Školy - jak myslíte, že je covid ovlivní tento rok

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
Anonymní
16.1.22 10:47

Školy - jak myslíte, že je covid ovlivní tento rok

Ahoj,
píšu sem, protože by mě zajímalo, co si ostatní myslíte. Všude říkají jak omikron rychle postupuje a jak se musí přijmout co nejlepší opatření, jinak bude příští týden spoustu nemocných a tak… a teď jsem zvědavá, co bude dál se školami. Myslíte si, že je ještě zavřou? Protože už byl jeden článek, že je to taky možnost… ale fakt se toho bojím, protože tohle není správný řešení.

PS. Tohle jen pro diskuzi a ano vím, že nikdo nemůže vědět, co vláda udělá

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
6363
16.1.22 11:04
@Anonymní píše:
Ahoj,
píšu sem, protože by mě zajímalo, co si ostatní myslíte. Všude říkají jak omikron rychle postupuje a jak se musí přijmout co nejlepší opatření, jinak bude příští týden spoustu nemocných a tak… a teď jsem zvědavá, co bude dál se školami. Myslíte si, že je ještě zavřou? Protože už byl jeden článek, že je to taky možnost… ale fakt se toho bojím, protože tohle není správný řešení.PS. Tohle jen pro diskuzi a ano vím, že nikdo nemůže vědět, co vláda udělá

Myslím, že nezavřou. A pokud ano, tak maximálně na 3 týdny, pokud budou defakto všichni v karanténě… a to případně opravdu děti nepoškodí.

A to jsem obecně spíš pesimista.

Příspěvek upraven 16.01.22 v 11:05

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1685
16.1.22 11:05

Myslím, ze nezavrou.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2032
16.1.22 11:08

Nezavřou. Vždyť jim teď na rychlo chtějí přidat 10 dní RV. A Valek kdysi řekl, že zavření škol by bylo jeho selhání. Takže ne nezavřou, ovšem o kvalitě výuky bych si nechala zdát. Ono když pak bude za nemocné učitele „učit“ ten kdo má aspoň 1 ruku, nohu a hlavu, tak se o kvalitní výuce bavit moc nedá. Přitom on-line výuka jde udělat kvalitně, jen se musí chtít.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
41774
16.1.22 11:11
@Anonymní píše:
Ahoj,
píšu sem, protože by mě zajímalo, co si ostatní myslíte. Všude říkají jak omikron rychle postupuje a jak se musí přijmout co nejlepší opatření, jinak bude příští týden spoustu nemocných a tak… a teď jsem zvědavá, co bude dál se školami. Myslíte si, že je ještě zavřou? Protože už byl jeden článek, že je to taky možnost… ale fakt se toho bojím, protože tohle není správný řešení.PS. Tohle jen pro diskuzi a ano vím, že nikdo nemůže vědět, co vláda udělá

Jestli je zavřou na 14 dní max, nemám problém. Ale ne až do jara se učit distančně. Doufám, že to nějak proletí, pár dětí zůstane doma jako s chřipkou nebo prostě s nachlazením a už bude po všem.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
153
16.1.22 11:12

Nezavřou, plošně určitě ne. Ředitelé dostanou od MŠMT nějaké ředitelské volno navíc ( v pátek o tom mluvil Gazdík na ČT24) a budou se zavírat školy pouze lokálně, kde bude situace neúnosná a na nezbytně nutnou dobu. Takže plošného zavírání se bát v tuto chvíli nemusíme. Uvidíme co bude platit za týden, dva, ale těď to nehrozí :D :D

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
11560
16.1.22 11:26

Nezavřou.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9893
16.1.22 11:43

Nezavřou, nebos píš doufám, člověk nikdy neví..
Ale i tak si myslím, že je to zbytečné, že ty děti to nosí většinou z rodin kde by si každá rodina měla trošičku,, udělat pořádek v tom, jak se chovat..
Třeba jśou doma nachlazení, aspon si udělat test, i když sjou očkovaní atd.. ale to je na každém, někdo je tak znechucený vším za ty roky, že znám lidi, co říkají, že by se na všechno vyprdli.. i na testy

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
SAJ
13355
16.1.22 11:49

Na poradě nám bylo oznámeno, že až bude víc jak polovina tříd v karanténě, vyhlásíme na dva týdny distančku. Nic vic neočekávám.

Za mě je to takto ok.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
38945
16.1.22 11:57
@SAJ píše:
Na poradě nám bylo oznámeno, že až bude víc jak polovina tříd v karanténě, vyhlásíme na dva týdny distančku. Nic vic neočekávám.Za mě je to takto ok.

Tak s tou 5denni karantenou to moc dni nebude, vzdyt z pondelniho testovani nejdou tridy a pokud to ma nekdo jiny zachyt, tak nez se to potvrdi a da vedet do skoly, jsou dva tri dny pryc.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
57690
16.1.22 12:43

Však školy ovlivňuje furt. Karantény, testování (zdržuje).
Myslím si, že možná zavřou, jestli opravdu bude omikron kosit, jak předpokládají a nevyhne se nám nikomu.
Tak to zavřít budou muset. Ale pokud to zavřou, tak počítám, že to bude na dobu nutnou, tj. třeba 2-3 týdny. Než se vlna převalí.
Ještě se teda uvidí, jak budou lidi zodpovědní, když pojedou někam na jarních prázdniny. Ty to můžou zas vše po…pokazit.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
30135
16.1.22 17:27

Ne, pokud je nezavrela delta, omikron uz je nezavre.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
23.1.22 17:10

Konec karantény- roušky ve školce

Ahoj nevíte prosím jak je to po skončení karantény se školkou? Dcera byla v karanténě která skončila včera. Nic jí není, její dobře. Antigen negativní. Zítra už by mohla do školky, ale má mít roušku nebo ne? Píší, že po skončení karantény musí člověk nosit 5dní respirátor a děti do 15.let roušku. Pak zase píší, trošku jinde že předškolní děti nemusí nosit ochranu úst. Jak je to ale v případě, po skončení karantény to nikde o školkových dětech nepíší. Neví někdo?

• Citovat
  • Nahlásit
6363
23.1.22 17:26
@Anonymní píše:
Ahoj nevíte prosím jak je to po skončení karantény se školkou? Dcera byla v karanténě která skončila včera. Nic jí není, její dobře. Antigen negativní. Zítra už by mohla do školky, ale má mít roušku nebo ne? Píší, že po skončení karantény musí člověk nosit 5dní respirátor a děti do 15.let roušku. Pak zase píší, trošku jinde že předškolní děti nemusí nosit ochranu úst. Jak je to ale v případě, po skončení karantény to nikde o školkových dětech nepíší. Neví někdo?

Ty respirátory jsou jen doporučené, ne povinné. Normálně šli po 5 denní karanténě (celé třídy) do školky všichni bez roušek.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat