Skončení pracovního poměru na MD

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
H28
Povídálka 21 příspěvků 07.11.18 10:54
Skončení pracovního poměru na MD

Zdravím,

mám dotaz. Jsem ve 15tt v PN. V době kdy budu na MD mi skončí pracovní poměr na dobu určitou. Do konce roku 2018 si nestihnu vybrat dovolenou 7,5 dne. Převede se mi do dalšího roku? Ani nevím jestli mi naběhne nová, když nebudu mít odpracovaný ani den v roce 2019(nejspíš nenaběhne). A proplatí mi zaměstnavatel dovolenou, když budu v době ukončení PP na MD? Už jsem se zaměstnavatelem na ostří nože, jelikož mě v PN neustále bombarduje maily. Prý mám plnit pokyny, že jsem stále zaměstnanec. Prý můžeme pracovní poměr rozvázat, když nechci pokyny plnit, ale to asi spadla z višně. :zed: Dnes jsem musela odevzdat klíče a vyklidit skříňku.

Reakce:
Uživatel je onlineKikulele
Zasloužilá kecalka 923 příspěvků 07.11.18 11:09

Já jsem taky byla více mene od začátku těhotenství na neschopence. Tou dobou jsme byla v nove práci pul roku,no a na neschopence jsme byla až do nástupu na materskou, nicméně Me zkončil prac.pomer měsíc pred nástupem ta tu mateřskou byla jsem v ochranné lhůtě a dovolenou co jsem mela Me proplatily. Každopádně jsem mela moc fajn šéfovou a vůbec celý kolektiv byl dobrý takže asi to záleží na domluvě a na okolnostech. Teďka jezdím ukazovat malou kolegyním a i když už smlouvu nemám tak se můžu vrátit,kdyz budu chtít a nebo aspoň občas na brigádu když budu met hlídání.

Twixinka
Ukecaná baba ;) 1255 příspěvků 4 inzeráty 07.11.18 11:21

Je to takove zmatene :nevim: kdy Ti konci PP a kdy mas termin porodu?? Jinak moc nechapu jake pokyny bys mela dle zamestnavatele plnit? Maximalne mu pri kazde kontrole u doktora rict,ze se neschopenka prodluzuje,ale jinak me nic nenapada :nevim:

H28
Povídálka 21 příspěvků 07.11.18 12:21
@Twixinka píše:
Je to takove zmatene :nevim: kdy Ti konci PP a kdy mas termin porodu?? Jinak moc nechapu jake pokyny bys mela dle zamestnavatele plnit? Maximalne mu pri kazde kontrole u doktora rict,ze se neschopenka prodluzuje,ale jinak me nic nenapada :nevim:

Já jsem právě taky zmatená. Termín porodu mám 25.4.2019 a smlouva mi končí 31.7.2019. Pokyny dává, že mám například vyplnit věci v dokumentech, která jsou v určité programu do kterého se dostanu jen na PC v práci. Nebo například to vyklizení věcí a předání klíčů, ikdyž jsem jí psala, že se omlouvám a, že nesmím nic těžkého stěhovat.Přesto mi stanovila datum vyklizení, a napsala, že o tom nehodlá diskutovat. :(

Twixinka
Ukecaná baba ;) 1255 příspěvků 4 inzeráty 07.11.18 13:40

@H28 tak tohle je fakt drsny,zvlast kdyz jsi na neschopence a ona Ti to takhle stanovuje :roll: ja bych ji se svou vyridilkou poslala nekam,ptze prece Ti nemuze diktovat kdy co mas delat,ale mela by se slusne domluvit,kdy a jak to je mozne provest a to prave i z duvodu te Tvoji neschopenky :nevim:

Lendeš
Kelišová 5592 příspěvků 09.11.18 12:03

Nevyčerpaná dovolená se ti převede. V příštím roce ti nárok na nějakou dovolenou taky vznikne, protože MD se bere jako výkon práce, tak si to pak pohlídej, když máš takovou šéfovou. Nevyčerpanou dovolenou za 2018 + tu za 2019 ti musí proplatit s koncem prac. poměru.

Žádné pracovní úkoly plnit nemusíš a taky bych se na to vykašlala, když s tebou takto jednají. Na vše odpovídej, že jsi práce neschopná a dál neřeš. Pracovní poměr s tebou jen tak rozvázat nemůže. Co se týče vyklízení věcí, tak bych požádala partnera, případně někoho jiného a předem se šéfovou domluvila, jestli chce, abys dotyčnému udělila k vyklizení plnou moc. Případně pokud máš vycházky a jsi zdravotně schopná tam dojít, tak bych si tam došla s někým a nechala to dotyčného vyklidit.

H28
Povídálka 21 příspěvků 11.11.18 16:54
@Lendeš píše:
Nevyčerpaná dovolená se ti převede. V příštím roce ti nárok na nějakou dovolenou taky vznikne, protože MD se bere jako výkon práce, tak si to pak pohlídej, když máš takovou šéfovou. Nevyčerpanou dovolenou za 2018 + tu za 2019 ti musí proplatit s koncem prac. poměru.Žádné pracovní úkoly plnit nemusíš a taky bych se na to vykašlala, když s tebou takto jednají. Na vše odpovídej, že jsi práce neschopná a dál neřeš. Pracovní poměr s tebou jen tak rozvázat nemůže. Co se týče vyklízení věcí, tak bych požádala partnera, případně někoho jiného a předem se šéfovou domluvila, jestli chce, abys dotyčnému udělila k vyklizení plnou moc. Případně pokud máš vycházky a jsi zdravotně schopná tam dojít, tak bych si tam došla s někým a nechala to dotyčného vyklidit.

Moc děkuji za odpověď. S tou dovolenou to snad dopadne dobře. Přítel šel se mnou věci vyklidit (a hlavně odnést do auta), a tak nějak ředitelce vysvětlil, ať si přečte co znamená pracovní neschopnost. Je to moje podpora. :hug: Teď už snad od ní bude klid.

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Co si uvařit na Vánoce, když se snažíte zhubnout?

Pokud jste pevně rozhodnutá, že letos o Vánocích se ručička váhy nehne směrem... číst dále >

Diskuze s tatínkem Janem: O hraní i péči o nemocné dítě

Pojďte si popovídat do diskuze na eMiminu s tatínkem, který po narození... číst dále >

Články z Expres.cz

Chlopčík chce do další řady StarDance! Trofej je letos v dobrých rukou, říká

Zdeněk Chlopčík bývá v taneční soutěži StarDance označován za kata poroty.... číst dále >

Vánoční večírek podle Jana Tuny: 5 rad, které vám zachrání pověst i obličej

Pokud nechcete na vánočním večírku dopadnout jako Jan Tuna (45), který... číst dále >

Články z Ona Dnes

Žena se po porodu dva týdny mazlila s předčasně narozenou mrtvou dcerou

Emma Woodhouseová musela podstoupit akutní císařský řez kvůli poškozené... číst dále >

Proměna Gábiny, která je opět single. Změnila účes i šatník

Před nedávnem se rozešla s přítelem, přesto Gábina nechce truchlit. Do nového... číst dále >