Skončení smlouvy v práci v době těhotenství

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

natt97
Nováček 8 příspěvků 3 inzeráty 02.07.17 15:36
Skončení smlouvy v práci v době těhotenství

Zdravím, skončila mi 30.6 smlouva v práci a už mi ji neprodlouzili. Jsem těhotná v 9 týdnu a mám neschopenku.. Co mám vše dělat a zařídit? 8o budu mít mateřskou nebo ne? Předem děkuji za odpovědi a rady

Reklama

Reklama

Reakce:

nozu
Extra třída :D 10291 příspěvků 02.07.17 16:01

Koukni se, jestli splňuješ podmínky pro peněžitou podporu v mateřství. nalezneš zde: http://www.cssz.cz/…aterstvi.htm. Na neschopence budeš do nástupu na mateřskou (pokud na ni budeš mít nárok) a nebo do porodu (možná to jde i do konce šestinedělí). Jestli máš nárok na manteřskou zjistíš ještě tak, jestli se vejdeš do lhůty 180 kalendářních dnů mezi koncem pracovní smlouvy a nástupem na mateřskou (8 - 6 týdnů před termínem porodu). Pohledej i ve starších diskusích, je tam spousta užitečných rad…

Uživatel je onlineLendeš
Závislačka 2759 příspěvků 02.07.17 16:45

@natt97 Jak dlouho jsi v téhle práci byla?

Abys měla nárok na PPM, tak musíš být účastníkem nemocenského pojištění min. 270 dnů za poslední 2 roky před nástupem na PPM (to je 6-8 týdnů před porodem). A zároveň bys musela nastoupit v ochranné lhůtě, která je tak dlouhá jako poslední zaměstnání, max. 180 dnů - což by ti vyšlo tak tak, jestli jsi v 9. týdnu.

Uživatel je onlineLendeš
Závislačka 2759 příspěvků 02.07.17 16:49

Jinač jak píše @nozu můžeš být na nemocenské buď do nástupu na PPM nebo do konce šestinedělí. Teď do 8 dnů od konce pracovního poměru bys měla nahlásit zdravotní pojišťovně, že jsi na neschopence a pak vždy hlásit každou změnu (čerpání PPM, RP).

myskalucka
Echt Kelišová 7910 příspěvků 02.07.17 16:50

@natt97 : tak pokud jsi poslední 2 roky pracovala min. 270 dní ( podílela se na soc. pojištění ) a tvé poslední zaměstnání bylo min. 180 dní a do nástupu na ppm ( 8 týdnů před porodem ) stihneš nastoupit do 180 dní ( od 1.7. 180 dní ), tak nárok na ppm mít budeš. Jinak ne a na neschopence zůstaneš do konce šestinedělí a pak začneš pobírat RP.

blanula19
Závislačka 3571 příspěvků 2 inzeráty 02.07.17 16:56

@natt97
Pokud jsi tam pracovala dost dlouho (viz. rady výše), tak mateřkou normálně dostaneš. Mě tenkrát taky vypršela smlouva v těhotensví a mateřskou jsem normálně dostala a pracovní poměr skončil po ukončení mateřské z nástupen na rodičák.

natt97
Nováček 8 příspěvků 3 inzeráty 02.07.17 18:02

@myskalucka no já pracovala jen rok měla jsem smlouvu na rok je mi 19 tak víc jsem nestihla :D tak to si myslím, že ji nedostanu, že? :/ achjo vůbec tomu nerozumím :(

myskalucka
Echt Kelišová 7910 příspěvků 02.07.17 18:55

@natt97 : a jak dlouho trvalo poslední zaměstnání? Rok je ok, to je víc jak 270 dní ;) ( teda podle pracovní doby ). Tak si spočítej, kdy máš nástup na ppm těch 8 týdnů před porodem a jestli se vejdeš do 180 dní od 1.7. tak by nárok na ppm měl být ;).

natt97
Nováček 8 příspěvků 3 inzeráty 02.07.17 19:28

@myskalucka moc děkuji!

natt97
Nováček 8 příspěvků 3 inzeráty 17.07.17 13:25
Lístky na peníze z měsíce do měsíce

Třeba mi ještě pomůžete… Byla jsem v práci i na cssz. V práci mi řekli že když už mi skončila smlouva ať jim ty lístky na peníze z měsíce do měsíce nenosím že semnou už nemají nic společného a na cssz mi řekli ať to dávám do práce… Nemá s tím někdo nějakou zkušenost vůbec nevím kam ty lístky dávat :(

Uživatel je onlineLekninka91
Echt Kelišová 8386 příspěvků 17.07.17 14:06

@natt97 byvalemu zamestnavateli. I kdyz tam uz nepracujes

datean
Povídálka 19 příspěvků 17.07.17 14:38

@natt97 byvalemu zamestnavateli, me taky skoncila smlouva v tehotenstvi a taky mi je nechteli brat. Jen si prohlidej aby je fakt posílali. Někdy mi prisly penize 5 nekdy az 27 a pak sem se dozvedela ze to vedoucí proste vzdycky hodi na stul a na postu ktera je od ni asi minutu jde az kdyz toho má hodne, ze se ji tam jinak nechce cekat :/ s materskou to pak bylo podobne, zadne papiry nikam posilat nechtela, proc by to meli resit oni kdyz sem skoncila na konci září a je zacatek unora atd :roll:

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Sedm tipů, jak ukořistit vzdělávací chvilku na rodičovské

Nepotřebujete několik hodin v kuse. Bohatě vám postačí pár minut, když zrovna... číst dále >

Snažení a sex: Když se z milování stane povinnost

Několik měsíců se snažíte o miminko a stále nic? Buďte opatrní, aby touha po... číst dále >

Články z Ona Dnes

Baculky mají novou královnu. Miss Prima křivky je Libuše Dvořáková

Téměř čtyři hodiny trvala v úterý volba nové Miss Prima křivky v Branickém... číst dále >

Všichni překonáme strach, ale nesmíme ho zazdít, říká sociální pedagožka

Láska. Hledání. Rozvod. Handicap. Puberta. Strach. Zoufalství. Zranění.... číst dále >

Reklama