Skončení pracovního poměru během mateřské

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
Anonymní
12.1.22 12:13

Skončení pracovního poměru během mateřské

Ahoj holky,
v červnu loňského roku jsem otěhotněla a od července jsem na neschopence.
Koncem ledna nastupuji na mateřskou dovolenou, vychází to 6 týdnů před porodem. Koncem dubna tohoto roku mi končí smlouva na dobu určitou. Chci se tedy zeptat, zda mi automaticky koncem smlouvy končí i mateřská nebo nadále pokračuje, dokud neuplyne lhůta 28 týdnů?
Děkuji! :-)

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
12452
12.1.22 12:23

PPM pokračuje. Pak si pozadas o čerpání rodicovskeho příspěvku. Kdyby si čekala pak další dítě tak nebudeš mít nárok na PPM pokud nebudeš zamestnana.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
892
12.1.22 12:25
@Anonymní píše:
Ahoj holky,
v červnu loňského roku jsem otěhotněla a od července jsem na neschopence.
Koncem ledna nastupuji na mateřskou dovolenou, vychází to 6 týdnů před porodem. Koncem dubna tohoto roku mi končí smlouva na dobu určitou. Chci se tedy zeptat, zda mi automaticky koncem smlouvy končí i mateřská nebo nadále pokračuje, dokud neuplyne lhůta 28 týdnů?
Děkuji! :-)

mateřská ti neskončí, pokud plníš podmínky abys na ni nastoupila, není konec prac. smlouvy důvod k ukončení. Pak ovšem jak pujdeš žádat o RP tak se bude posuzovat příjem otce, pokud nejsi samoživitelka. Pro UP budeš už nezaměstnaná a neudělají ti vyměřovací základ.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
12.1.22 12:38

Holky, moc děkuji! :kytka:
Ještě bych měla jeden dotaz. Jelikož jsem byla v loňském roce na neschopence, mám nevyčerpaných 11 dní dovolené a za letošek, do skončení smlouvy, pár dnů taky bude. Mohu si je tedy vyčerpat mezi mateřskou a nástupem na rodičák?

• Citovat
  • Nahlásit
7011
12.1.22 12:55
@Anonymní píše:
Holky, moc děkuji! :kytka:
Ještě bych měla jeden dotaz. Jelikož jsem byla v loňském roce na neschopence, mám nevyčerpaných 11 dní dovolené a za letošek, do skončení smlouvy, pár dnů taky bude. Mohu si je tedy vyčerpat mezi mateřskou a nástupem na rodičák?

Dovolená je volno od zaměstnavatele, takže pokud žádného zaměstnavatele mezi MD a RD nebudeš mít, nemůžeš u něj čerpat dovolenou. Dovolená by měla být proplacena při ukončení pracovního poměru.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
80398
12.1.22 13:09
@nikunka píše:
mateřská ti neskončí, pokud plníš podmínky abys na ni nastoupila, není konec prac. smlouvy důvod k ukončení. Pak ovšem jak pujdeš žádat o RP tak se bude posuzovat příjem otce, pokud nejsi samoživitelka. Pro UP budeš už nezaměstnaná a neudělají ti vyměřovací základ.

Tim ze cerpa ppm, tak svuj vymerovaci zaklad samozřejmě ma.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
892
12.1.22 13:16

@j.a.n.i1 to sice ano ale pokud v době žádosti o RP nebude mít platnou smlouvu, tak se úřad ptá na vyměřovací základ otce a pokud bude vyšší, jde částka podle něj. Před Vánoci jsem to řešila a taky jsem nechápala proč tak trvají na mojí smlouvě, když už základ mají. I mě skončila během mateřské. Do té doby jsem si to myslela jako ty, že použijí to co mají na mateřskou, omyl.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
80398
12.1.22 13:51
@nikunka píše:
@j.a.n.i1 to sice ano ale pokud v době žádosti o RP nebude mít platnou smlouvu, tak se úřad ptá na vyměřovací základ otce a pokud bude vyšší, jde částka podle něj. Před Vánoci jsem to řešila a taky jsem nechápala proč tak trvají na mojí smlouvě, když už základ mají. I mě skončila během mateřské. Do té doby jsem si to myslela jako ty, že použijí to co mají na mateřskou, omyl.

To, ze se jede podle vyssiho, plati vzdy, tam kobec smlouvy nema zadny vliv, ale dodat ho nemusis, pokud zatrhnes, ze muz narok nema.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat