Skončil mi pracovní poměr na dobu určitou nebo stále trvá?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 13.01.17 11:58
skončil mi pracovní poměr na dobu určitou nebo stále trvá?

Po pedáku jsem nastoupila jako učitelka na jednu ZŠ - pouze jako zástup po dobu mateřské a rodičovské dovolené jedné učitelky. Trochu se to protáhlo, protože ona otěhotněla znovu a já tam strávila 4 roky, pak jsem sama nastoupila na mateřskou.
Teď jsem aktuálně na rodičovské dovolené.
Co mi ale dělá starost - ta paní, místo které jsem byla zaměstnána, se do práce nevrátila, rodičák jí skončil k 31.12.2016, ona ale už několik měsíců před tím nastoupila jako učitelka na jinou ZŠ v jiném městě.
Byla jsem se dvakrát ptát ve škole u pana ředitele, jak to tedy bude, že mám o to místo zájem. Poprvé mě odpálkoval s tím, že mám počkat, že určitě bude vyhlášeno výběrové řízení a že se můžu přihlásit. Po druhé mě odpálkoval s tím, že jsem se trefila do blbé doby, že teď řeší úplně něco jiného a má jiné důležitější starosti než mou osobu a bla bla bla…
Takže čekám a stále sleduji, zda vyhlásí to výběrko.
Co mi přijde divné - že ta kolegyně, která nastupovala jako zástup místo mě (doufám, že je to srozumitelné - já byla přijata jako zástup za paní XX, a jako zástup za mě, když já šla na mateřskou, byla zase přijata další paní YY) prý někde dost hlasitě vykládala, že vzhledem k tomu, co se stalo, že paní XX se do práce nevrátila… tak ona prý je dál zaměstnaná a pracovní poměr se jí změnil ze zástupu za mě - nyní je již na neurčito. Prostě tím, že to zaměstnavatel neřešil, nevyhlásil výběrko, nepodepsal s někým jiným novou smlouvu… tak tím, že ona tu práci nyní aktuálně vykonává, tak to uvolněné pracovní místo přechází automaticky na ní.
Je to možné? Určitě se tam půjdu zeptat, psala jsem již řediteli, kdy se mohu zastavit, že s ním něco potřebuji probrat, ale on mi odpověděl tak, že mi příští týden napíše nějaký termín… takže čekám a jsem dost napnutá. Proto tento dotaz.
Pokud někdo víte, tak napište, strašně moc vám budu vděčná.

Reakce:

kadernice1
Kecalka 378 příspěvků 13.01.17 12:03

Pokud pracovala na dobu určitou a po uplynutí doby určité se souhlasem zaměstnavatele práci dále vykonávala, pracovní poměr se tím změnil na dobu neurčitou - alespoň to tak bylo.

kadernice1
Kecalka 378 příspěvků 13.01.17 12:06

Ty máš ve smlouvě co? Měla bys tam mít třeba na dobu „nepřítomnosti paní XX, nejdéle však do…“ Pokud tato doba uplynula a smlouva Ti nebyla nijak prodloužena, tak smůla, zanikla i v průběhu RD.

cverunka
Závislačka 2601 příspěvků 13.01.17 12:07

V pracovních smlouvách ve školství je takový bordel, ža často ani sám ředitel neví, co a jak je a má být… A po dobu rodičáku jsi stále v pracovním poměru? Pokud jo, podívej se na řetězení smluv. Můžou ti jí prodloužit 2×, po 3. už musí dát na dobu neurčitou, takže třeba už na ní máš nárok.

AstraG
Závislačka 4406 příspěvků 13.01.17 12:08

Tak jelikož ty jsi na rodičáku, a původní učitelka dala výpoveď, zřejmě její místo získala paní, která aktuálně,, zaskakovala,, Nedávej si velké naděje, že ti dá smlouvu na neurčito, pokud s tebou nějaký rok nemůže počítat, protože může předpokládat, že nezůstanete u jednoho dítěte. Kdy ti vyprší smlouva? Protože pokud máš smlouvu na,,určito,, tak prac. poměr skončí i pokud jsi těhotná, či pobíráš RP.

Příspěvek upraven 13.01.17 v 12:12

kadernice1
Kecalka 378 příspěvků 13.01.17 12:10

Ano, důležité je, co máš teď v té smlouvě. Jsi ještě vůbec zaměstnancem??

MachyXS
Kecalka 112 příspěvků 13.01.17 12:17

Nejbezpečnější a nejjistější by bylo zajít si na nejbližší poradenské místo inspektorátu práce (www.suip.cz). Tam přineseš všechny papíry k zaměstnání, vysvětlíš situaci a budeš mít jistotu, že ti dají správné a aktuální informace. Právní úprava se mohla změnit…

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 13.01.17 12:28

Zakladatelka
Všem moc děkuji. Zamačkávám slzu a smiřuju se s tím, že o práci jsem přišla.
Já mám ve smlouvě zástup po dobu mateřské a rodičovské dovolené paní XX.
Ta paní, která tu práci aktuálně vykonává (paní YY), má ve smlouvě - zástup po dobu mateřské a rodičovské dovolené paní ZZ (to jsem já).
A není tedy možné, že práci tedy máme zachovanou obě dvě - já (mě by se tedy hypoteticky pracovní poměr změnil na dobu neurčitou) i paní YY (té by zůstalo zachováno to, co má ve smlouvě, tedy zástup za mě (ZZ)?
Já vím, je to zamotané. Já už mám druhé dítko. Pedák jsem dělala dálkově, to už jsem měla první dítě na světě. A rodičák mi končí v červnu. Takže zaměstnavatel ví, že by mohl se mnou počítat. A když jsem za panem ředitelem byla, tak jsem mu i říkala, že jsem ochotná nastoupit okamžitě. Štve mě to. Ta paní, která je tam aktuálně, je taková mrcha, nikdo ji ve škole nemá rád, rodiče si na ní stěžují… ale ona často za ředitelem chodila na kafčo. Já jsem dělala vždy spoustu věcí navíc, s dětmi i rodiči na besídky zkoušela divadlo, vymýšlela různé akce, doteď mě potkávají rodiče dětí a říkají, že chtějí, abych se vrátila, že za mě to bylo lepší… jenže vedení školy toto asi neoceňuje.
Ach jo. Já vím, jistotu budu mít, až se zeptám přímo ve škole povolaných…

Lendeš
Kelišová 5412 příspěvků 13.01.17 12:33

Proč by se tobě měl změnit pracovní poměr na neurčito? Byl po dobu rodičovské paní XX a ta skončila během toho, co ty jsi byla už taky na mateřské nebo rodičovské, čímž ti skončil pracovní poměr a tím MD/RD. Měla bys od zaměstnavatele dostat zápočtový list a nahlásit se na zdravotní pojišťovně.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 13.01.17 12:33
@AstraG píše:
Tak jelikož ty jsi na rodičáku, a původní učitelka dala výpoveď, zřejmě její místo získala paní, která aktuálně,, zaskakovala,, Nedávej si velké naděje, že ti dá smlouvu na neurčito, pokud s tebou nějaký rok nemůže počítat, protože může předpokládat, že nezůstanete u jednoho dítěte. Kdy ti vyprší smlouva? Protože pokud máš smlouvu na,,určito,, tak prac. poměr skončí i pokud jsi těhotná, či pobíráš RP.Příspěvek upraven 13.01.17 v 12:12

Já jsem panu řediteli říkala, že jsem ochotná vrátit se hned. Máme už druhé dítě, další neplánujeme. Já mám ve smlouvě zástup po dobu mateřské a rodičovské dovolené paní XX. A ta měla rodičovskou dovolenou nahlášenou do konce roku 2016. A právě nevím, zda mě ten pracovní poměr prostě automaticky skončil, nebo naopak se překlopil do pracovního poměru na dobu neurčitou. Ta paní, která tam nyní pracuje, měla ve smlouvě zástup za mou mateřskou a rodičovskou dovolenou.

Nejvíc mě štve, že se mnou ve škole ředitel nekomunikuje a do teď mi nebyl schopen říct, jak to vlastně je. Snad se to dozvím ten příští týden, pokud ředitel nestanoví nějaký termín, kdy ho mohu navštívit, tak dorazím sama a poptám se ho.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 13.01.17 12:36
@Lendeš píše:
Proč by se tobě měl změnit pracovní poměr na neurčito? Byl po dobu rodičovské paní XX a ta skončila během toho, co ty jsi byla už taky na mateřské nebo rodičovské, čímž ti skončil pracovní poměr a tím MD/RD. Měla bys od zaměstnavatele dostat zápočtový list a nahlásit se na zdravotní pojišťovně.

Já vím, asi je to nesmysl. Ale mě stále nejde do hlavy, že nebylo vyhlášeno to výběrko a nic se neděje. Že nebyla uzavřena žádná nová pracovní smlouva. A paní, která tam nyní tu práci vykonává, má v pracovní smlouvě zástup za mou mateřskou a rodičovskou dovolenou.
už se smiřuji s tím, že jsem si dělala plané naděje. Možná až přijdu na to dostaveníčko s ředitelem, tak právě dostanu do ruky ten zápočtový list…

Lendeš
Kelišová 5412 příspěvků 13.01.17 12:41
@Anonymní píše:
Já vím, asi je to nesmysl. Ale mě stále nejde do hlavy, že nebylo vyhlášeno to výběrko a nic se neděje. Že nebyla uzavřena žádná nová pracovní smlouva. A paní, která tam nyní tu práci vykonává, má v pracovní smlouvě zástup za mou mateřskou a rodičovskou dovolenou.
už se smiřuji s tím, že jsem si dělala plané naděje. Možná až přijdu na to dostaveníčko s ředitelem, tak právě dostanu do ruky ten zápočtový list…

Chápu, ale spíš bych to viděla tak, že v tom má ředitel trochu bordel. Hlavně to ale pořeš co nejdřív, protože správně bys změny měla na pojišťovně hlásit do 8 dnů, takže pokud už ti pracovní poměr netrvá, měla by ses nahlásit jako osoba pobírající RP.

kadernice1
Kecalka 378 příspěvků 13.01.17 12:43

Pokud máš ve smlouvě „po dobu MD a RD paní XX,“ tak ti podle mne smlouva skončila s koncem její RD. Práci jsi se souhlasem zaměstnavatele po tomto termínu (konec roku 2016) nevykonávala po skončení platnosti Tvé smlouvy, takže pracovní poměr skončil. Navíc ta paní po Tobě to musela mít jako záskok za tebe, protože na „židličce“ paní XX jsi již seděla ty, to je běžný postup.

j.a.n.i1
Hvězda diskuse 63323 příspěvků 3 inzeráty 13.01.17 13:54
@kadernice1 píše:
Pokud máš ve smlouvě „po dobu MD a RD paní XX,“ tak ti podle mne smlouva skončila s koncem její RD. Práci jsi se souhlasem zaměstnavatele po tomto termínu (konec roku 2016) nevykonávala po skončení platnosti Tvé smlouvy, takže pracovní poměr skončil. Navíc ta paní po Tobě to musela mít jako záskok za tebe, protože na „židličce“ paní XX jsi již seděla ty, to je běžný postup.

Já bych to viděla stejně (bacha, jsem laik, ne právník), paní skončila RD koncem roku 2016, k tomuto datu skončila smlouva i zakladatelce diskuze a tím skončila smlouva i té její zástupkyni, ale jelikož ten její zástup se souhlasem zaměstnavatele pracoval i po skončení smlouvy, tak díky tomu má opravdu tímto smlouvu na dob neurčitou…

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Nádherná proměna: Kuchyně se díky odborníkům stala skutečným srdcem domova

Paní Jana si ve svém životě prožila mnoho těžkých chvil. Příběh dvakrát... číst dále >

Podzimní čtení: Tyhle knihy vás v klidu nenechají

Podzim je ideální na to uvařit si čaj (nebo nalít dvojku červeného), zavrtat... číst dále >

Články z Expres.cz

Řepka útočí na Erbovou: Plánovala mě zničit, z mojí smrti by měla zvrácenou radost!

Už 20. listopadu vyjde v pořadí čtvrtá kniha bývalého fotbalisty Tomáše... číst dále >

Plekanec se sice vrátil, aby rodina byla spolu, syny ale nechal v Kanadě

Vracím se do Čech, abych mohl být se svými syny, tak se dají parafrázovat... číst dále >

Články z Ona Dnes

Vánoční divočina podle Konarovské na přehlídce luxusního prádla

Jemné krajky, podvazky nebo průsvitné negližé na těle krásných modelek... číst dále >

Pro lidi je jednodušší se dál trápit, než si krizi přiznat, říká psycholog

Většina vztahů zažije krizi, není možné se jí vyhnout. Znamená jak ohrožení,... číst dále >