrání ani covid.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
82552
21.1.22 09:08

@Pears206 Tak zase pokud se ptam, tak chci to prodloužení podepsat ihned. A pokud mi ho podepsat nedaji, chovam se tak, ze koncim a hledam neco noveho a pokud najdu, maji smolika, když v cervnu prikvaci s prodloužením. Ja treba podepisovala prodloužení na prelomu zari a rijna a to jsem mela smlouvu do konce roku.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
54791
21.1.22 09:15

Mam ted v kabinetu kolegyni, ktere slibovali na jine skole prodlouzeni smlouvy a v cervnu ji rekli, ze konci.
To same se ji stalo i u nas, snazila jsem se ji uklidnit, ze muze byt v klidu, ze je u feroveho zamestnavatele. Ja sama dala jinde vypoved v kvetnu a smlouvu u soucasneho podepsala az v cervenci. Strasne se bala, ale dobre to dopadlo. Dostala stejne jako ja po roce smlouvu na neurcito. Jina kolegyne jen na rok, protoze byla za RD.
Muze se stat cokoli.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
47
21.1.22 21:08

Nejsem na záskok, tedy alespoň to nikdy neříkali a nikde to ve smlouvě napsané nemám. Učím předmět, na který údajně nemohli nikoho najít. Učím jak 1. tak 2. stupeň a tento rok mám tedy jen poloviční úvazek. Vůbec nevím s čím počítat. Ale děkuji za rady, v březnu za nimi tedy přikráčím a pokud mi nedají podepsat novou smlouvu, tak si budu hledat jiného zaměstnavatele. Jinak smlouvu na tento rok jsem podepisovala první pracovní den na konci srpna :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
54791
21.1.22 21:15

@Novauca v breznu je moc brzy, zjisti si, kdy je zapis do prvnich trid. A ptej se az pak.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
54791
21.1.22 21:21

Ze starsich diskuzi si pamatuju, ze mas ekonomku a neco s chemii? To, ze nikoho nemohli na nejaky predmet sehnat, neni uplne pravda. Uz vis ze starsich diskuzi, ze kazdy ucitel vseobecnych predmetu muze ucit jakykoli predmet. Spis hledali nekoho na pul uvazku. Dalsi skolni rok muze byt situace jina, treba pro tebe budou mit cely, nebo jen par hodin, nebo taky nic.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6278
21.1.22 22:10
@matkabagristy píše:
Ze starsich diskuzi si pamatuju, ze mas ekonomku a neco s chemii? To, ze nikoho nemohli na nejaky predmet sehnat, neni uplne pravda. Uz vis ze starsich diskuzi, ze kazdy ucitel vseobecnych predmetu muze ucit jakykoli predmet. Spis hledali nekoho na pul uvazku. Dalsi skolni rok muze byt situace jina, treba pro tebe budou mit cely, nebo jen par hodin, nebo taky nic.

Už jsem si taky dočetla. Tak s tvým vzděláním bych se tedy bála, že mnou jen zaplácnou hodiny, co jim chybí. Popřípadě budou prodlužovat smlouvu na dobu určitou co to půjde. :?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
47
23.1.22 19:59
@matkabagristy píše:
Ze starsich diskuzi si pamatuju, ze mas ekonomku a neco s chemii? To, ze nikoho nemohli na nejaky predmet sehnat, neni uplne pravda. Uz vis ze starsich diskuzi, ze kazdy ucitel vseobecnych predmetu muze ucit jakykoli predmet. Spis hledali nekoho na pul uvazku. Dalsi skolni rok muze byt situace jina, treba pro tebe budou mit cely, nebo jen par hodin, nebo taky nic.

vím na jaký předmět mě přijímali a který předmět učím.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
54791
23.1.22 19:59
@Novauca píše:
vím na jaký předmět mě přijímali a který předmět učím.

to je dobre 8)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat