Školy kde se neznámkuje

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
axelina
Závislačka 2913 příspěvků 12.09.19 21:38
Skoly kde se neznámkuje

Zajimalo by mne z odstupem času jak jste spokojene vy a Vaše deti třeba s formou vzdělávání kde se nedávají známky nezkouší se u tabule…ja byla vždy zastancem klasiky jelikož jsem nic jineho neznala…ale když tak o tom čtu..ta myšlenka vlastně neni uplně špatna a když si uvědomím kolik premiantů odnás ze zakladky dnes potkávám na kase v marketech..a naopak kluk čtyřkař má uspěšnou firmu… je tady někdo kdo na takovou školu dítě dal a už jsou ty děti třeba na střední? jak se pak adaptují a mají vubec ty znalosti aby se dostali na gympl atd?

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 Další »
Reakce:
katyna1984
Zasloužilá kecalka 961 příspěvků 12.09.19 21:46

Můžu zatím posoudit jen odchod na gympl z páté třídy, ale k přijímačkam šlo 6 dětí id syna ze třídy, všechny byly přijaty a vedou si velmi dobře. Já jsem spokojená, známka je nic neříkající a nikdy nemůže být férová.

Bubla Bůčková
Echt Kelišová 8489 příspěvků 12.09.19 21:50

@axelina mě by taky zajímalo, jak to funguje. Já v podstatě veškeré učení a počítání zapomněla ihned po testu nejpozději za pár měsíců. Kdy byla podepsána Zlata bula sicilská a kým, jaké trávicí ústrojí má žížala a obsah komolyho kuzelu ti neřeknu i kdybys mě zabila. Nefunguje to tedy tak, že rovnou tyhle šrotici věci neřeší, přeskočí a dítě tak má v hlavě prostor na ten důležitý základ? :think: každopádně na výšce, kde učí 60 lety profesor se revoluce asi taky jen tak nekoná, tak si říkám, jak to pak zvládne tam, nebo celé vzdělání jedině soukromé :nevim:

axelina
Závislačka 2913 příspěvků 12.09.19 21:54

Děkuji za odpovědi…budu ráda když se jeste nekdo ozve kdo s tim ma zkušenost… naše škole je klasicka ale dnes jsem se dozvěděla že od letoška nová ředitelka a s ni změny
-nebudou znamky, nebude se zkoušet..ale třídní učitelka se mi zdá že to má v hlavě srovnane a že ví co dělá a její přístup se mi líbí…takže veřím že se deti neco naučí…je to pro mne novinka…ale jelikož syn je takový nervozní tak možná pro něj dobrý start tato škola…

Bubla Bůčková
Echt Kelišová 8489 příspěvků 12.09.19 21:55
@axelina píše:
Děkuji za odpovědi…budu ráda když se jeste nekdo ozve kdo s tim ma zkušenost… naše škole je klasicka ale dnes jsem se dozvěděla že od letoška nová ředitelka a s ni změny -nebudou znamky, nebude se zkoušet..ale třídní učitelka se mi zdá že to má v hlavě srovnane a že ví co dělá a její přístup se mi líbí…takže veřím že se deti neco naučí…je to pro mne novinka…ale jelikož syn je takový nervozní tak možná pro něj dobrý start tato škola…

To je určitě dobře :palec:

hanka.br.
Generální žvanilka 20517 příspěvků 12.09.19 21:59

Z pozice učitelky - známkám se vyhýbám, jak to jde. Dávám v podstatě jen jedničky a dvojky a to i dětem, které by v porovnání s jiným dítětem na takovou známku nedosáhly. Hodnotím spíše slovně, mám relativně málo dětí a můžu si to dovolit. K výborným žákům jsem dost přísná, ale aby ve škole pracovaly, k tomu motivaci známkami nevyužívám.

ka2ka
Neúnavná pisatelka 16257 příspěvků 12.09.19 22:39
@hanka.br. píše:
Z pozice učitelky - známkám se vyhýbám, jak to jde. Dávám v podstatě jen jedničky a dvojky a to i dětem, které by v porovnání s jiným dítětem na takovou známku nedosáhly. Hodnotím spíše slovně, mám relativně málo dětí a můžu si to dovolit. K výborným žákům jsem dost přísná, ale aby ve škole pracovaly, k tomu motivaci známkami nevyužívám.

jen ze zvědavosti, jak třeba hodnotíš slovně žáka který mu to učení nejde, není to zlobič a lepl, jen mu to nejde řekněme trojkaře?

hanka.br.
Generální žvanilka 20517 příspěvků 12.09.19 22:50
@ka2ka píše:
jen ze zvědavosti, jak třeba hodnotíš slovně žáka který mu to učení nejde, není to zlobič a lepl, jen mu to nejde řekněme trojkaře?

Mám ho před očima- třeba v češtině má srdíčka kolem správně napsaných jevů, ty nesprávně napsané jevy spolu znovu projdeme, zhodnotíme, co jsme zvládli a co ne - ale tu známku dostanou děti do systému, vidí ji rodiče. Tam ji dát musím a musí mi ty známky dát ve výsledku takové hodnocení, s jakým ho můžu poslat dál, to musím respektovat. Rodiče jsou s tím srozuměni. V matematice je to stejné, učíme Hejného, takže děti fakt hodně pracují - paradoxně nejvíc ty slabší a mají těch jedniček hodně. Ale zase - přijde test, mají gradovanou úlohu, ze které vyřeší třeba první dvě snazší zadání a víc nezvládnou, takže mají u toho ty hvězdičky, ale v systému trojku.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 12.09.19 23:03

Me je 30 a na takovou skolu jsem chodila od 1. do 3. tridy. Pak jsem prestoupila na normalni zakladku a mela jsem velke problemy vse dohnat a adaptovat se. Vlastne se mi to celou zakl. skolu nepodarilo a jako jedina ze tridy jsem skoncila na ucnaku. Ja byla pak hlavne teda lempl. :roll: Ted mam teda maturitu a docela slusne placenou praci…

hanka.br.
Generální žvanilka 20517 příspěvků 12.09.19 23:06
@Anonymní píše:
Me je 30 a na takovou skolu jsem chodila od 1. do 3. tridy. Pak jsem prestoupila na normalni zakladku a mela jsem velke problemy vse dohnat a adaptovat se. Vlastne se mi to celou zakl. skolu nepodarilo a jako jedina ze tridy jsem skoncila na ucnaku. Ja byla pak hlavne teda lempl. :roll: Ted mam teda maturitu a docela slusne placenou praci…

A myslíš si, že kdybys jako maličká dostávala špatné známky, že by to bylo s tebou lepší?

katyna1984
Zasloužilá kecalka 961 příspěvků 12.09.19 23:17

Z mého pohledu rodiče kluka, který by asi jinak byl ten trojkař - jeho úžasná paní učitelka VŽDY na každé práci našla něco, co bylo k pochvale. A vždy si dávala pozor na to, aby bylo víc pochval, než kritiky. Zkoušení u tabule nebylo potřeba, děti kolikrát byly tak zabrané do práce, že nevnímaly konec hodiny a přestávku. Hodně pracovaly ve skupinách, dělaly různé projekty, vyráběly lapbooky atp. Syn už je teď v sedmé třídě, učitelé se střídají, ale zkoušení není nikde, maximálně písemný test. Na úkoly měly a mají třeba celý týden, většina dětí časem sama zjistila, že když si je udělají hned na začátku, maji pak po zbytek týdne pohov. Teď tedy na druhém stupni mají úkoly čistě dobrovolné. A jak říkám, ty děti, které šly po páté třídě na gympl fungují bez problémů.

Uživatel je onlinejanickaIII
Závislačka 4608 příspěvků 12.09.19 23:27
@katyna1984 píše:
Z mého pohledu rodiče kluka, který by asi jinak byl ten trojkař - jeho úžasná paní učitelka VŽDY na každé práci našla něco, co bylo k pochvale. A vždy si dávala pozor na to, aby bylo víc pochval, než kritiky. Zkoušení u tabule nebylo potřeba, děti kolikrát byly tak zabrané do práce, že nevnímaly konec hodiny a přestávku. Hodně pracovaly ve skupinách, dělaly různé projekty, vyráběly lapbooky atp. Syn už je teď v sedmé třídě, učitelé se střídají, ale zkoušení není nikde, maximálně písemný test. Na úkoly měly a mají třeba celý týden, většina dětí časem sama zjistila, že když si je udělají hned na začátku, maji pak po zbytek týdne pohov. Teď tedy na druhém stupni mají úkoly čistě dobrovolné. A jak říkám, ty děti, které šly po páté třídě na gympl fungují bez problémů.

Ty jo, je takova skola statni nebo soukroma? Tam bych rada chodila i ja. Opravdu moc pekny pristup. Ale porad je tady otazka jake to pak bude na jinem typu skoly…

Micaella22
Ukecaná baba ;) 1871 příspěvků 12.09.19 23:31

Chudinky deti nezatezovat znamkama, nikdy jim nic nevycitat, nic po nich nechtit, nebit je. I tem poslednim rict, ze vyhrali, aby meli lepsi pocit. Pak tu nikdo nebude dravej, nikdo nebude o neco bojovat. Nikomu se nebude moct rict nejaky nazor, aby se chudinky z toho nahodou v zivote nezhroutili. U maminky bydlet nejlip do 48let, protoze svet je prece krutej. No, parada. To zas vyroste generace :roll:

Lenka76
Ukecaná baba ;) 1402 příspěvků 12.09.19 23:33

My bydlime v Anglii, kde se detem znamky nedavaji. Vysvedceni v cervenci je slovni. Maji tu osnovy, kterych se musi drzet. Ma to svoje plus i minus. Moje dcera ma skolu rada, je hrda na jeji skolu, hodne toho umi, domaci ukoly dostava stylem projektu. Ona je chytra, je mezi nejlepsima ve tride. Ale, ve skole maji dost deti s ADHD, autisti..takze nektere deti narusuji vyuku. Tyhle deti treba v 10 letech eumi poradne cist a psat, chybi jim i podpora rodicu, a skola nema finance na specialni vyuku, kterou tyhledeti potrebuji. I kdyz maji na tridu s 25-30 zakama maji ucitelju a 2 asistenty.
Kdyz to srovnam se sebou, tsk treba znamky motivuji k uceni se, zlepseni, ale zase na druhou stranu nekdy skodi. Kolik deti je vystresovano na konci skolniho roku. A treba jim proste matika nejde, ake jsou zase dobry v jinych predmetech.
Ja ctu vysvedceni se slzou v oku, protoze tam pisou nejenom, co umi a vcem by se mela zlepsit, sle i to, jaka je osoba, a jake ma vlastnosti.

Ps: i kdyz musim priznat, ze mymu synovcovi tady v Anglii napsali do vysvedceni, ze by nemel tolik drbat a motst se do veci, do kterych mu nic neni, aby neprichazel o kamarady :zed: to jsem byla docela prekvapena, ze to tam ucitelka napsala

katyna1984
Zasloužilá kecalka 961 příspěvků 13.09.19 00:03

@Micaella22 a v čem je dobré naučit se soupeřit a mít potřebu vyhrávat v situaci, která má být tak přirozená, jako potřeba se vzdělávat a rozvíjet? Špatná známka fakt dítě nenamotivuje lépe, než pochvala a povzbuzení. Naopak, syn tu poznává, že i když není nejlepší, neznamená to, že je špatný. Že i když se mu vše úplně nepovede, to, že se snaží a chce se zlepšit je mnohem důležitější.

Mě třeba osobně velmi vadí, že kromě skauta nemám šanci najít kroužek, ve kterém by se děti hýbaly pro radost a proto, že chtějí. Všude jsou samé tréninky na soutěže, jezdí se po závodech.. Proč? Tohle ať zůstane dětem, které chtějí sport dělat na vyšší úrovni. Proč třeba dcera nemá šanci chodit si zahrát volejbal, aniž bychom museli plánovat víkendy podle turnajů? To samé tancování. Nebo syn s florbalem.. Od starších žáků tréninky 3× týdně, téměř každý víkend turnaj. V našem městě je poměrně velká florbalová základna, přesto nedokážou nabídnout třeba jeden den trénink pro ty, které to sice baví, ale nechtějí se uštvat?

@janickaIII škola je státní, ale s úžasnou paní ředitelkou, která to má za svá léta praxe v hlavě srovnané a ví, co je důležité.

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 Další »
Váš příspěvek
Reklama