Skončil RD v a teď budu bez příjmu 2 měsíce

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
Anonymní
30.9.21 12:37

Skončil RD v a teď budu bez příjmu 2 měsíce

Ahoj, v září mi přišel poslední RD. Do práce nastoupim až v listopadu. Takže v říjnu nedostanu ani korunu, možná 5 tisíc z pracáku. Jsem samoživitelka. Co mám dělat? Kam se obrátit? Příspěvky na nic neberu, ale to stejně nemám šanci aby mi to vše zaplatilo a než by se to vyřídilo :zed:

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
2891
30.9.21 12:39

Zkus si najít nějakou brigádu na tu dobu, třeba úklid domácnosti nebo hlídání dětí, tam dostaneš peníze hned ten den.. Nebo se zeptat, zda třeba neberou v nějakém supermarketu na doplňování zboží apod..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8927
30.9.21 12:44
@Anonymní píše:
Ahoj, v září mi přišel poslední RD. Do práce nastoupim až v listopadu. Takže v říjnu nedostanu ani korunu, možná 5 tisíc z pracáku. Jsem samoživitelka. Co mám dělat? Kam se obrátit? Příspěvky na nic neberu, ale to stejně nemám šanci aby mi to vše zaplatilo a než by se to vyřídilo :zed:

Hlavně nezapomenout zmínit, že jsi samoživitelka …
A proč to řešíš až teď? :roll:

Budeš si muset najít brigádu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3500
30.9.21 12:45

Dítě tedy v MŠ už je a ty práci zatím nemáš? Kdyžtak zkus obejít brigády, ptát se, proč sis to nespočítala dříve je teď už asi zbytečný ☺

Jinak ano, něco bys měla z ÚP a můžeš zkusit nějakou mimořádku, ovšem zde se nevyznám vůbec 🤷🏻‍♀️ Co otec dětí / dítěte a alimenty?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
18334
30.9.21 12:46
@Anonymní píše:
Ahoj, v září mi přišel poslední RD. Do práce nastoupim až v listopadu. Takže v říjnu nedostanu ani korunu, možná 5 tisíc z pracáku. Jsem samoživitelka. Co mám dělat? Kam se obrátit? Příspěvky na nic neberu, ale to stejně nemám šanci aby mi to vše zaplatilo a než by se to vyřídilo :zed:

Je fajn, ze se ptas 30.9. :roll:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
18758
30.9.21 12:49
@Anonymní píše:

Tak to víš delší dobu, kdy jdeš do práce ne? Mela sis prodloužit rp. Dite mas ve školce, tak nejspis brigádu. Nevidím problém

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
11947
30.9.21 12:51

No asi budeš muset nekde pracovat, nebo sáhnout do rezervy.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2126
30.9.21 12:51

Tady člověk neví, zda už teď není zbytečné psát.. Vždyť ti musel přijít dopis o končícím RP, takže si to nechala vyhnít a teď čekáš, kdo ti co dá.. A samoživitelka nebo ne.. Jako člověk, který vychovává dítě, jsi totálně nezodpovědná..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9064
30.9.21 13:02

Úklid domácností, žehlení, hlídání a/nebo vyzvedávání dětí… To všechno je placené hned. Záleží tedy na tom, kde bydlíš a jestli je tam po těchto službách poptávka.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
26137
30.9.21 13:07

A si hlášena na pracáku? Abys měla poresene zdravotní, jinak si ho za září zaplatíš sama. Podporu nedostaneš?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
26940
30.9.21 13:17

Ano, překvapivě po dobrání RP je potřeba si zajistit nějaký příjem (ideálně v podobě zaměstnání).
Co máš dělat? Sáhnout do rezerv nebo si splašit zaměstnání s dřívějším nástupem, potažmo mezidobí překlenout brigádou.
A nahlásit se na pracák, pokud ještě nejsi evidovaná.

By mě zajímalo, jak někdo takto „zodpovědný“ může vychovávat děti. :roll:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
30.9.21 13:39

Měla jsem nastoupit od října, protože dcera měla jít teď do školky, jenže dostala dnes ATB na 14 dnů a v práci mi řekli, že se to teda odkládá na 1.11, nechtějí nástup v půlce měsíce kvůli zaučování. Dopis mi právě nepřišel a myslela jsem, že mi přijde poslední v říjnu za září, ale koukala jsem do bankovnictví a mám tam už 300tis. Určitě nejsem nezodpovědná.

• Citovat
  • Nahlásit
10772
30.9.21 13:41
@Anonymní píše:

Máš v tom krapet bordel. Dobrala jsi RP a to víš celou dobu kdy PRESNE ti bude končit. Takže ses na to měla připravit. Zadruhé, v listopadu jdeš normálně do práce a když nebereš jiné příspěvky, tak jakých 5 tis z pracáku myslíš? Můžeš si zkusit něco vybehat nějakou mimořádnou dávku hmotné nouze nebo tak něco. Ale toto je prostě tvoje chyba.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
26137
30.9.21 13:42
@Anonymní píše:
Měla jsem nastoupit od října, protože dcera měla jít teď do školky, jenže dostala dnes ATB na 14 dnů a v práci mi řekli, že se to teda odkládá na 1.11, nechtějí nástup v půlce měsíce kvůli zaučování. Dopis mi právě nepřišel a myslela jsem, že mi přijde poslední v říjnu za září, ale koukala jsem do bankovnictví a mám tam už 300tis. Určitě nejsem nezodpovědná.

A jsi hlášena na tom pracáku nebo ne, teď od září?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
27828
30.9.21 13:51
@cecetka píše:
Je fajn, ze se ptas 30.9. :roll:
:mrgreen: :palec:
  • Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek